Příspěvky uživatele - 15.186

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 6.6.2016
Chemstopem můžete napatlat i kousky provázků. Mravencům se musí přerušit všechny přístupové cesty. A je zajímavé, jak zelené mšice bez mravenčí péče někdy samy rychle zajdou.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 5.6.2016
Tam, kde jsem kmínky mladých stromků obalila páskem potravinářské folie a namatlala chemstopem, mšice nemám. Ale na starých jabloních je jich spousta.
Zobonoska ovocna pod kurou merunek, 31.5.2016 Obsahuje fotku
Letos jsou ti škůdci po té mírné zimě moc přemnožení. Co jsem uchránila před pilatkou (a jak jsem si libovala, že jsem se trefila s postřikem), to mi teď zničí zobonosky. Na foto ryngle. A na jabloních řádí asi taky.
Mutace švestek, 31.5.2016
Letos poprvé mám na staré vysoké švestce příznaky puchrovitosti. Máte prosím někdo zkušenost s tím, jak se tato choroba bude vyvíjet v dalších letech, pokud se mi velký strom nepodaří ošetřit? Může to samo zmizet, nebo se udržet v přijatelné míře? Už... celý příspěvek >
Suchá skvrnitost listů peckovin, 30.5.2016 Obsahuje fotku
Také už jsem docela skeptická, je to nezničitelná potvora. Jaké máte Petře letos příznaky? Vložím pár mých foto. Ale nevím, jestli se na tom děravění listů nepodílí ještě nějaký další živočišný škůdce.
Zasychání květů u višně, 30.5.2016 Obsahuje fotku
Takto vypadá moniliový úžeh u dlouhodobě neošetřované višně ve stromořadí. Je zajímavé sledovat, jak se postižení stromu rok od roku zhoršuje.
Skvrny na listech, 30.5.2016 Obsahuje fotku
Také máme letos opět u zahrady pole s kukuřicí. Letošní úlet postřiku je přes celou šířku i délku zahrady (loni bylo méně, stromy přežily). Letos se uvidí. Snažím se dodržovat ochranné lhůty u postřiku stromů a nějaký hňup mi to postříká kdoví jakým... celý příspěvek >
Černý ořech uvnitř skořápky - shnilý, 19.4.2016
První ošetření proti antraknóze se uvádí nejlépe před květem. Je už teď ten správný čas? Samčí květy mají podobu 2 cm kuželů.
Nové výhonky pri starych pńoch, 16.4.2016
A jak je to se semenáčky z nakažených stromů? Je i pecka nakažená? Zrovna dneska jsem našla maličký stromeček a děti by si ho chtěly zasadit a pěstovat. Děkuji, Štěpánka.
Soumrak pěstování meruněk z Escande?, 16.4.2016
U mé Spring Blush už jsem našla první zvadlou větvičku. Bohužel jsem stihla proti monilii postříkat jen jednou, a to už bylo po deštích a skoro po odkvětu. Štěpánka
Nemoc?, 7.4.2016 Obsahuje fotku
Tak jsem o víkendu obhlídla výše zmiňovanou nektarinku (při minulém příspěvku jsem ještě nebyla registrovaná) a ta houba bude nějaká nezničitelná potvora. Schválně vypíši všechny postřiky, co ten stromek od loňska dostal (a moc se nehrozte, díky... celý příspěvek >
Nemoc?, 30.3.2016
Ona to nejspíš bude také nějaká houbová choroba. Ta naše nektarinka je nejcitivější stromek v zahradě, trpí na monilii, strupovitost i suchou skvrnitost. Loni už se mi to celkem podařilo uhlídat postřiky a konečně byla pořádná úroda (před tím pár let... celý příspěvek >
Suchá skvrnitost listů peckovin, 21.2.2016
Nejsem na to moc velký odborník , ale mrkla jsem na AMET a suma aktivních teplot pro náš okres se blíží 2000, na zahradu se výhledově nevím kdy znovu dosanu, a včera bylo zrovna pěkně, tak jsem to raději posříkala. Štěpánka
Suchá skvrnitost listů peckovin, 21.2.2016
Dobrý den, pane Václave, mohu poprosit o radu? Suchá skvrnitost mi loni nejvíce likvidovala listy broskvoní, jeden stromek málem uhynul. Proti kadeřavosti byly ošetřené mědí a Sulkou a kadeřavost byla docela pod kontrolou. Píšete, že se proti... celý příspěvek >
Podnože od dodavatele z VŠÚO s.r.o. Holovousy, 21.2.2016
Skoro všechno zboží zakoupené na dálku jde podle občanského zákoníku do 14 dnů vrátit bez udání důvodu - paragraf 57. Zbytečně drahý otop do kotle. Ale aspoň se člověk v neděli nenudí, venku je hnusně a tady je co číst . Štěpánka
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika