Příspěvky uživatele - 152.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Má cenu ji zachraňovat?, 20.3.2014
Aby nějaká látka v kompostu po jednorázovém použití vedla ke stavu, jaký je na Vaší fotce, musel by to být třeba sodný louh. Ale ten je velmi reaktivní, takže i kdyby v kompostu někdy byl, už by zreagovat na neagresivní sloučeniny. Chorobu ale... celý příspěvek >
Štafle na svažitý pozemek, 2.1.2014
Já z podobných důvodů už dlouho uvažuju o koupi něčeho podobného. Mým představám se blíží věc, kterou lze v prohledávači najít jako "kloubový řebřík teleskopický". Zkušenosti s ním ale nemám - vše je zatím ve fázi úvah. Zdraví Zuzana
Podzimní postřik jabloní močovinou - trávník, 5.11.2013
Přesně tak to dělám já. Kromě toho močovinou zjara posypu sníh na travnatém dvoře, kde jinak leží nejdéle. Urychlím tak jeho tání a zároveň pohnojím trávník.  Zuzana
Nová odrůda broskvoně, 23.10.2013
Je mi to úplně jasné, protože prodávají některé odrůdy, které mám vlastní, takže mohu porovnat. Teď jsem si to opět ověřila při "pokusném" nákupu hrušek odrůdy Konference označených českou vlaječkou, u kterých by i při optimální sklizni zbylo... celý příspěvek >
Nová odrůda broskvoně, 22.10.2013
Soudě podle sebe, nepodceňovala bych také vůni. Vůně pro zákazníka, který stojí nad přepravkou plodů, může být impulzem, který převáží nedostatky ve vzhledu, konsistenci či odlučitelnosti od pecky. Třeba Tesco ale tahle vlastnost zajímat nebude.... celý příspěvek >
Mořská houba nebo živočich?, 21.10.2013
To je určitě sasanka, možná koňská, ve sbaleném stavu. I když je to sasanka, je to živočich. Mořská houba je ovšem živočich také. Zuzana
Podivné houby, 17.10.2013
Nepíšete, zda houba měla listy nebo rourky, zda měla klobouk a nohu atd.. Po přečtení Vašeho popisu se mi ale vybavila lesklokorka - tak se na ni podívejte. Píšete také, že máte na zahradě václavky, a zrovna ty jsou jednou z nejagresivnějších... celý příspěvek >
Zazimování hortenzie, 11.10.2013
Vaši hortenzie vypadá jako macrophylla, kterou také mám (a také na velmi osluněném místě). Před sluncem ji nechráníme, protože desítky let starý keř je na to dost velký. Stejně jako Vám při úpalu zvadne a večer se vzpamatuje. Tahle hortenzie... celý příspěvek >
Hnojeni a vapneni, 2.10.2013
Dolomitický vápenec je doporučován pro lehké půdy, a vápno pak pro půdy těžší. Myslím si, že to je kvůli kolísání koncentrace (z dolomitického vápence se vápník v lehké půdě uvolňuje postupně), a dále kvůli obsahu hořčíku. Zuzana
Kompost z kompostárny - je vhodný na sázení?, 13.9.2013
Kompost je v jedné fázi zrání vlastně dost biocidní. Proto se provádí test, při kterém se do něj vyseje řeřicha, která, pokud je kompost už dost zralý, velmi rychle vzejde. Pokud nevzejde, kompost se musí dále nechat zrát. Váš kompost třeba... celý příspěvek >
Rozmnozovani ostruzin, 3.9.2013
Říká se tomu tuším hřížení. Nám se podobným způsobem, a spíše nechtěně, množí ostružiny Thornfree. Pokud se špička výhonu dotýká země, tak zakoření, a má pak tedy kořeny jaksi "na obou koncích". Výhon je pak možno třeba 1 metr od nově... celý příspěvek >
Vylamování květů u mladých stromků, 12.6.2013
Pane PP, to, že má něco cizí název neznamená, že to škodí přírodě. V třídách uvedených typů pomocných látek (to jsou ta smáčedla, adheziva, disperganty a detergenty) najdete řadu látek, které jsou vyloženě přírodního původu. Myslíte si... celý příspěvek >
Třešeň nebo sladká Višeň - hledám vhodnou odrůdu, 11.6.2013
Ale když se neřeže, tak sama stíní vydatně. Zuzana
Usychání větví, 10.6.2013
Zkuste vzít odumřelou část větvičky a rozříznout ji podélně napůl. Pokud uvidíte chodbičku, popřípadě s trusem a popřípadě s larvou, bude to nejspíš nesytka rybízová. Nevím, zda existuje jiná ochrana, než odstraňování a likvidace (třeba pálením)... celý příspěvek >
Neopadavý zelený gabion, 1.6.2013
Nepíšete, zda to má být dřevina, jehličnan nebo listnáč. Z rostlin by takový prostor mohl vyplnit třeba břečťan, který je ale jedovatý a na gabiony by z jedné strany asi nebyl moc pěkný pohled. Z dřevin mě napadá tis, který je ale jedovatý... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika