Příspěvky uživatele - akelacz

Bulharská rajčata 2018, 2.3.2018 Obsahuje fotku
Zdravím, pěstuji v okolí Berounky již několik let rajčata ze semínek od známého, která se běžně pěstují na vesnici v Bulharsku. Podle místa původu, jsem je pojmenoval na starozagorská. Obvykle mi venku na záhoně začínají dozrávat v první polovině... celý příspěvek >
Žluté skvrny na rajčatech, 11.8.2016
Dobrý den, zkuste pohledat abiotickou poruchu žlutá kapuce/zelený límec u rajčat. Některé odrůdy jsou k ní více nachylnější než ostatní. U mě se tak projevují jen nejranější odrůdy, osobně to moc neřeším a odkrojím. Zdraví   ... celý příspěvek >
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 29.6.2016
Pane Vladimire jistotu, ze se jedna opravdu o plisen bramborovou nemam, a velmi rad se budu v tomto pripade mylit.  U Acrobatu davam nadeji systematicke slozce (obavam se, ze jde o zbozne prani), nez rostliny budu muset... celý příspěvek >
Plísen bramborová na rajčatech 2016, 29.6.2016 Obsahuje fotku
Zdá se, že plíseň bramborová se již objevila i na venkovních záhonech. Raději jsem všechny rajčata ošetřil Acrobatem. Překvapivě se v mě lokalitě (Berounka) objevila cca o měsíc a půl dříve než obvykle, přestože se mi nezdá, že by už měla vhodné... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 16.4.2016
Ivane, to je naprosto v poradku, mohu Vam jem zavidet. Nanestesti mam na basnicky pamet pouze kratkodobou.  Bohuzel nase pani profesorka i kdyby chtela sebevic probirat s nami ruske klasiky, tak nas pubertaky musela trapit technologii kaleni... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 16.4.2016
Petre, nechci Vam brat iluze. Mel jsem rustinu az po maturitu a dobre si pamatuji na rozhovor s postarsim zednikem v duchodu, ktery v Sovetskem svazu nejaky cas stavel domy.  Pres ty roky rustiny na skole jsme radsi skoncily u bulharstiny, s... celý příspěvek >
Záhadná rostlina - identifikace, 30.12.2015 Obsahuje fotku
Na zahradě jsem včera 29.12 ve stínu našel tuto rozkvětlou rostlinu.  Bohužel jsem v atlasech nenašel o jaký druh se jedná. Pomůže mi někdo s určením? Předem děkuji
Rajčata pro sezónu 2015, 18.12.2015
Od 10h dopoledne? Zahrádkářská poradna: choroby a škůdci letošního roku, hosté: odborníci Ludmila Dušková a Jan Kopřiva.
Bifteková rajčata, 6.8.2015
Minulý týden jsem měl možnost ochutnat prvni plod Pavlíny.  Jevil se plně vyzralý, oproti ostatním poměrně velký, cca 170g. Bohužel chutově mě zklamal, slupka tuhá, dužina spíše suchá, na první dojem chutnala poněkud dřevitě,... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2015, 8.1.2015
Pokouším se pěstovat rajčata teprve pár let, takže nemám možnost tak dlouhého srovnání. Násada až do první srpnové dekády byla velmi pěkná. Ve chvíli, kdy se jsem se těšil na hlavní vlnu úrody přišel zlom v počasí a ve zbytku srpna jsem již... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2015, 6.1.2015
Minulý rok, přestože patřil podle měření k nejteplejším, tak se mi zdál poněkud nevydařený a léto v mé lokalitě skončilo kolem 10. srpna. Jako začátečník/amatér pěstuji venku na jižním svahu Berounky rajčata a papriky, takže se potýkám s teplem,... celý příspěvek >
Mini, Bibi, Datlo od Semo, 24.2.2014
Tak to se omlouvam  , koukam, ze vpredu i vzadu na sacku je oznaceni Datlo. A pod tim malym pismenem, ze uvnitr je neco jineho.
Mini, Bibi, Datlo od Semo, 24.2.2014
K březnovému číslu 2014 Zahrádkáře je přibalen sáček tyčkových rajčat Datlo od Sema.
Urceni odrudy jablone, 30.10.2013 Obsahuje fotku
Zdravim, Na zahrade mi roste stara jablon, u ktere nevim o jakou odrudu se jedna. Po precteni jedne nedavne diskuze, si myslim, ze by se snad mohlo jednat jednat o Blahovu renetu. Prikladam fotku z pondeli. Pomuze nekdo urcit, jaka to je... celý příspěvek >
Rajčata Darinka F1 co se jim stalo?, 3.9.2013
Nemohlo by se jednat o alternariovou skvrnitost?
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika