Příspěvky uživatele - roman.h

Spodní listy česneku žloutnou, 19.5.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, přidám svůj dotaz do tohto tématu.Poraťe prosím co chybí mému česneku.
Flekaté listy na okurkách a rajčatech, 30.6.2013 Obsahuje fotku
Dobrý den, poprosím o radu o jakou chorobu nebo škůdce se může jednat, případně jaký postřik použít.Jde o list okurky-nakládačky.Zatím takto vypadá jen několik rostlinek.Děkuji.
Okurky - nemoci nebo chladno?, 1.7.2012
Díky za reakci, hned to jdu udělat, něco s hořčíkem doma najdu.
Okurky - nemoci nebo chladno?, 30.6.2012 Obsahuje fotku
Přidal bych se do této diskuze, zda mi někdo poradí o jakou nemoc případně nedostatek prvku se jedná.Zatím je to na jedné sazenici.
Thuja smaragd - každý rok jedna uschne, 21.11.2011
To stejné jsem řešil také zde. Ale nevyřešil.Každý rok nejméně jedna uschne.
Škůdce na jabloni, 6.11.2010
Tak jen doufejte že se vám to nebude projevovat a "množit " i na další stromky.Já jsem dnes při hrabání listí objevil další napadenou jabloň tak jsem provedl očištění, insekticid a vápno a na jaře se ukáže.
Škůdce na jabloni, 15.10.2010 Obsahuje fotku
Děkuji za reakce, každopádně stromy kácím, není jiná možnost.Dnes jsem očistil kmen u dalšího zdánlivě zdravého stromu a objevil jsem stejně napadená místa z podkterých koukalo něco co je na fotce.Na celý kmen jsem použil insekticid a ještě provedu... celý příspěvek >
Škůdce na jabloni, 14.10.2010
Děkuji za reakci, problém se hledá opravdu špatně.Toto je projev nějakého škůdce který mechanicky "vrtá" cestičky pod kůrou která poté odpadne.Projevuje se to zhruba třetím rokem jak na starších tak nyní i na mladém stromku. Ta hromada... celý příspěvek >
Škůdce na jabloni, 13.10.2010 Obsahuje fotku
Tak nám uběhl další rok a já jsem nucen pokácet dvě jabloně, opět ten samý problém.Nyní na jednom mladém stromku(asi 3 roky) a jednom starším ale pěkně rostlém o který jsem nechtěl přijít, bohužel.Postřiky nezabírají a prevence není možná.
Proč rezaví thuje?, 3.9.2010
Děkuji za reakci, ale tyto thuje určitě nebyly sázeny s kořenovým balem.Jsou zde zasazeny již minimálně dvacet let i více a toto zasychání se objevilo minulý rok a letos je ve větším množství.Dostupné postřiky nezabírají, dnes jsem objevil počátky... celý příspěvek >
Proč rezaví thuje?, 3.9.2010
Je to váš názor, neodsuzuji vás.Jen dodám že thuje jsou asi dvacet let staré a takto usychat začaly vloni, do této doby vždy krásně rostly.Dobrovolně je vykopat nepůjdu, jsou to krásně rostlé stromy, ale příroda to asi postupně udělá za mně.
Proč rezaví thuje?, 2.9.2010 Obsahuje fotku
Tak a tohle je thuje o 5 metrů dále, dopadne stejně jako ta na minulé fotce.Už nevím co mám proti tomu dělat.
Proč rezaví thuje?, 2.9.2010 Obsahuje fotku
Tak přidávám další fotku thuje.
Proč rezaví thuje?, 24.7.2010
Tak mě ten stromek odumřel již úplně, letos je to druhý.Není na něm žádná známka napadení, během tří týdnu je takto zlikvidován.Připadá mi to jako kdyby ho někdo záměrně likvidoval Roundapem.Budu ho muset vykopat, na jeho místo zasadím nový a příští... celý příspěvek >
Proč rezaví thuje?, 20.7.2010
Tak jsem nyní provedl ještě jeden postřik hořkou solí, předpokládám ale že stromek již nezáchráním.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika