Příspěvky uživatele - 176.18

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Určení rostliny, 7.3.2011
Je to Chamaedorea, ten stonek je květenství, dělá to běžně.          Lída
Choroba na švestce a jabloni, 7.3.2011
Hálčivec je roztoč, použijte přípravky na ně. Zrovna včera jsem psala na jiné vlákno, že se používá přípravek Omite, na serveru ČZS doporučují před rašením Sulku 3% a později Magus 0,06%. Pokud je ale napadení mírné, není nutné stříkat. ... celý příspěvek >
Roční zaštěpená meruňka - řez?, 7.3.2011
Já bych naopak nechala jen jeden výhon, protože rostou všechny tři z místa roubování a měla bych obavy, že při první větší úrodě se korunka rozlomí.  Lída
Anemone coronaria - vymrzne na zahone?, 6.3.2011
Udávaná zóna je 8-10. Kamarádce pod chvojím přežily v pohodě jednu zimu, druhou mrazivější už ne.           Lída
Netýkavka nevyklíčila, 6.3.2011
S tou nemám zkušenost, musíte pohledat na netu, nebo třeba někdo ví. Samotnou mne zajímalo, která semena potřebují na vyklíčení světlo, tak jsem zatím zjistila, že tyhle : masožravky, kaktusy kromě opuncií, trávy, jahodník, petunie, muškáty, begonie,... celý příspěvek >
Netýkavka nevyklíčila, 6.3.2011
Gazánie, lobelka...
Jaky postrik na vlnovnika trnkoveho, 6.3.2011
Na roztoče se používá Omite, ale na serveru ČZS udávají, že lepší účinnost má použití 3% Sulky před rašením nebo použití 0,06% Magus při délce nových výhonků asi 5cm.           Lída
Odměřování ochraných přípravků, 6.3.2011
Buď používám odměrku nebo si obsah dělím na papíře na kupičky (jako vy), nespotřebované hromádky zavařím žehličkou po jedné do mikroténu.   Lída
Jak zakracovat meruňku?, 5.3.2011
Jaroslave, konkurenční výhon úplně pryč, zvláště, když je takhle životaschopný. I kdybyste ho seříznul na 1 pupen, pořád se bude snažit dohnat ten hlavní... Terminál se seřezává na délku nůžek nad rovinu seříznutých kosterních větví. Kosterní větve... celý příspěvek >
Staré jabloně a zahrada, 5.3.2011
Stromy to přežijí i bez zatření, někdo nezatírá vůbec. Také rány ošetřuji jen tam, kde dosáhnu. Ohledně té loupající se kůry - pokud je to choroba, která se u nás v osadě vyskytuje právě u starších stromů - kůra černá (je jako ožehnutá) a loupe se... celý příspěvek >
Staré jabloně a zahrada, 5.3.2011
Jablka mají fleky, protože nebyly ošetřované, ale to je záležitost případného postřiku, neznamená to špatný strom. Suché větve tam jsou, protože je nikdo neodstranil - běžně se stává, že nějaká větev "odejde". Rozhodně bych nekácela všechny... celý příspěvek >
Hnědé skvrny na listech rododendronu, 4.3.2011
Vlastní zkušenost nemám, ale pí.Andrlová radí, pokud se na listech rhododendronu vyskytnou hnědé skvrnky, stříkat Dithane 3x po 14 dnech proti houbovým chorobám (a bylo hodně sněhu, tzn. vlhko, tak by to bylo možné).  Lída
Řez angreštu, 4.3.2011
Díky, já že řežu na vnější pupen celé roky a žádný problém, větvičky mám většinou vodorovné (a pokud nějaká začne jít dolů, tak ji při obměně výhonů nahradím jinou vhodnější).   Lída
Řez angreštu, 4.3.2011
Předpokládala jsem výběr hlavních větví až příští rok, podle toho, jak porostou, ono z té fotky jejich vzájemná poloha není moc vidět. Postranní obrost zkracuji o něco méně, tak na 2-4 očka (na fotce skoro není). Ale zeptám se :proč doporučujete... celý příspěvek >
Řez angreštu, 3.3.2011
Od toho tenhle server je!  Zdraví Lída.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika