Příspěvky uživatele - 58.232

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Alfa hruška, 5.10.2016
Máme 3 větve naroubované na Madame Verté a nelze ji než doporučit. Zraje začátkem srpna a ze svých současnic, co znám, má největší plody. Hrušky jsou to úhledné čisté. Důležité je nenechat ji na stromě dozrát, velmi rychle zmoučnatí, takže... celý příspěvek >
Nepostříkal jsem stromky, 29.6.2016
Jaké stromky jste zasadil? Jaký postřik máte na mysli?
Neurčené odrůdy, 7.6.2016 Obsahuje fotku
Vaněk, Lidová pomologie, Třetí stovka jablek. (přiložené obrázky) Taky je tuším zmiňována v pomologii Dvořák A., Vondráček J., Kohout K., Blažek J. - Jablka, 1976.
Kácení ořechu, 6.6.2016
Naočkujte do nich hlívu ústřičnou. Sice je to pomalá likvidace, ale bohatě se vyplatí.
2 neurčené hrušky, 1.6.2016
Jo, to jsem zapomněl zmínit, fotky jsou z 1. 11. 2015. To už byly zralé a o moc déle by udržet nešly. Všechny zmíněné odrůdy znám, nejsou to ony.
Postup roubování, 31.5.2016
Váš postup mi přijde v pořádku, jen to přesazování nechte na podzim, teď v době plné vegetace určitě ne. Na jaře pak můžete v pohodě roubovat. Důležité je, aby podnož byla při roubování více narašená než roub, proto bych uvažoval pro jistotu o... celý příspěvek >
Váš názor - minianketa, 25.5.2016 Obsahuje fotku
Předpokládám, že neznámá je ta moje Ezéeská, protože Pařížanku zná každý. Vlastně tu hrušku ani nepěstujeme. Před časem jsme objevili pozapomenutý velmi starý a mohutný strom u barokní sýpky ve vedlejší obci. Po delší době se nám ji podařilo (snad... celý příspěvek >
Váš názor - minianketa, 25.5.2016
Jedna se těžko vybírá. 1)jabloň - Admiral 2)hrušeň - Ezéeská 3)broskvoň - Redhaven (v broskvích mám malý přehled) 4)meruňky nepěstujeme 5)slivoň - Bryská 6)třešeň - Těchlovan 7)višeň - Favorit
Kvalitní letní jabloň, 18.5.2016
Z letních odrůd by mohla být na sušení vhodná stará holandská odrůda Signe Tillisch. Je to velké jablko s hutnou dužninou a výraznou kalvilovitou chutí. Bohužel na strupovitost je dost náchylné.
Nejpozdnější třešeň - Ladeho pozdní - zralost začátek září, 3.5.2016
Dobrý den, Ladeho pozdní máme. Jsou to mladé stromky, takže roubového materiálu není mnoho, ale 1-2 proutky by snad nebyl problém. Možná že v Krkonoších Ladeho pozdní dozrává až v září, každopádně u nás (vých. Čechy, 350 m n. m.) je to tak v půli... celý příspěvek >
Myrobalán versus špendlík a mirabelka, 15.2.2016 Obsahuje fotku
Zdravím, se zájmem jsem si přečetl celou diskuzi. Bohužel boj za pojmenovávání špendlíků, myrobalánů, mirabelek atd. pravými jmény je asi nevybojovatelný.  U nás (okolí Litomyšle) je jedna silnice, u níž byly vysazeny špendlíky, mirabelky... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika