Příspěvky uživatele - Miroslav B

Ultrazvuk - ma cenu (zestařit) slivovici?, 7.1.2015
Priatelia, pár rokov som skúšal odvetrať slivovicu zohriatím na cca 60 C a pak som ju ochladil a pomíchal, zopakoval som to si 3x. Pomohlo to. Až následující rok se mi stalo, že pri chladení na balkone mi asi popadala zrazená voda z pokrievky do... celý příspěvek >
Starý, alebo nový prístup k zakládání kvasu, 29.12.2014
Na regionálnej stránke nášho najlepšieho denníka so sa dozvedel, zaujímavé doteraz nepoznané informácie o zakládání a vedení kvasu. Čo vy na to p. Vysloužile a spol. říkáte? Článek je zde. Ja pálim slivovicu asi 6 rokov, ale toto sú pre mňa... celý příspěvek >
Hnojiť stromček pri výsadbe?, 24.10.2014
Dnes mi prišli 2 slivky, ktoré idem vysadiť. Niekde som dávnejšie čítal, že pod koreňový systém sa má dať zásobné hnojivo vo forme granulátu. Moc sa mi to nezdá, lebo neviem si predstaviť, ako sa granulované hnojivo dostane časom ku koreňom. Korene... celý příspěvek >
Toptaste - co s ní je, 3.6.2014
Pánové dékuji za odpovědi, k první odpovědi p. Pippinovi chci podotknout, že stromky sou pravidelně ořezávány a tahle slivoň má korunku ze všech nejměnší. Ostatní sou mnohem bujnejší, zejména třetí, která je na myrobalánu. A panu Vysloužilovi,... celý příspěvek >
Toptaste - co s ní je, 2.6.2014 Obsahuje fotku
Přikládám ještě jeden obrázek celé slivoně.Miroslav
Toptaste - co s ní je, 2.6.2014 Obsahuje fotku
Mám 3 štýřletý Toptasty (podnož Krym) a na jedné z nich mi začali žloutnout a opádávat listy. Taky plody tak nerostou a žloutnou. Sousední stromky to neméjí, mají hezké plody i přírustky. Co sní je, žádný škodce nevidím.Miroslav
Hnojení kolem stromu, vypálená tráva, 12.5.2014
Už asi 3-4 roky hnojím v odobi kvétu ovocní stromky tak, že po obvode koruny zaryju rýčem za hrst granulovaného hnojiva Vin-ovo-cerit, na na 4.-6 místech podle velikosti stromku. V minulých dvouch létech mi v míste hnojení rostl počas celého roka... celý příspěvek >
Choroba paprík - poradte, 3.4.2014 Obsahuje fotku
Budem veľmi vdačný za radu, čo sa deje s priesadami paprík. Najprv na jednej paprike sa objavili hnedé škvrny na listoch a teraz sa to šíri aj po ostatných. Papriky sú na parapete smerom na juh, polievam ich až ked začnú vadnúť (cca 1x za týždeň).... celý příspěvek >
Bellamira - opad listov a plodov, 13.8.2013
Takýchto 3 ročných stromkov mám 8. Všetky polievam, majú rovnakú pôdu a ostatné sú v poriadku. Zaujalo ma to prehnojenie. Všetky som 2x hnojil Ovoceritom (V apríli a začiatkom júla). Mohla by byť Bellamira na hnojenie citlivejšia ako Toptaste a... celý příspěvek >
Bellamira - opad listov a plodov, 12.8.2013 Obsahuje fotku
Dobrý deň. Vedel by mi niekto poradiť s nasledovným problémom? Pred cca 3 týždňami začali na mirabelke dierkavieť listy, potom hnednúť a následne opadávať. Dnes sú letorosty už úplne holé. Plody začali vráskavieť a opadávať. Na strome nie sú... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika