Příspěvky uživatele - 79.152

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čierna rajčina, 10.2.2015
Nech sa páči. Dávam do pozornosti, že články TechSME sú považované za vcelku seriózny zdroj info, a nie za bulvár s nejakými bombastickými výmyslami, ktoré potom treba o týždeň dementovať. A iba tak na okraj - sme na diskusnom fóre, a nie na... celý příspěvek >
Brambory v seně, 10.2.2015
Súhlasím, presne tak... Inak, niekde na You Tube sa dá nájsť i video, kde chlapík takto pestuje zemiaky klasicky zasadené tesne pod povrch pôdy, resp. pod substrát vo vaku, a iba zvrchu ich namiesto hrobkovania opakovane nastiela hrubou vrstvou... celý příspěvek >
Čierna rajčina, 10.2.2015
Farbu pokožky rajčín síce lykopén silne ovplyvňuje, no na rozdiel od toho, čo sa medzi laikmi obvykle hovorí a traduje, nie je na to určite sám. Napr. ešte aj pri červenej farbe mu s jej tvorbou výdatne pomáhajú i antokyanín, beta karotén a ďalšie... celý příspěvek >
Brambory v seně, 10.2.2015
Na myši a hlodavce pomerne dobre účinkuje cesnak, nahusto vysadený v tesnej blízkosti, ktorý im očividne vadí. Niektorí tvrdia, že mali úspech i s granulami alebo práškami, ktoré sa používajú pre psov a mačky, aby nechodili, kam nemajú. Na slimákov... celý příspěvek >
Česká rajčata, 10.2.2015
Ak mám dobré info, tak medzi veľmi staré, dedičné historické české odrody patrí i rajčiak v súčasnosti známy pod menom Marianna´s Peace, ktorého história podľa všetkého siaha až kdesi pred rok 1900, a ktorého pestovanie sa dodnes udržalo najmä vďaka... celý příspěvek >
Brambory v seně, 9.2.2015
U nás na JZ Slovensku bývajú veľmi často i dlhodobé horúčavy a dlhé obdobia bez dažďa, čo pri veľmi častej nedostupnosti zalievania alebo závlahy spôsobuje obrovské rozdiely v pestovateľskom prostredí oproti typickým zemiakárskym oblastiam, a teda i... celý příspěvek >
Brambory v seně, 9.2.2015
Odborníci radia vňate zásadne kompostovať. Do sena na ďalší rok rozhodne nepatria, mohli by byť zdrojom neželaných chorôb...
Venkovní rajče do okrajových oblastí?, 9.2.2015
Ibaže ja toho pána naozaj poznám, a to nie iba údajne. Nie je vymyslený, ale reálny. A tiež poznám i mnohé z ním pestovaných odrôd a jeho veľmi pozoruhodné výsledky. Ale túto konkrétnu rajčinu nepestujem. Smiem snáď o nej referovať a informovať... celý příspěvek >
Venkovní rajče do okrajových oblastí?, 9.2.2015
Sorry, no o žiadnej ideálnej rajčine z mojej strany reč nebola. Iba som ponúkol do diskusie aj určitú menej známu odrodu, ktorú tu zatiaľ nikto nespomenul, a ktorá by mohla byť vhodná i do okrajových oblastí (čo je plne v súlade s témou, a čo zatiaľ... celý příspěvek >
Navod na pestovani rajcat, 8.2.2015
Hriadka = záhon.  Pri mnou navrhovanom postupe sa vyhotoví najskôr z dreva alebo z iného ľubovolného vyhovujúceho a dostupného materálu (tehly, vlnovky, tvárnice, plech a i. akási ohrádka s rozmermi šírky 1až 2m x dĺžka podľa potreby. Výška... celý příspěvek >
Čierna rajčina, 8.2.2015
Sorry, no asi hovoríme každý o niečom inom, Lebo odroda distribuovaná pod názvom Black Cherry patrí pod tmavé, do hneda sfarbené odrody, no na ilustračnom obrázku je zobrazená fialovočierna odroda Indigo Rose alebo niečo podobné. A tá sa vyznačuje... celý příspěvek >
Čierna rajčina, 8.2.2015
Mr. Bigggg, neviem, čo vás vedie k tomu, že reagujete prakticky na každý môj príspevok, a to zásadne negatívne alebo nekorektne. Beriem ale na vedomie, že takých neveriacich Tomášov je viac, a tak som sa rozhodol, že vám urobím radosť a počas... celý příspěvek >
Venkovní rajče do okrajových oblastí?, 8.2.2015
Mr. Bigggg, ak ste týmto reagovali na môj predchádzajúci príspevok, tak sorry, no toto naozaj nebolo žiadne JPP, ale vyjadrenie človeka, pre ktorého sú rajčiny dlhodobým koníčkom, a ktorý ich aj roky pestuje - rozhodne oveľa dlhšie, než sa tomu... celý příspěvek >
Čierna rajčina, 8.2.2015
Som prekvapený, že vám zle rástla, nakoľko ide o odrodu, ktorá má obvykle veľmi slušne vyvinutý a mohutný koreňový bal. Jeden čas bola u nás v záhradke kvôli tomu i adeptom na podpník pod klasické odrody, ktorým vie ten mohutnejší koreňový systém... celý příspěvek >
Melothria scabra - Mexická okurka, 8.2.2015
Semienka možno získať relatívne ľahko, v našich končinách najčastejšie pod názvom cucamelón.  Dopestovanie priesad je pomerne ľahké, vyrastú však dosť tenké, a tak s nimi treba manipulovať opatrne, nakoľko po zlomení sa už spamätávajú iba... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika