Příspěvky uživatele - 207.92

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
poradite mi?, 6.3.2008
Tak koukám, že tu máme další oříšek, který není k rozlousknutí. Sám nevím. Snad by to mohla být některá z magnólií, jak píše zadavatelka; lepší by bylo celkové foto rostliny... Josef.
Jak zbavit trávník plevele?, 6.3.2008
Je to popenec břečťanovitý - Glechoma hederacea, ale jaký přesně herbicid na něj bude působit, to nevím. Musíte zkoušet všechny dostupné, třeba se to zadaří. pak dejte vědět i ostatním. Ale Bofix proti plevelům v trávníku používám nejčastěji,... celý příspěvek >
japonská vrba, 6.3.2008
Jestli myslíte japonskou vrbu s bílými a růžovými lístky - Salix integra Hakuro Nishiki - tak jsem se setkal i s 3-4m kousky. Ale dá se dobře stříhat - i několikrát ročně - a udržíte ji v menší velikosti. Josef.
Neznámý stromeček - stále neznámý?, 6.3.2008
A jsme zase u toho, že to nikdo z nás ještě nepoznal. Nebo to zadavatel příspěvku už zjistil někde jinde - třeba v botanické zahradě? Ať dá, prosím, vědět. Josef.
kroucená vrba - větve dolů, 6.3.2008
U vrby co původně rostla vzpřímeně jistě nepomůže zastřižení, aby rostla dolů. Možná, že se nějaké větve mohou ohýbat pod svou vlastní vahou. A k poslednímu příspěvku: slunce může mít dost, ale tomu taky přiměřenou vlhkost. Záleží na druhu:... celý příspěvek >
kotvičník, 6.3.2008
Je to letnička, u nás místy zavlečená, sám jsem se s ní setkal v Chorvatsku. Roste na slunných místech, sucho, sešlapávání... Asi jako rdesno truskavec, sléz (ten přízemní, drobnokvětý), apod. Josef.
škumpa ocetná, 6.3.2008
Prudce jedovaté druhy škump pěstují jen výjimečně náruživí botanici anebo v uzavřených odděleních botanických zahrad. Sám jsem se s nimi asi ještě osobně nesetkal (ačkoli bych chtěl). Běžně pěstované (a sobě si velmi podobné) druhy škumpa ocetná... celý příspěvek >
Umístění vřesoviště?, 6.3.2008
Planta Naturalis, Markvartice u Sobotky. Kvetoucí stepní louka je sice hezká, ale ne každému vyhovuje; vřesoviště je přece jenom víc "zahradnické", víc pěstované. Ale pod ořešákem to asi opravdu nebude "to pravé ořechové" -... celý příspěvek >
co je to za rostlinu? Soleirollia?, 6.3.2008
Soleirollia soleirollei (to je jak šlechtické jméno - třeba jako Šternberg ze Šternberka) - dříve se uváděla pod názvem Helxine soleirollei - to možná nebude. Mám ji již léta doma, ale  na obrázcích se mi zdá trochu odlišná: listy se zdají být... celý příspěvek >
Tvarování jehličnanů, 3.3.2008
Dovolil bych si přidat svou úvahu: nejvhodnější doba bude podle mého názoru nedlouho před rašením: konce nestačí tolik zaschnout a zahnědnout a ostříhané konečky vzápětí přerostou nové výhonky.  Rozhodně nedoporučuji pozdní podzimní stříhání -... celý příspěvek >
Sekvojovce, 3.3.2008
Sekvoje vždyzelená má jehličky  podobné jako třeba jedle, ale kratší. Sekvojovec obrovský je z tohoto hlediska podobnější spíše jalovcům - jsou to spíše šupiny, než jehlice. Josef.
Vysoké trávy v květináči?, 3.3.2008
Podle mého to pro ně nebude to pravé. Bude hrozit velké riziko zaschnutí listů a stébel i při krátkodobém vysušení země v květináči. Musel by to být květináč opravdu veliký. Možná by to mohly snést lépe některé trsnaté bambusy - tedy... celý příspěvek >
rucni nuzky Bahco, 3.3.2008
Nůžky BAHCO (dříve SANDVIK) také mohu doporučit. Dělám s nimi a jsem spokojen. Mám i ty s otočnou rukojetí - dobré. Ale postačily by i ty s pevnou rukojetí. Černého plastu není třeba se obávat. Měl jsem však i jedny lehké s oranžovými plastovými... celý příspěvek >
Vypalování trávy, 29.2.2008
Nezalezou, nestihnou to. Josef. Dejte pokoj s vypalováním.
Prosím o radu - Durman, 29.2.2008
Durman - "andělské trumpety" - snese opravdu hodně. Nebojte se jeho přesazení, hnojení ani zastřižení (ne pravidelného, spíše jednorázového zmlazení nebo odstřižení spodního výhonu.). Odstřižené části je možné nařízkovat a zakořenit buď ve vodě anebo... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika