Příspěvky uživatele - Samson

Plíseň?, 9.7.2014
Podle mě toto není plíseň, ale způsobuje to roztoč vlnovník révový.
Opadávání jablek, 12.4.2012
Já mám zkušenost s velkým opadem pozdně letních jablek těsně před dozráním. V době zhruba technické zralosti, ale ještě zdaleka ne konzumní zralosti. Z Vašich mála informací bych vyloučil vliv toho ohniště. Sám bych rád věděl, co je příčinou.... celý příspěvek >
Očkování na odkopky, 27.3.2012
Dosavadní průběžné zkušenosti jsou tyto: Vloni na jaře jsem přesadil 2 meruňky na slivoňové podnoži (zřejmě wagenheimova nebo st. julien), z těchto dvou se jedna ujala a očko vyrašilo, ale nedbale a dlouho se téměř nevyvíjelo. Letos před 10... celý příspěvek >
Očkování meruněk a nektarinky, 27.3.2012
V sobotu jsem takto naočkoval odrůdu švestky na jinou švestku s plody velikosti trnky. Tak snad si vzpomenu a dám vědět výsledek.
Co mužu naroubovat na jeřabinu, 4.11.2011
Jak Vám ty hrušky na jeřábu zatím jdou? Já chci zkusit něco podobného, kvůli tomu, abych ty hrušně potom vysadil do horší půdy. Každopádně naštěpit na to jeřáb sladkoplodý je taky dobrý nápad.
Očkování na odkopky, 24.8.2010
Děkuji za dosavadní příspěvky k tématu. Asi, jak říkáte nejlepší bude přesadit až příští rok na podzim a doufat, že odkopek bude mít vlastní kořínky. Nebo teď z jara a doufat, že odkopek bude mít ještě dost síly, aby zakořenil. Příště to udělám... celý příspěvek >
Kříženec broskvoňmandloň, 19.8.2010
Do sušších a vápenitých půd se pro meruňku a broskev dost propaguje broskvomandloň GF 667. Například do spraše. Zkušenosti jsou ale hlavně ze zahraničí. Je to F1 generace a rozmnožuje se vegetativně.
Zelená ringlota, 19.8.2010
Zkušenost: pokud se renkloda nepostříká proti pilatce, úroda je mizivá. Stříkal jste?
Očkování na odkopky, 19.8.2010
Letos jsem očkoval (meruňky, švestky apod.) mimo jiné i na odkopky slivoní (a myrobalánů). Očkoval jsem je přímo na stanovišti, kde vyrostly, s tím, že je po ujmutí oček přesadím. Má někdo zkušenosti s tímto postupem? Dosud jsem slyšel pouze o... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika