Příspěvky uživatele - pservac

Přesazení a střih stromu (červenolistá třešeň), 9.11.2016 Obsahuje fotku
Dobrý den, potřebuji přesadit okrasnou, červenolistou třešeň, kterou mám zasazenou 3 roky. Kmen má šíři do 10 cm a výška je asi 3-4m. Bohužel jsem neučinila před rokem opatření, kterým bych vytvořila lepší podmínky pro kořenový systém vhodnější pro... celý příspěvek >
Jakou podnož pro meruňku, 27.9.2016
M. semenáč je, dle mých poznatků z internetu, vhodný do písčitých a hodně propustných půd, myrobalánu je do naší vlhké a úrodné hlíny škoda. Tak zatím mi asi vychází ta z. renkloda. O S. Julienu jsem tady v nějaké diskusi četla,  že je na... celý příspěvek >
Jakou podnož pro meruňku, 26.9.2016
Bezva, díky :)
Jakou podnož pro meruňku, 26.9.2016
Nevím o tom, že by někomu na zahradě "řádila" šarka. Ale zelená renklóda se moc neprodává...:(Máte tip, kde ji koupit? Myslíte, že je vhodná do naší vlhčí a propustné zeminy?
Bergeron nebo Harlayne?, 26.9.2016
...kde se dá pořídit strom, resp. bergeron (či harlayne) na zelené r.?
Jakou podnož pro meruňku, 26.9.2016
Původně jsem si představovala střední vzrůst, ale vzhledem k tomu, že jsem vyčlenila místo nakonec pro jedinou meruňku, je mi to asi jedno. Jen se bojím, aby bujný růst do dřeva nebyl na úkor kvality plodů. A jak říkám, zemina je úrodná a vlhká a co... celý příspěvek >
Bergeron nebo Harlayne?, 25.9.2016
Tedy mé dosavadní poznatky získané z diskusí o Bergeronu: menší, tvrdé plody vhodné k zavařování (a doufám i na chuť), sladké, méně vlákniny, nutná probírka a prožezávání, odolná mrazu, myslím, že i proti šarce? ale slabá proti m. úžehu..:(Ještě něco... celý příspěvek >
Jakou podnož pro meruňku, 25.9.2016
Před pár dny jsem založila diskusi na téma, zdali zasadit bergeron nebo harlayne. Teď se mi k této otázce přidává problematika podnože. Na několika místech se to tu řešilo, ale pro mě bez výsledku. Tedy se ptám konkrétně na svůj případ: výše uvedené... celý příspěvek >
Bergeron nebo Harlayne?, 25.9.2016
Early orange vypadá skvěle všude, zejména dle popisu. Ale nakonec jsem se v nějaké diskusi tady dobrala toho, že je "nemastná, neslaná". Takže trvá dylema mezi bergeronem a harlayne. Zakoupím v nějaké ovocné školce, kde si to pěstují sami. Zaujaly mě... celý příspěvek >
Bergeron nebo Harlayne?, 23.9.2016
Děkuji všem pánům za dosavadní reakce a ráda si počtu i názory z Brna, jak správně doporučujete :). Kdyby se tu objevily... Z VP mám strach, vzhledem k tomu, že mám místo jen na 1-2 stromy. Myslím, že tohle musela mít na zahradě má matička a poslední... celý příspěvek >
Bergeron nebo Harlayne?, 22.9.2016
Dobrý den všem, bez předchozích zkušeností chci pořídit meruňku. Pochopitelně dobrou, sladkou, odolnou proti všemožným nástrahám, ať už jde o nemoci či nečekaný jarní mrazík, na velikosti plodu ani době dozrání mi nezáleží. Takovou asi chtějí... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika