Příspěvky uživatele - 184.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
První broskvoně dozrávají, 28.7.2013
Zajímal by mě i "vnitřek" Luny, pane Mikeši. Nemohl by jste ještě pořídit nějakou tu fotku? Odlučitelnost bude asi lepší, než u ranějších bělomasých odrůd, ale pevnost dužniny asi závratná ještě nebude, co říkáte? Ale tato "přechodová" odrůda by mě... celý příspěvek >
Nejaromatictejsi odruda, 28.7.2013
Asi to má souvislost s pozdnějším nakvétáním některých květů. Radil bych k pořízení obou odrůd. Každá je chuťově trošku něco jiného. Obě jsou kvalitní, ale to, co letos předvedlo méně, ale za to o dost větších plodů Radky, mě velmi příjemně... celý příspěvek >
Sundrop, 28.7.2013 Obsahuje fotku
Možná, že to nikoho nezajímá, ale plody Sundropu sklízejí u nás doma velký úspěch. Někdo se "olizuje až za ušima" a jiný má zase "nebíčko v papuľke". Měkké plody jsou všechny stejně aromatické a nasládlé. Snad ještě lepší následující den po utržení.... celý příspěvek >
Dixired, Fenix, 28.7.2013
Nejdříve to půjde zítra odpoledne.
První broskvoně dozrávají, 28.7.2013
Nedalo mně to, pane Waltere, a pořídil jsem si "kontrolní" stromek Earligla také. Jsem zvědav jaké přinese plody. Zajímá mě hlavně doba zrání, tvar a zbarvení. Tak snad už příští rok. Plody Springcrestu máte výstavní, pane Waltere.
Záhadná nektarinka, 28.7.2013 Obsahuje fotku
Podařilo se mi přece jen "vymáčknout" s nektarinky Tena už druhým rokem pár plodů. Ty větší ze všech malých vykazovaly výtečnou koncentrovanou broskvově-nektarinkovou až ostře navinule sladkou chuť. Gratuluji. Co se týče fotky, tak na plodech řádila... celý příspěvek >
Favorita Morettini 3, 28.7.2013 Obsahuje fotku
Konečně dozrává špičková odrůda mezi ranými žlutomasými broskvemi s názvem Favorita Morettini 3. Letos mám první plody u dvouletého stromku, který snad nějaký čas vydrží. Přesto, že je plodů více a jsou menší, jejich chuť je hned zpočátku výrazná,... celý příspěvek >
Dixired, Fenix, 28.7.2013 Obsahuje fotku
Letos se opět potvrzuje zkušenost s "uleželými" plody broskví. Zřejmě i díky teplému proudění s Alžírska, jsou i malé plody Fenixu, po pár dnech od utržení ještě v tvrdším stavu, překvapivě dosti aromatické. Tak výrazně dobrou chuť bych od takto... celý příspěvek >
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 26.7.2013 Obsahuje fotku
Až v těchto dnech dozrává odrůda, kterou jsem zakoupil jako Dixired, ovšem s růžovitým (miskovitým) typem květů. Díky příznivým vysokým teplotám (pochváleno budiž řádné léto), je její chuť plná, navinule sladká, aromatická, báječná. Dužnina je jasně... celý příspěvek >
První broskvoně dozrávají, 20.7.2013 Obsahuje fotku
Poslední bitva Harbingeru vzplála zřejmě letos. Drobné plody na nerostoucím stromku nevěstí nic dobrého. Mimo něj ještě nic jiného zralé nemám. Odrůda Candor zajisté nebude raná odrůda tohoto jména, protože plody jsou stále malé a zelené. Vybarvený... celý příspěvek >
Nejaromatictejsi odruda, 20.7.2013 Obsahuje fotku
Pokud by byla meruňková odrůda Goldrich nedostatečně aromatická, tak už bych jí dávno neměl. Přes její některé špatné vlastnosti je právě její chuť při změknutí velmi dobrá, dostatečně aromatická. Asi by bylo možné plody otrhat dříve a nechat je... celý příspěvek >
Kráska, Hargrand, Sylvercot, Sylred, 7.7.2013
Jelikož Sylred zraje stejně s Leskorou, tak na ní budeme mít už větší nároky, než na ranější odrůdy zrající dříve. 
Aurora, Orangered, 7.7.2013
Asi ano. Snad budu mít příští rok také první plody z Aurory. Podnož St.Julien urychlující vstup do plodnosti toho bude zárukou.
Prepad plodov slivky, 7.7.2013
Tak obsypané větve Toptaste na myrobalánu jsem zatím neměl. Na obrázku Toptaste-wangenheim je podle tvaru plodů zřejmě Valjevka. Myslím, že jste ji zde minulý rok představoval obtěžkanou velmi slušnou úrodou.
Spring blush, 7.7.2013
Nádherná úrodička, pane Milane, jsem rád, že jste zase zpátky. Sylred bereme. A jak se Vám "pozdávají"?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika