Příspěvky uživatele - 40.226

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lilie, 5.3.2013 Obsahuje fotku
Letošní rok je dost příznivý na cibuloviny a tak kontrolují cibule lilií uskladněné ve slepě a pomalu je připravují na výsadbu, Doufám, že mi nezmrznou.   Vladislav
Lilie, 1.3.2013
Pani Blážo, pokud jde o nádoby pro lilie, tak jsem vyzkoušel několik způsobů. PET láhve lze použít pro malé cibulky. Já pěstují v nádobách 10 litrových lilie LO a to 2-3 cibule v jedné nádobě. Je nutné, aby otvory byly z boku a ne ze spodu. Na podzim... celý příspěvek >
Začátečnický problém s liliemi, 18.2.2013
Velice jste to pěkně posal. Dnes se asi už nerozeznává druhy lilií ale pouze barva květu. Pak to může takto dopadnout. Já musím vědět o pěstované lilií druh, název a barvu. Je to podstatné pro zimování cibulí. zdraví Vladislav
Zazimování lilií vysazených v záři 2012, které nám v říjnu 2012 vyrostly, 26.10.2012
Pokud cibule předasně vyrašily, pak já bych rostliny překryl suchou rašelinou nebo pilinama a to min. 20cm vrstvou a pak vše překryl nádobou, která bude lilie chránit před zamokřením. Pokud zelená lodyha zmrzne, pak je nutné na jaře cibule... celý příspěvek >
Dopěstování lilií z Drobných cibulek, 18.9.2012
Rověž pěstuji různé druhy lilií a mé zkušenosti jsou asi takové. U nás na severní Moravě jsou mokré zimy a to nemají rády malé cibulky. Do většího květináče položím dno netkanou textilií a nasypu asi 2 cm jemného substrátu. Pak ukládám cibulky... celý příspěvek >
Proč hnojit lilie kompostem, 22.8.2012
Velice se podivují nad doporučením hnojení kompostem lilie. Téměř při každém doporučení hnojení lilií se mezi hnojvy objevuje kompost. Není tajemstvím, že kompost je nositelem všech chorob a pro cibuloviny by se neměl pužívat.  Z mé zkušenosti... celý příspěvek >
Lílie - co s odkvetlými lodyhami, 7.8.2012
Pán pH  má zdravý názor na odstraňování semeníků. Je to pouze estetická záležitost. Mně se osobně velice zamlouvají zelené tobolky na liliích, které působí velice ozdobně. Na rostlině každá zelená část zvětšuje asimilační plochu. Zdravé... celý příspěvek >
Letni údržba sloupové jabloně, 30.7.2012
Dobrý večer pane Ondrůšku, jak už jsem psal dříve, pěstují mnoho odrůd sloupcovitých jabloní. U nme je to jen pro zábavu, ale chtěl bych se dopracovat k prospektovým výsledkům. Myslím si, že je to hlavně problém v opylování jednotlivých odrůd.... celý příspěvek >
Letni údržba sloupové jabloně, 15.7.2012
Dobrý den, pěstuji sloupovky pro zábavu a mám je kolem 20 odrůd. Každá odrůda je jiná a nedá se paušalizovat. Dobře je to vidět na sérií CATS. Oficiélně je několik způsobů vedení a pouze jedno z nich je odstraňování bočních paroží. Zkracovat boční... celý příspěvek >
Durman - žloutnou listy, 15.6.2012
Podle mých dlouhodobých zkušeností žloutnutí listů způsobuje napadení sviluškou. Je nutný postřík Calipsem nebo jiným přípravkem alespoň dva krát co 7 dnů. Rostou pak vrdcholové nové listy sytě zelené, tak je to správná diagnoza. Do... celý příspěvek >
Lilie, 22.4.2012
Namrzlé listy nevadí pokud je neporušená vlastní lodyha. V tomto roce už nová lodyha nevyraší. V případě ukončení růstu lodyhy je nutné cibuli převést na režím šupinování. Cibule celý rok bez listu nepřežije.  Vladislav
Střih sloupovách jabloní, 31.3.2012
Taky pěstuji spoustu sloupcovitých jabloní. Podle sledování na internetu a z návodů od prodejců jsem dospěl v závěru, že tyto jabloně se nepěstují jen jediným způsobem, tj. neustále zkracovat veškeré přírůstky.  V dnešní době jsou v módě... celý příspěvek >
Hnojení ovocných stromků, 27.2.2012
Výborná je močovina. Já ji používám takto : 1.dubna   5 g na m2 10. května   3 g na m2 15. června 2 g na m2 20. června Kristalon 0,5 %   na list 27. června Kristalon 0,5 %  na list 10-20.... celý příspěvek >
Prosba o určení odrůdy, 17.2.2012
Tato odrůda dle mého názoru je BANCROFT. Jedná se o zimní odrůdu, která se prodávala u nás v padesatých letech. Pochází z Kanady z roku 1930.  Není to Albrechtovo ani Sudetská.         ... celý příspěvek >
Cardiocrinum giganteum, 17.2.2012
Paní Sašo, pokud je to na Aukru, tak neváhejte. Objednávka z Polska je strašně drahá a je neúměrná realitě. Polské firmy podmíňují nákup s platbou bankovním převodem (przelew). U nas tato platba do zahraničí stojí kolem tisícovky a poštovné asi... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika