Příspěvky uživatele - 206.210

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Opatření u težké mokřejší půdy, 10.3.2015
S tou rigolaciou je to tak... Pise sa to takmer vsade, ale mam dojem, ze vo vacsine pripadov sa to len opisuje z jednej knizky do druhej.  Netvrdim, ze som apriorne proti, ale ak by som take nieco robil, tak jedine po hlbsom podnom rozbore,... celý příspěvek >
Opatření u težké mokřejší půdy, 9.3.2015
A ceresna na vtacnici Vam tam tiez asi rychlo odide. Giselu by som pouzil len ak je vrchna poda kvalitna a mate cas na zvysenu intenzitu piplania s takymi stromcekami a nehrozia Vam neskore prizemne mrazy.
Opatření u težké mokřejší půdy, 9.3.2015
V danom type pody davat kvalitnu podu naspodok je barbarstvo, nicim tomu nepomozete, ta poda tam zdegraduje (= znicite ju) a akurat si navrch navrstvite hlusinu. Takze ked ten strom raz vyhodite, a budete tam chciet pestovat nieco dalsie, budete... celý příspěvek >
Pampeliška, pýr, pcháč - zlikviduji vytrháváním?, 8.3.2015
Pyru sa da velmi zbavit na jeden zatah, ak danu plochu skopete rylovacimi vidlami a pritom vyberate dosledne korene. Tie korene su totiz relativne plytko a navyse dobre drzia pokope, takze sa dobre vyberaju. Pichliac sa tiez da podobnym sposobom... celý příspěvek >
Broskvoň a nektarinka odolná více kadeřavosti?, 6.3.2015
Tak to mam asi stastie na lokalitu, tu u nas pri Trnave je dost teplo a tym broskyniam to ocividne svedci. Spolu s interspecifickym vinicom, su tu broskyne asi najmenej narocne na osetrovanie a pritom aj najviac idu na chut. Marhul sa nikdy tolko... celý příspěvek >
Réva vinná pěstování bez postřiku, 6.3.2015
Samozrejme, vplyv stanoviska je zasadny. Napr. u mna je podstatna odolnost voci mucnatke snad viac nez voci perenospore. Jednoducho som v teplej a suchsej lokalite a svedci jej to tu. Zavisi aj od toho, ako je vinic vedeny a ci uz hned rano nanho... celý příspěvek >
Mulcovanie, 6.3.2015
Alebo tam skuste posadit datelinu plazivu alebo nieco podobne, bude viazat vzdusny dusik, ktory stromcek neskor vyuzije. Velmi neprerasta (podla odrody) a pekne kvitne. Osobne od mulcovania postupne upustam, v mojej ilovitej pode to nie je velmi... celý příspěvek >
Broskvoň a nektarinka odolná více kadeřavosti?, 6.3.2015
Neviem, ci ma vyhodu mat viac kvetnych pukov. Znamena to viac prace s prebierkou. Ale pokial su pouzite ako pisete v chaldnejsich polohach, kde je vacsie riziko neskorych jarnych mrazov, tak to moze byt uzitocne.
Réva vinná pěstování bez postřiku, 5.3.2015
Zdravim. Mne sa osvedcil Ustojcivyj Dokucaevoj. Mam ho uz asi 10 rokov, v malom vinohrade s 25 hrami. Pred 2 rokmi som prestal s tvrdou chemiou (nielen na vinici, ale kompletnev celej zahrade), ostatne odrody postupne odchadzaju na hubove choroby... celý příspěvek >
Broskvoň a nektarinka odolná více kadeřavosti?, 5.3.2015
samozrejme GF677 ma ako svoje vyhody, tak aj nevyhody. Do okrajovych chladnejsich oblasti s ilovitou podou by som isto radsej volil slivkove podpniky. Broskyne a mandle su predsa teplomilne rastliny a moze to zavazit.  Lenze napr v mojom pripade... celý příspěvek >
Broskvoň a nektarinka odolná více kadeřavosti?, 4.3.2015
Zdravim, ja som od Plantexu par km juznejsie, ale cernozem zacina az 100m za mojou zahradou :-). Totiz mam luznu podu oglejenu, teda vysoky obsah ilu a aj vapna, okraj vazskej nivy. Po 100m uz zacina trnavska sprasova tabula, s tou ospevovanou... celý příspěvek >
Strupovitost peckovin (Venturia carpophila), 17.2.2015
Vseliek to nie je. Ale ked sa to zoberie komplexne a spravne nacasuje, tak vysledky su vynikajuce. Problem je s tym, ze ta sira by sa zas nemala pouzivat viackrat nez 2-3 krat za sezonu, aby neznicila uzitocne organizmy. V zahradkach by sa mozno dali... celý příspěvek >
Strupovitost peckovin (Venturia carpophila), 17.2.2015
Mozno je to tym, ze jeden navod je pre malospotrebitelske pouzitie a druhy pre velkospotrebitelske. Ak by to bolo tym, tak by to vcelku davalo zmysel, lebo pouzitie siry v zahrade nie je blbuvzdorne a pri nespravnom pouziti moze dojst k vaznejsim... celý příspěvek >
Chovani vlastnich opylovacu - samotarske vcely (mason bees), 15.2.2015
Nevidim dovod na takyto "zber" a uskladnovanie kokonov cez zimu. Ked uz, tak by som dal do chladnicky celu bambusovu trubickuaj s kokonmi. Daju sa niekde zohnat tie celulozove trubicky?
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika