Příspěvky uživatele - 53.101

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak zlepšit těžkou půdu?, 2.1.2016
Na vylehčení půdy: písek nebo mletou horninu? Chtěl bych část záhonů trochu vylehčit písčitou složkou. Zajel bych si do pískovny nebo kamenolomu pro nejjemnější frakci 0/2 - buď písku nebo horniny, písek za 212 Kč, hornina 139 Kč za tunu. Řeším... celý příspěvek >
Ptacinec zabinec jako zelene hnojivo?, 2.1.2016
Ptačinec není schopen "natáhnout" do půdy dusík jinak, než jeho zarytím (nemá, tak jako bobovité rostliny, symbiotické baktérie fixující vzdušný dusík). Je to ale nezmar plevel, množí se klonálně z úlomů lodyžek, takže se jej zarytím asi nezbavíte.... celý příspěvek >
Aceton v pálence - lze vyvětrat a kde se bere?, 2.1.2016
Tady vcelku jednoznačně nejde o aceton, ale ethylacetát, ethylester kyseliny octové. Právě ethylacetát je rozpouštědlem v Kanagomu.Ten v kvasech vzniká po zoctění, které je důsledkem oxidace ethanolu kvůli přístupu kyslíku (vykvašený mošt je nutné... celý příspěvek >
Chřest, 23.12.2015
Ano, shodou okolností jsem se včera zeptal výrobce od Mělníka a obratem jsem dostal odpověď, že sazenice nedělají - dále je ani šířit nesmí. Objednám je z toho Německa, potřebuju jich cca 50. Díky, Stando.    Zdraví Tomáš
Výroba moštu, 31.10.2015
Děkuji za odpověď, však jsem dnes moštoval skoro celý den. Laboroval jsem trochu s postupy ve snaze optimalizovat čas/výtěžnost. Mám 30litrový koš, používám do něj plachetku (sáček), plním jej až po okraj, lisuji hydraulicky. Přijde mi, že po... celý příspěvek >
Výroba moštu, 29.10.2015
Kdy zmoštovat pozdní odrůdy jablek, aby byla chuť, sladkost a výtěžek ideální? Prostudoval jsem si několik vlánek ve fóru a poznatky přispěvovatelů bych shrnul tak, že moštovat lze jablka ihned po sběru, i, když konzumní zralost nastupuje o... celý příspěvek >
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 29.10.2015
Ještě jedna technická poznámka: PET je kopolymer, polymer ethylenu a tereftalové kyseliny, a proto není až tak stabilní jako samotný polyethylen nebo polypropylen (ty však nejsou od PET tak hezky čiré). Tom
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika