Příspěvky uživatele - 202.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vlašský ořech - odrůda Hospodin (červené jádro), 12.1.2008
ÚDAJNĚ = jde o stabilní genovou mutaci, takže by i semenáče těchto červenoplodých ořešáků měly mít také červeně zbarvený plod. Má to někdo vyzkoušené?? Slávek
Ruže Jana Böhma (1888 - 1959) z Blatné, 11.1.2008
To je super, a) takže pokud by můj zdroj oček přestal fungovat, mohu u Tebe koupit na "Barona Girod...."  buď očka nebo objednat hotovou sazenici?? b) Tvoje webové stránky jsou "krasneruže.cz"??? Slávek
Ruže Jana Böhma (1888 - 1959) z Blatné, 8.1.2008
Ahoj Dreslo, také už jsem to ke svému smutku  zjistil, že "Naše národní" = to jest tměvě červěná s bílým okrajem buhužel není identická s růží jakkoliv pojmenovanou podle pana K.H.Borovského.  Zdroj na ni také nemám a budu rád,... celý příspěvek >
černá růže, 8.1.2008
Mezi romantickými milovníky růží se pojem "ČERNÁ RŮŽE" skutečně občas vyskytuje. Ale bez jakéhokoliv pokusu o podvod  (protože víme o čem se bavíme)  jsou tím míněny velmi tmavě červené růže se sametovým povrchem květů. Umí být opravdu... celý příspěvek >
Cedrus deodara Feelin Blue, 21.12.2007
U mne tento kultivar také dost dlouho nešel, ale přežil řadu zim, letos už začal i zahuťovat přírůstky = až poté když jsem jej dal přesadil z příliš velkého stínu. Zato jiný poléhavý cedr "Golden Horizont, který jsem dal na slunečnější... celý příspěvek >
Ruže Jana Böhma (1888 - 1959) z Blatné, 25.10.2007
Böhmovy růže = kromě jiných historických pěstuje a prodává pan Šíp - Slatiňany u Blatné. Na internetu bohužel není.--------Pár jich mám = ale už je ve sbírce příliš rozšiřovat nebudu, jsou to už opravdu překonané odrůdy.Slávek asas@centrum.cz
Mrazuvzdornost okrasných javorů, 25.9.2007
acer japonicum = měl jsem jich asi šest kultivarů = postupně všechny zahynuly = důvod viz výše = na jaře brzy jdou do mízy a pak stačí malý noční mráz... = už nikdy více do mé zahrady...
Řezání třešně?, 20.6.2007
Kdo při snižování koruny častěji řezal větší větve  třešně tak jak se řežou např. jabloně  = to jest na větevní kroužek,  tak se sám přesvědčí, že ani sebepečlivější zamazání nemusí být nic platné = prostě tak jako tak hrozí, že... celý příspěvek >
Řezání třešně?, 12.6.2007
proboha !!všechny peckoviny + ořešáky se nikdy nemají řezat na jaře !!!-----jak už bylo výše řečeno : třešně je ideální řezat hned po sklizni = třešeň netrpí klejotokem. zatírat ránu nemá cenu, stejně zaschne kus dřeva pod řezem = tento tzv. čípek... celý příspěvek >
Odrůdy unikající vrtuli, 12.6.2007
Vrtule třešňová napadá všechny třešně = rozdíl je ten, že ranně zrající plod nestačí poškodit ... Slávek
anglické růže, 11.6.2007
také už několik roků nakupuji od pana Šípa ze Slatiňan. U jeho výpěstků je především zásadní výborná hlubokokořenící podnož ideální pro ČR, která rozhoduje o životaschopnosti celé rostliny v našich podmínkách  = pokud není podnož dobrá, nikdy na... celý příspěvek >
Jsem zoufalá - boj o 50 okrasných stromků Mana, 11.6.2007
"ekologickou"  směsí rostlinného oleje + detergentu jsem "ošetřil" krásný sloupovitý dub dovezený z Polska = a během několika týdnů odešel. Od té doby jsem přestal s takovouto "ekologií" experimentovat. Slávek
Torreya, 11.6.2007
Torreya grandis = mladé řízkovance produkují (protože mají vlastní mateční rostlinu) a prodávají Meislovi ve Znojmě + spoustu dalších zajímavostí = například špičkové cedry !!Kupuji u nich do své sbírkové zahrady už řadu roků a stále mne překvapují... celý příspěvek >
Borovice lambertova a borovice hvězdovitá, 11.6.2007
Borovici Lambertovu prodávájí lesoškolky Řečany + ještě jiné zajímavé druhy =  za velmi příznivou cenu: http://lesoskolky.cz/lss/index.php?id=cz&nc=c4Slávek
žloutnutí listů rododendronů, 10.4.2007
Vážený pane Miloši,nechtěla jsem Vás urazit nejsem odbornice jenom mě mrzí když přijdu o nějakou kytičku a nevím si rady jak jim pomoc.Ptala jsem se odborníka bylo my doporučeno hnojivo speciál Fe ale zatím jsem ho nesehnala aspoň teda v půlce... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika