Příspěvky uživatele - 244.4

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Modrá skalice ano či ne?, 15.7.2010
skalice je (v aplikovaných koncentracích) ve vodě dokonale rozpustná, takže nelze hovořit o nějakém "usazení" a je úplně jedno, kam to nasypete...
Kadeřavost broskvoně, 7.7.2010
Ve světě (Státy, Kanada) se začíná rozmáhat ochrana proti houbovým a bakteriálním chorobám za pomoci postřiků, obsahující   bakterie rodu Bacillus.   Nevím přesně, zda jde o opravdovou biologickou ochranu... celý příspěvek >
Kupanie v zahradnom jazierku, rizika?, 7.7.2010
Budu se zřejmě opakovat, ale zdravotním rizikem je i návštěva nerezového bazénu s průzračnou vodou, která musí být (jak jinak) chem. ošetřovaná a filtrovaná. Chlor vymlátí mikroorganismy (alespoň teoreticky, bazén narvaný zpocenými lidmi... celý příspěvek >
Jak to vypadá s úrodou broskvoní?, 7.7.2010
Já u nás (SM) vidím jako hlavního viníka mizerné úrody dlouhotrvající deště. Násada květů byla u všeho velmi slušná, ale deště téměř zničily květy meruněk, za posledních 10 let je to poprvé, co neprotrhávám Šampiona... U broskvoní bych k tomu... celý příspěvek >
Natření kmene hašeným vápnem, 7.7.2010
Na dané téma jsou (přinejmenším) 2 vlákna s desítkami příspěvků v archivu.V posledních letech už (hlavně  z časových důvodů), bílím jenom peckoviny (především broskvoně). Pokud se chcete do bílení pustit, příjde mi to smysluplnější až v... celý příspěvek >
Strupovitost 2010, 30.6.2010
Je to zajímavé, ale můj Golden přestál ty květnové deště bez úhony. nejcitlivější odrůdou letos na mé zahradě je Šampion, stojící asi 3 m vedle.
Broskev na myrobalánu, 18.6.2010
mé zkušenosti nebudou zcela objektivní, jako asi všech - nemám porovnání konkrétní odrůdy na x podnožích... Nicméně, na MB mám 2 stromky, mj. ranou nektarinku. Velikostí plodů a chutí v rámci mé zahrady patří k těm lepším, tady tedy asi žádný... celý příspěvek >
Broskev na myrobalánu, 18.6.2010
Samotná roubovačka broskve na Myrobalán je kravina Kravina to není, zejména pokud hospodaříte na extrémně suchém pozemku.
Broskvoně - kadeřavost - rok 2010, 18.6.2010
Takže s broskvema končím... Taky jsem stříkal 2x a výsledek neodpovídá mému snažení, ta chemie holt má taky svá omezení. Náklady za postřiky jsem si nikdy nevyčisloval, ale většinou pracuji s polovinou malospotřebitelské dávky (cca 2-3 litry), takže... celý příspěvek >
Staré hašené vápno, 17.6.2010
Pokud jste si jist, že je to vápno, použil bych je - hmota je nezničitelná - tzn. vápník tam stále bude (ve formě uhličitanu). na druhou stranu, třeba sádrovec bych si po zahradě nerozhazoval...
Sací hadice 1coul - stačí to?, 17.6.2010
Mám přesně stejnou konfiguraci jako vy - tedy 800W čerpadlo (levné, plastové) a 3m coulové hadice,  na vstupní straně výtlak cca 1,5 metru. Na výstupu udělám (s celk. výtlakem asi 3 metry)  kolem 50l /min, tedy zhruba max. průtok... celý příspěvek >
Baycor 25 WP, 16.6.2010
Každému, kdo má zájem přiučit se systematiku pesticidů, mohu vřele doporučit výše tento odkaz, fungicidy jsou tam vyvedeny velmi pěkně, heslovitě, prakticky žádná omáčka... Bitertanol (úč. látka Baycoru) je   ve skupině... celý příspěvek >
Baycor 25 WP, 15.6.2010
Baycor je systémový fungicid, stejně jako další sloučeniny odvozené od triazolu. Pokud se vstřebává pletivy do hloubky, nemůže být kontaktním fungicidem - ty jsou (víceméně)  nerozpustné a dřepí na povrchu, dokud se nesmyjí (vím, že tuto... celý příspěvek >
Železitá voda ze studny, 10.6.2010
Dopručuji večer po koupaní nadávkovat manganistan /koupíte v lekárně popřípadě u veterináře/dávka 2 gramy... Manganistan draselný (nebo chcete-li hypermangan) je oxidační činidlo podobně jako chlor. Používáte-li chlorovou chemii (tedy Savo nebo... celý příspěvek >
Lískový ořech - likvidace kořenů, 10.6.2010
Líska je nesmírně vitální - spolehlivým řešením je kořeny vykopat (nebo vytrhnout bagrem). Budete-li ji ničit chemicky (Garlon nebo koncentrovaný Roundup), pak do čerstvé rány a nejlépe na jaře a stejně to není na jeden zásah.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika