Příspěvky uživatele - 113.179

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Příprava půdy před založením sadu, 29.6.2014
Také jsem řešil tento problém, na bývalé pole (260 m.n.m. střední Morava, podloží spraš a 60 cm jemné hlinité ornice) jsem vysadil mladé ovocné stromky. Peckoviny jdou dobře, hrušky také. Jen s jablky mám problémy - dost je ničí hryzci a... celý příspěvek >
Zapraveni pisku do zeminy, 4.5.2014
Zlepšit půdu stojí buď čas nebo peníze. Pokud budete něco pěstovat, je možné každý rok přidávat písek i kompost do půdy. Podle potřeby vápnit a dodávat živiny. Za pár let, klidně i 10 budete pozorovat změnu půdy. Součástí této změny bude zvýšení... celý příspěvek >
Cererit x hnojivo na ovocné stromky, 18.3.2014
Dobrý den, protože jsem měl kyselinu fosforečnou a nechtěl jsem ji použít v tekuté formě, míchal jsem jí s cukrovarskou šámou a s popelem z dřeva. (Netřeba se vyjadřovat). Všechny dostupné informace mluvily o špatné rozpustnosti fosforečnanů a to mi... celý příspěvek >
Mladý, vzrostlý les, 24.2.2014
Mladé stromky (listnaté) dobře hojí-zavalují rány. Malé 1 rok, střední 2 a velké 3 roky. Vznikne holý, bezvětvý kmen 4-6 m vysoký a nad ním je koruna. Na zamazání používám latex a štětec zárožák na dřevěné tyči. Předpokládám, že dřevo z kmenů za 80... celý příspěvek >
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 19.2.2014
Na adrese "Fosfor - Lecyklopaedia" se uvádí, že v popelu kostěném je 16 až 17 pct.fosforu.  Dále v textu píší, že ze 100 kg popela kostěného lze získat 8-10 kg fosforu.
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 19.2.2014
Důvodem nepřesné informace byl informační šum. Těch 20% není obsah v kosti, ale ve fosforečnanu vápenatém. Tak mi vychází přibližně 112 g fosforu na 1 kg kostí. I to je dost vysoké číslo, které na váhu kostí neodpovídá celkovému množství... celý příspěvek >
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 18.2.2014
Profesorka chemie, která učí mého syna mi spočítala, že v kostech je cca 20 % fosforu. 1 kg kostí má tedy 200 gramů fosforu. Jistě se to může lišit druhem a stářím zvířete.  Ve spálených kostech je cca 5% fosforu. Je to nějak málo, ale... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika