Příspěvky uživatele - pohodar

Spartan, 2.12.2023 Obsahuje fotku
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zkušených zahradníků na odrůdu Spartan. Moc nám chutná, ale strom je již starý a jablka plodí několik let dost malá/viz. obrázek/. Vím, že odrůda je to střední, ale pamatuji si z mládí, že byly větší. Teď to jsou... celý příspěvek >
Rez hrušňová - vím jak na ní, 14.1.2022
Dobře, moc Vám děkuju, taky to odstraním..
Rez hrušňová - vím jak na ní, 12.1.2022 Obsahuje fotku
Dobrý den, chystám se na řez hrušně, která byla loňský rok hodně napadena rzivostí.. jak listy, tak bohužel i na některé letorosty /viz. foto/.. rez jsem míval vždy, ale loni to byl extrém.. Poprosil bych o radu, mám raději ostříhat i napadené... celý příspěvek >
Zčernání květů hrušně - čím stříkat do květu?, 12.5.2021 Obsahuje fotku
Zdravím všechny, dnes jsem byl zkontrolovat hrušeň a připojuji dalších pár fotek, jak postupuje rozkvétání a poškození květů. Většinou jde o prostřední plod, který je již poškozený a v minulých letech to postupně zasáhlo všechny plody, které zčernaly... celý příspěvek >
Zčernání květů hrušně - čím stříkat do květu?, 10.5.2021 Obsahuje fotku
Dobrý den, vyfotil jsem květenství hrušní a některá jsou už zčernalá. Myslíte, že to mám teď stříknout?Vyzkoušel bych Aliette... díky za názory..
Zčernání květů hrušně - čím stříkat do květu?, 24.3.2021 Obsahuje fotku
Dobrý den. Tak jsem jí dnes prostřihnul, vzal kuprikolem a nafotil. Pane Walter děkuju za komentář a případné zhodnocení.Snad budou fota dostatečná. Fotil jsem větve, kde jsem viděl nějaké poškození.
Zčernání květů hrušně - čím stříkat do květu?, 20.3.2021
Květopas to nebude, stromek krásně nakvete. Navíc mám v dosahu 10 metru Konference a tři jabloně / Rubinolu, Matčino a letní Julii/. Všechny ani náznakem netrpí tím, co mě trápí na té Erice. Nevím comám dělat. Myslel jsem vykopat, ale jeden školkař... celý příspěvek >
Zčernání květů hrušně - čím stříkat do květu?, 19.3.2021
Dobrý den, poprosil bych o radu. Mám vedle sebe dvě hrušně. Eriku a Konference. Bohužel mi poslední tři roky Erika vždy krásně nakvete, ale potom všechny květy zčernají, uschnou a opadají. Přitom vedle Konference je uplně v pořádku a plodí hezky.... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 12.8.2019
Ano, skutečně se jedná o Rubinolu.. tak to jste mě nepotěšil :-(
Poškozené plody ostružin, 12.8.2019
myslím si, že je zalévám dost.. nedostatkem vody netrpí..
Poškozené plody ostružin, 12.8.2019 Obsahuje fotku
Dobrý den, mám také poslední 3 roky problémy s ostružinama.. vždy to samé, myslíte si, že je to ten vlnovník? 
Nemoc hrušně, 12.8.2019 Obsahuje fotku
Dobrý den, na jaře jsem zasadil dicoloru s kůlovým kořenem, vyrašilo mi pár listů a od té doby takto přežívá.. listy hnědnou, jsou malé, ale když nehtem sloupnu trochu kmínku nebo větvičky, tak je zelená, živá.. myslým, že není uschlá.. neví někdo co... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 12.8.2019 Obsahuje fotku
Prosím, nevíte někdo co je příčinou praskání a černání jablek kolem stopky? Mám jich takto docela dost poničených a nevím, čím to je.. a je to jen na jedné odrůdě.. děkuji za odpověď
Postřik na pilatku, 17.5.2018 Obsahuje fotku
Letos jsem postříkal Reldanem po opadu okvětních plátků a asi pozdě.. Dost plodů je napadených pilatkou.. Ale mám hrozně velký propad, netušíte čím to může být? Už je to pravidlem, že strom krásně zakvete, opylovačů na něm vidím hodně, ale ve finále... celý příspěvek >
Co je to za brouka?, 16.5.2018 Obsahuje fotku
Dobrý den, chtěl bych poprosit zda někdo nepozná tohoto brouka...? Mám ho na jabloních, hrušních, ale především na broskvoních a švestce, viz foto.. Na broskvích mám některé plody vyžrané a listy také, ale nevím jestli to způsobuje on, nebo je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika