Příspěvky uživatele - 131.51

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Roubováni švestek, 5.12.2008
Já pecky vyberu z plodů a hodím těsně ke kmeni stromu na zahradě, případně trochu zahrabu nebo přikryju menším kamenem. Volím strom jiného druhu, aby se mně nepletly s místními. Na jaře po roztátí pecky prostě vyhrabu, vždycky tam nějaká zbude, takže... celý příspěvek >
neplodící ořešák starý 5 let, 5.12.2008
Starý ořešák nám plodí každý rok. Pokud zrovna na jaře v době květu nejsou mrazy a květy nezmrznou. Klácení neprovádíme, necháváme ořechy spadat samy.  Je ale možné, že u nového neplodícího klácení plodnost nastartuje.
Černí broučci v kočičí srsti - blechy, 3.12.2008
No, ty potvůrky na slepicích a na kočkách jsou možná odlišné druhy, ale mně vypadají stejně. Blechy to určitě nebyly, blechy mají tvrdé hrotité tělo a obtížně se dají chytat do prstů, protože se snaží uniknout skákáním. Tyhle se nesnaží... celý příspěvek >
Škodná v zahradě - srnec, daněk, 3.12.2008
Já bych tu petardu odpálenou elektřinou na dálku nepodceňoval. Nemůže to být ale nějaké preventivní stálé odpalování petard, ale jediná petarda, která musí vybouchnout těsně u zvířete. Předpokládám, že mu neuškodí, ale vyvolá u toho zvířete tak... celý příspěvek >
Domácí klobásy, 2.12.2008
Uzení klobásek se děje kratší dobu, protože jsou tenčí a uzená příchuť proto nemusí jít tolik do hloubky a nižší teplotou, protože kde se uzené maso krásně vyudí a pouze trčící kousíčky, pokud se před uzením neořežou, se opálí, se klobásy vysuší až... celý příspěvek >
Domácí klobásy, 2.12.2008
Hm, my doma předpisy nemáme a tak tak hladkou mouku do klobásek dáváme odjakživa, co si pamatuji. Klobásy potom lépe vážou dohromady, prejt je hladší. Přirozeně je to tak procenta, polévková lžíce na kilo, dvě kila.
Kapalný dusík, 1.12.2008
Na bradavice může fungovat propolis, to je tmel, kterým včely tmelí vnitřek úlu. Má silné desinfekční a bakteriostatické účinky. Propolis se rozhněte v teple, až vznikne malá placička, tou se bradavide obalí a zalepí náplastí. Mění se tak co 3 dny,... celý příspěvek >
Stom pro zahradní sezení, 1.12.2008
Kdysi jsem zkoušel roubovat zelenými řízky, zjistil jsem, že takhle se dá na javor klen naroubovat javor jasanolistý. Třeba to bude řešení... Z našich javorů s malým vzrůstem bych doporučil javor babyku, je podle mně silně dekorativní. Ale pomalu... celý příspěvek >
Očkování trnek, 1.12.2008
Mně se povedlo švestku na trnku naroubovat. Ale začalo to po roce ronit klejotok a uschlo to.
Domácí klobásy, 1.12.2008
Na klobásky je nejlíp použít maso nasolené jako na uzení. Sůl z masa vytáhne vodu a bílkoviny rozpustné ve vodě, takže maso je potom v klobáskách hutnější. Náhražka je potom, že se maso nařeže na kousky, ty osolí a nechají den, dva dny v chladu... celý příspěvek >
Co s pyramidálními topoly - kácet, ořezat nebo nechat? , 1.12.2008
U nás takové vzrostlé topoly radikálně ořezali a během 5 let topoly chytily houbu a začaly se rozlamovat. Na druhé straně znám staré pyramidální topoly vysazované v 50 letech a stále zdravé. Pokud tedy výškou překážejí, vidím jako nejlepší řešení... celý příspěvek >
Řízkování břízy, 1.12.2008
Já bych měl jen poznámku k roubování. Lidi jsou zvyklí roubovat ovocné stromy, které si dají leccos líbit. Ale jiné stromy už ani tolik ne. Rouby lípy třeba nelze skladovat, musí se nařezat a hned naroubovat, jinak se nepřijmou, osobně vyzkoušeno. U... celý příspěvek >
přezimování agave, 20.11.2008
Naše agave je asi 80 na 80 cm, zimujeme ji v nevytápěné světnici a držíme ji pokud možno při teplotách nad nulou. Párkrát při velkých mrazech - 20 st C tam klesla teplota pod nulu a listy agave zmrzly a staly se lámavé dříve, než jsme si toho všimli... celý příspěvek >
Černí broučci v kočičí srsti, 20.11.2008
Myslím, že se tomu říká neodborně čmelíci, odborně nevím. Mají to třeba i slepice. Stalo se nám kdysi, že jsme koupili vykladené slepice z drůbežárny, kde čmelíci nebyli a ony se jich neuměly zobáky zbavovat, takže když je dostaly od našich... celý příspěvek >
použití dřeva na uzení nebo grilování, 20.11.2008
Z vrby je hořká kůra, tuším konkrétně lýko, protoře právě to obsahuje u většiny druhů či linií vrby onen hořký a léčivý salicylát. Vrbové dřevo, pokud jsem měl možnost posoudit, je chuťově neutrální, pokud je suché. Svěží, právě oloupané, třeba... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika