Příspěvky uživatele - 40.161

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
křídlatka, 5.12.2008
záleží jak blízko je od stávajících porostů, někdy se může "smrtící" účinek roundupu přenést díky dotýkajícím se kořenům pod zemí i na jinou rostlinu, nebo ji výrazně oslabit v růstu. jinak při použití totálního herbicidu je potřeba... celý příspěvek >
Do kdy zalévat ovocné stromky, 20.11.2008
k zalévání - já jsem stromky sázené na podzim zalévala celou zimu, cca 1x za 14 dní. Když leží sníh tak zalévat není potřeba, jak odtává, tak to má vláhy dost, ale když sníh není, tak je lepší jim přidat. Třeba i na zmrzlou zem, ono jak to pak... celý příspěvek >
Fialová versus žlutá cibule, 26.9.2008
třeba Carmen ze sazečky, to by měla být normálně velká cibule. Nám to všechno roste taky spíše menší, moje cibule jsou tak 5-6 cm v prumeru, a pak mam spoustu mensich cca 3-4 cm v prumeru. Šalotky mám taky malé, ale lepší něco než... celý příspěvek >
Platan, 26.9.2008
ten je krásnej, ale ten má minimálně 100 let. My jsme měli před školou Platan, byl vysoký tak 4 metry, a teď jsem kolem školy zase jela, čili po cca 30ti letech, a je pořád v rozumných mezích, víc než 5 metrů nemá. A je opravdu nádhernej, mě... celý příspěvek >
Lahůdková cibule - jako sazečka napřesrok?, 24.9.2008
přesně tak nám ty malé vysychají rychleji, než ty velké (nemáme sklep...) a myslím že do jara by nevydržely. Takže sklizeň velkých cibulí uschovám tak, aby je nikdo nenašel, a do spižírny dám košík těch malých. Manžel, který cibuli miluje si pak při... celý příspěvek >
Fialová versus žlutá cibule, 24.9.2008
jsou cibule menší, a cibule větší, dokonce i obří. To, podle čeho byste se měla rozhodnout je chuť - fialová cibule je výborná třeba do salátů, je daleko jemnější než žlutá. A úplně nejjemnější je bílá cibule. Taky si můžete... celý příspěvek >
Okrasný listnáč - solitera, 11.9.2008
samozrejme jsem spletla ty nazvy: javor stribrny = acer saccharinum - ale pozor, ten poroste do 10-12 metru, my jsme ho koupili loni, a uz kdyz nam ho privezli tak meril nejakych 5 metru... Je to velky strom s rozvolnenou, svetlou korunou. javor... celý příspěvek >
Okrasný listnáč - solitera, 11.9.2008
javor stříbrný je také krásný, latinsky Acer Saccharum (pozor, nesplést s Acer Saccharinum...). Pokud se vám bude líbíit Acer Rubrum - občas ho některá některá zahradnictví mají, ale ne často (já jsme ho viděla jen v Praze ve Stodůlkách). Pokud... celý příspěvek >
Keře k plotu, 11.9.2008
z jehlicnanu bych do kombinace s listnaci doporucila jen Tis. Kombinujte tak, ze vzdy date cca 5ti metrovy usek od stejneho druhu, cili 7 tisu, pak 4 vajgelie, 3 svidy, 7 tisu, 5 trojpuku... atd.Vznikne vam zivy... celý příspěvek >
skalka ve svahu, 10.9.2008
povedlo se vam to moc hezky, sice je skalka mensi nez si asi vetsina zucastnenych radcu myslela, ale casem ji treba rozsirite :=) aspon ja postupuju stejnou cestou zmenšování trávníku. Jen nechápu proč jste nechali ten pruh trávy před sezením, jako... celý příspěvek >
střih ročních buků, 10.9.2008
ted v září ho už nechte být, kdyby ste ho střihli, tak vyrazí nové větvičky, ale ty nestihnou vyzrát a umrzly by. Nechte ho být do jara a na jaře zastřihněte. Podruhé je zastřihněte tak v červnu, a potřetí v srpnu. Krásně vám zhoustnou.
Okrasný listnáč - solitera, 10.9.2008
Acer Rubrum Red Sunset nebo October Glory  - tenhle javor je pres leto zeleny a na podzim se prebarvi do cervene. Dlouhodobe zkusenosti s nim jeste nemam, vybrali jsme si ho teprve loni, ale videla jsem podzimni zbarveni v zahradnictvi,... celý příspěvek >
Živý plot - přísavník břečťan, 9.9.2008
my mame prisavnik na plotu, na slunci, a uplne v pohode. Prisavnik roste rychle, staci ho dat tak jedna rostlina na 3 metry, a do dvou let to mate porostle. Plot to udrží, a když máte pocit že je tam toho už hodně, tak prostě utrhnete co vám vadí,... celý příspěvek >
Poraďte jak zničit trávu na příkrém svahu, 9.9.2008
takze jeste by mě napadlo: - v prvním kroku to vzít roundupem, a vyhubit vše, co na tom svahu roste. Trsy uschlé trávy tam nechte, aspon ztížíte plevelům možnost vyklíčení. - varianta 1 - plazivá, na svah položit černou netkanou textilii, a vysadit... celý příspěvek >
jak zastínit kořen plaménku, 12.8.2008
ja mam plamenky u plotu a před nimi mám pruh různě vysokých keřů a keříků, Zkuste dát třeba levenduli, nebo spirea japonica, šajvěj, to vše vám udělá hezké "bochánky". Plamenky mam navíc zamulčované kůrou.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika