Příspěvky uživatele - 207.92

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Třezalka - jsou různé druhy, 4.4.2008
V posledním uvedeném příkladu rozrůstavé třezalky se jedná o jiný druh než o kterém byla původně řeč: toto je třezalka kalíškatá - Hypericum calycinum, která opravdu dělá souvislý nízký porost, cca do 30 cm výšky, Je vhodná pro podrosty pod stromy... celý příspěvek >
Korejská jedle - udržení menšího vzrůstu, 4.4.2008
Myslím, že citlivým tvarováním je možné ji udržet v přijatelných mezích (pro každého to ovšem může znamenat něco jiného). Představuji si to tak, že se každoročně (či ob rok) odstřihnou konce větévek s cca 1-2 rozvětveními: při pravidelném a pečlivém... celý příspěvek >
Jak vyřešit sušení prádla na zahradě?, 4.4.2008
Místo "téček" (které drží v zemi jen jedna noha) je možné udělat 2 rámy, neboli obrácená hranatá "účka" (tedy se dvěma zabetonovanýma nohama, případně ještě se vzpěrami) a ta mohou sloužit pro zavěšení dětské houpačky (houpaček),... celý příspěvek >
Břečťan - pěstování na konstrukci, 4.4.2008
Myslím, že je to možné. Po konstrukci se Vám ale nebude pnout nijak ochotně, spíše ho k ní budete muset vyvazovat. Těch 30 cm jako odstup od fasády se bude snažit překonat a raději by se chytal fasády - když ho však budete dostatečně často... celý příspěvek >
Nevzhledné chuchvalce na kroucené vrbě, 4.4.2008
Pravděpodobně za tím budou roztoči - hálčivci (nebo jiný druh). Zde by měly pomoci opakované postřiky akaricidy - jako proti sviluškám: nepletu-li se, tak Apollo, Omite, Nissorun, Karathane apod. - teď si ale nejsem jist všemi těmito postřiky).... celý příspěvek >
Thuje - jak množit?, 3.4.2008
Ze samovýsevu jsou někde dost časté: tedy buď sebrat na podzim a hned vysít, tak, aby semeno v půdě přemrzlo (jarovizace), pak by semínka měla klíčit. Pokud je máte sebrané před mrazy - stratifikovat a nechat prodělat chladnou periodu třeba v... celý příspěvek >
Červené fleky na listech rybízu, 2.4.2008
Také jsem přesvědčen, že to budou mšice. Zatím se snadno přehlédnou -  mohou být jen velmi nepatrné, schované v záhybech listů či u žilnatiny a zatím jich může být jen několik, navíc mladé mšice bývají skoro průsvitné nebo lehce nazelenalé.... celý příspěvek >
Magnolie - množení, 2.4.2008
Jedním z důvodů, proč jsou magnólie tak drahé je to, že se velmi těžko množí: pokud by jen tak rostla z uříznuté větvičky, byla by jejich cena daleko nižší - jako u jiných snadno množitelných keřů. Ve školkách se zpravidla řízkuje zelenými řízky... celý příspěvek >
Duby - názvosloví, 1.4.2008
Dnes jsem přesazoval duby. Podle listů - má "pumpky" - by to měl být dub letní - ale ten by zase neměl mít listy. Je to nějaké popletené. Kdo ví, jaké jsou další - v současné době použitelné rozlišovací znaky? (Ne, že by bylo pro mne... celý příspěvek >
Kdo ví, co je to Wichichintum?, 1.4.2008
Děkuju za snahu (ale byla to od Vás rychlost - já jsem pak už u stroje neseděl). Samozřejmě jsme našli ten samý odkaz. Ale co to je za rostlinu? Jako Yucca brasiliense se vyhledávač taky moc nechytá; v knížce, odkud mám to jméno byla uvedena i... celý příspěvek >
Kdo ví, co je to Wichichintum?, 1.4.2008
Dobrý den. V literatuře jsem našel název rostliny Wichichintum. Ač jsem pátral, kde jsem mohl, nikde jsem ani odkaz na tuto rostlinu nenalezl (kromě jednoho jediného, ale ten mi moc nepomohl). Slyšel jste o ní už někdo? Viděl jste ji? Možná je to již... celý příspěvek >
Rybníček nebo žabinec?, 31.3.2008
Paní Heleno, omlouvám se, že neodpovídám dřív - i teď jen "letecky": pokud se bude jednat o spodní vodu, byla by fólie zbytečná nebo přímo nevhodná. Pokud tedy bude hladina spodní vody dostatečná, nebyl by problém, dno pokrýt oblázky,... celý příspěvek >
živý plot, 31.3.2008
Záleží na tom, jak rychle ho chcete mít. Kromě výše jmenovaného mohu doporučit zimostráz - "krušpánek" - Buxus, který je opravdu neopadavý (ale zpravidla pomaleji roste; záleží na Vás, jak ho chcete mít brzy velký, kolik za něj chcete... celý příspěvek >
Lepkavá myrta, 28.3.2008
Pořádně se podívejte na větvičky, nejsou-li tam"přilepené" oválné, jakoby voskovité, mírně vypouklé štítky: puklice v různých stadiích vývoje. Taky jsem je kdysi míval na myrtě (nyní už tu myrtu nemám) a bývala také olepená. Postřik: můj... celý příspěvek >
Bez černý, 27.3.2008
Bez černý se do kolí nerozrůstá, zůstává jako keř, nebudete z něj mít houštinu. Jina snese úplně všechno: řezat - neřezat - je na Vás, jakou velikost mu povolíte. Je možné ho zapěstovat i jako stromek (jkednoduše ponechat jeden kmínek a spodní větve... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika