Příspěvky uživatele - 79.152

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Venkovní rajče do okrajových oblastí?, 8.2.2015 Obsahuje fotku
Medzi slovenskými pestovateľmi zo severného Slovenska sa v poslednej dobe šíri chvála najmä na odrodu Savan Bali. Ide o pôvodnú odrodu z Indonézie (ostrov Bali). Sám som ju ešte v záhrade nemal, a tak aspoň zacitujem z hodnotenia jedného z jej... celý příspěvek >
Čierna rajčina, 7.2.2015
A ešte jedna poznámka: Lykopén je rozpustný v tukoch a telo ho najefektívnejšie získava z tepelne pripravených pokrmov, hlavne v spojitosti s rastlinnými tukmi a olejmi. Paradoxom je, že na rozdiel od ostatných antioxidantov sa množstvo lykopénu... celý příspěvek >
Čierna rajčina, 7.2.2015
Neviem teraz dohľadať nejaké relevantnejšie materiály, no pokiaľ viem, tak množstvo lykopénu priamu väzbu na farbu šupky nemá - rôzni sa i u samotných červených odrôd, a ak sa dobre pamätám, tak spomínaná Green Zebra ho mala dokonca i o niečo viac,... celý příspěvek >
Papriky, rajské - výsadba do jiffy, 7.2.2015
Celé to má ale jeden háčik - v priehľadných nádobkách sa v oblasti korienkov už za pár týždňov začínajú tvoriť rôzne riasy, čo rastlinkám škodí a preukázateľne to spomaľuje ich rast. Čo naozaj nie je dobrý základ pre bohatú úrodu. To presvetlenie... celý příspěvek >
Papriky, rajské - výsadba do jiffy, 7.2.2015
Pokiaľ sú semená kvalitné a dostatočne "čerstvé", s klíčivosťou nebýva žiadny problém. A najmä nie u papriky... Ak však skúsite nakličovať rastlinky, pri ktorých je klíčivosť semien iba cca rok, max. dva, potom už tie rozdiely bývajú dosť výrazné. A... celý příspěvek >
Navod na pestovani rajcat, 6.2.2015
Ja by som sa pokúsil na tom mieste urobiť tzv. zvýšený záhon s tzv. teplou hriadkou. Chce to síce nejaké počiatočné náklady na ich zriadenie, a tiež i isté množstvo počiatočného úsilia, no zaobišlo by sa to bez predchádzajúcej pracnej a dlhodobej... celý příspěvek >
Vhodná keříčková odrůda rajčat do nádob, 5.2.2015
Ďakujem, nápodobne... i ostatným. S čo najlepším výsledkom...
Vhodná keříčková odrůda rajčat do nádob, 5.2.2015
A ak som urobil chybu, je to dostatočný dôvod k tomu, aby ju ďalší ešte znásobili a pokračovali štýlom, ktorý vedie ešte k väčšimi nekorektnej diskusii? Panej xxx.xxx.240.105 sa týmto ospravedlňujem, no naozaj som nemal úmysel sa jej... celý příspěvek >
Vhodná keříčková odrůda rajčat do nádob, 5.2.2015
Máte síce pravdu, ale ten certifikát vypovedá i o tom, že niekomu sa najskôr muselo podariť dopestovať to osivo až k semenám, a to výlučne na báze BIO, a to iba s povolenými organickými hnojivami a s iba prírodnými postrekmi a ochranami, a to ešte aj... celý příspěvek >
Vhodná keříčková odrůda rajčat do nádob, 5.2.2015
Sorry, no informácie, ku ktorým som sa pre jednotlivé odrody dopracoval cez Google, som si preštudoval naozaj veľmi pozorne. Aj preto som sa pýtal, či nemáte aj nejaký iný zdroj, ktorý by som bol prehliadol alebo ku ktorému som sa nedopracoval. A... celý příspěvek >
Vhodná keříčková odrůda rajčat do nádob, 5.2.2015
Mr. Bigggg, neviem, na základe čoho ste dospeli k takémuto záveru, no asi máme naozaj diametrálne odlišné zdroje informácií, keďže spomínané rajčiaky Virginia F1, ktoré majú tvoriť gro našej budúcej úrody, ako aj ťahavé Lizzano F1 sú práveže... celý příspěvek >
Česnek v zemi?, 4.2.2015
Sorry, no všetky debaty okolo výsadby cesnaku vždy akosi skončia pri potrebe znížených teplôt a mrazu. Nikde som sa však doteraz nedočítal o tom, že by sa medzi záhradkármi na takéto účely používala napr. chladnička s určitým stabilným a... celý příspěvek >
Ako spravne vypestovat jesenny cesnak?, 4.2.2015
Facelia, horcica, vika, bob, hrach, repka a i.
Vhodná keříčková odrůda rajčat do nádob, 3.2.2015
Nemám chuť sa tu prieť, no trvám na tom, že najnižšiu odolnosť z vyššie menovaných odrôd má Býčie srdce, ktorá ju má prakticky na úrovni Tornáda. Všetky ostatné odrody ju majú podstatne vyššiu, a to min. na úrovni San Marzano, ktoré ju má deklarovanú... celý příspěvek >
Papriky 2015, 3.2.2015
Ten postup s namáčaním do hypermangánu je správny, eliminuje to prakticky všetkých pôvodcov chorôb.  Namáčanie do lignohumátu by malo nasledovať až následne, aby sa ich účinky nebili. Použitie lignohumátu má veľký význam - klíčiaca rastlinka... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika