Příspěvky uživatele - 38.65

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řešení pro větší jezírko, 25.6.2009
a co UV na takový objem vody? Řekl bych, že bude třeba min. 110W.
Pro chemiky - zeolith, 4.6.2009
Tak jsem to našel: http://www.zeopol.com/cenik.htm Ta frakce 32-50 za cca 11,- / kg, balené to mají v papírových pytlích po 25 kg. Loni jsem za ty prachy vzal 4 pytle, po cca půl roce jej vyměním ve filtru a dám (použitý) do potoka, nebo do... celý příspěvek >
Zelena voda v jezírku, 4.6.2009
Stačí 5 kg hnědé uhlí a je čisté jezírko Nestačí, tím si můžete být jist. zatím vše
Koncentrovaný dusík v jazierku, 29.4.2009
Obávám se, že lekníny bez zeminy a nějaké výživy jen tak v kačírku prostě neporostou. Vemte si jen velikost listů, pokud chcete, aby přežily, bez zeminy se neobejdou. Já to řeším tak, že je dávám do plastového neděrovaného kbelíku, do kterého dám... celý příspěvek >
Jaký koupit jezírkový vysavač?, 23.4.2009
navíc se dle prodejců jedná o jeden výrobek, pouze prodávaný pod jinou značkou...
Jaký koupit jezírkový vysavač?, 22.4.2009
Loni jsem koupil bohužel jen jednokomorový systém, který funguje tak nějak napůl. Při čekání na vyprázdnění komory část nasáté vody v hadici vyteče zpět do jezírka, čímž vlastně ten šlem rozvíří. Proto jsem chtěl objednat už dvoukomorový vysavač,... celý příspěvek >
Čerpadlo, 10.7.2008
Jenom drobnost, pokud regulaci výkonu, tak jedině nějakou elektronickou regulací čerpadla (jeho otáček). Regulovat výkon šoupnutím škrtící klapky na výstupu čerpadla znamená zvýšení jeho příkonu, tzn. nejhorší možný způsob. zatím vše exn
Průchodky do sudu, 10.7.2008
Tak první dva 200 l sudy jsou doma, ještě dva a mohu se do toho pustit také. Přesto se opět dovolím připomenout, jak funguje filtr? Nějaké nové poznatky, zkušenosti? Tedy pokud nejste někde na dovče. zatím vše exn
Řasa v koupacím jezírku, 10.7.2008
Rašelina Vám pouze pomůže snížit Ph, nikoliv odstranit řasu.  Pokud nebudete mít kvalitní přírodní rašelinu, pravděpodobně spolu s ní dodáte do vody další živiny, kterými si řasy krásně nakrmíte. Omlouvám se, ale divím se, že se stále... celý příspěvek >
Průchodky do sudu, 18.6.2008
Nejaká průběžná zprávička o stavu jezírka a filtrace by nebyla?  Bohužel sudy se mě stále nedaří sehnat (i přes kontakt, který jste mě posílal), tak nevím zda se k tomu letos vůbec dostanu. Navíc co jsem začal vzduchovat stávající filtraci, tak... celý příspěvek >
častost čištění jez. filtrace?, 18.6.2008
Nejdříve ze všeho by bylo vhodné Vaše ctěné jezírko a filtraci trochu blíže popsat (objem jezírka, osázení rostlinami, zastínění, počet a druh ryb, objem a typ filtrace, UV ano-ne, atd...) Filtrace se vždy musí čistit, je jen otázka jak často a jak... celý příspěvek >
Průchodky do sudu, 11.6.2008
Ta střední trubka má perforaci dole? Neměla by nabírat vodu spíše nahoře? Pokud nebudete mít uzavírací ventily mezi sudy, tak Vám poteče voda zpět do předchozího sudu, nebo mě opět něco uniklo? Už napouštíte jezírko? exn
Průchodky do sudu, 10.6.2008
po dlouhem vahani jsem se po dvou letech rozhodl vymenit vodu ...ne že bych tu situaci neznal, ale mám pocit, že jste zvolil tu nejhorší možnou variantu. Když už, tak jen částečnou výměnu vody, dno vysát. Zatím co jsem pochytil od těch zkušenějších,... celý příspěvek >
Průchodky do sudu, 29.5.2008
že pokud nejsou provzdušňovány, nejsou biologicky aktivní a slouží spíše jako mechanický filtr. Já jsem toto nenapsal, napsal jsem, že v tomto uspořádání budou více sloužit spíše jako mechanický, než biologický filtr (čili jsou biologicky... celý příspěvek >
Průchodky do sudu, 28.5.2008
Podle obrázků ty bioballs nejsou provzdušňovány, slouží tedy hlavně jako mechanická filtrace (i když užitečné bakterie na nich určitě také jsou. Proto se na nich vytváří shluk jemných nečistit, které se při pohybu zvíří. Filtry, které pracují na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika