Příspěvky uživatele - 16.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Určení odrůdy, 7.3.2012
Red Delicious to asi nebude, strom je vysazen před rokem 1970.
Určení odrůdy, 7.3.2012 Obsahuje fotku
Prosím, zda někdo pozná tuto starší zimní odrůdu jabloní.  Chuť je mírně nakyslá, později sladká, v pozdní zralosti moučnatá. Dužina je bílá, těsně pod slupkou načervenalá. Koruna je těsně sevřená, s hustým krátkým obrostem... celý příspěvek >
Kakaovník, 5.3.2012
Taky jsem se o něj zajímal. Co se týče pěstování, tak je většinou všude psáno, že je to náročná rostlina a v bytových podmínkách se pěstuje těžko. Je to tropická rostlina, která roste jako podrost, tedy - vlhko, teplota 25°C a víc (pod +10 hyne),... celý příspěvek >
Hledám zvláštní jabloň, 22.2.2012
Ták já bych se jen tak se zvědavosti zeptal na jednu odrůdu. Jde mi spíše jen o vaše tipy. U nás ve stromořadí u hlavní cesty stávala jabloň. Jablka nebyla nic moc. Byla střední velikosti, zelené s červeným žíháním a nějakým strupem a ani chuťově... celý příspěvek >
Začiatočník, 18.2.2012
Predpokladam ze loggii mate zasklenou. V tom pripade mate vyhodu, muzete pestovat venku drive nez na zahone. Obecne rajcata chteji teplo a umerne k tomu i svetlo - pokud budete mit jedno z toho v nedostatku, neporostou vam dobre. K vasemu napadu:... celý příspěvek >
Kniha, 18.2.2012
Přesně tak. Je hodně krásných zahraničních obrázkových knížek, ovšem ty nejsou psány pro naše klima (dost často to bývá z anglických vydavatelství). Snad ještě Německo by šlo. Ovšem tam zas bývají uvedeny odrůdy, které se u nás nepěstují. Já taky... celý příspěvek >
Výsev kedlubny, 15.2.2012
Pokud nemáte skleník nebo okno orientováné na jih je to velký problém. Světla je za oknem málo i v létě natož pak v zimě.
Ruská zima, 14.2.2012
 Když tak pročítám tuto diskuzi, tak možná se mnou nebudete souhlasit, ale já říkám, že co nevydrží alespoň -23°C (raději -25°C), nemá cenu venku pěstovat. Protože i na jižní Moravě bohužel teploty klesají k těmto hodnotám. Neříkám, že každý... celý příspěvek >
Prosba o určení odrůdy, 13.2.2012
Tak podle otevřeného renetového kalichu a vzhledu  mě to připomíná Bleheimskou renetu. Ovšem píšete, že je v chuti nic moc, v literatuře se píše, že by měla být chuti dobrá a já sám jsem tuto odrůdu již dlouho nejedl, takže je to jen tip. Možná... celý příspěvek >
Vzdálenost stromů - opylovačů, 11.2.2012
Já trošku odbočím. Zájímalo by mě jaká je šance opylení dvou triploidních odrůd. V literatuře je psáno, že tyto odrůdy mají špatně klíčivý pyl, ovšem nikde není psáno, že je to nemožné.
Ruská zima, 8.2.2012
Tak na zmrznutí dřeva má určitě vliv počásí před mrazy. Teplota kolem 10°C v lednu a tuhé mrazy na začátku února je určitě vražednější kombinace, než trvalejší mráz. Když odbočím od vína a přejdu k ořešákům, tak jsem vyčetl, že např. v Rusku stromy... celý příspěvek >
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 7.2.2012
I když si někdy nějaké jablko koupím, dávám přednost domácím, třebaže ne tak skvostným. Před Vánoci jsem koupil do ovocné mísy jablka (  nechtěl jsem tam dávat naše ze sklepa, které byly přece jen vzhledově horší) odrůdy : celočervený Red... celý příspěvek >
Roubování třešně, 5.2.2012
Pokud by jste rouboval kopulací (či anglickou kopulací, která mě vyhovuje víc) můžete roubovat v únoru, pokud to tedy počasí dovolí (což se zatím asi nestane). Čím později se peckoviny roubují (  a to platí hlavně u roubování ze stromu na strom,... celý příspěvek >
Vhodné drobné ovoce - vysoká hladina podzemní vody, 31.1.2012
 Co se stromku týče, snad by se mohlo dařit lísce. Ta roste na břehu potoků, takže by ji více vody ani horší půda vadit nemusela. Není to sice přímo ovocný druh, srovnáme-li to s rybízem malinami a j., ale nějaký pěkný roubovaný stromek, který... celý příspěvek >
Kiwi zo semema, 18.1.2012
Tak jelikož jsem několikrát kiwi vyséval a semínka vždy hojně vzklíčily, tak stratifikace asi není potřeba. Zkoušel jsem to ale pouze ze zvědavosti, jelikož na to nemám podmínky. Jeden semenáč jsem ponechal, ale jen pro zajimavost, protože stejně... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika