Příspěvky uživatele - 176.75

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Cibule ze semínka, 4.4.2011
V loňském roce se mi cibule ze semen začala kroutit, postřikem jsem ji zachránil. Myslím, že to byla květilka, protože atak začal snad už v květnu.  Ani vrtalku na pórku jsem neměl. Děsně mě to naštvalo a proto jsem se rozhodl letos pro ochranu... celý příspěvek >
Zmlazení broskvoně, 4.4.2011
Mladý stromek omezuji zkracovacím řezem větviček v jeho rozvoji. Hodně snižuji obrost na poslední listový pupen. Při střihu sleduji nízkou korunu v dobré zdravotní kondici. Trochu i prosvětluji a odstraňuji odplozené větvičky. Protrhávám plůdky. Malá... celý příspěvek >
Staré kompoty + žito?, 4.4.2011
Inspirujte se přípravou sladu pro výrobu piva. Žito obsahuje škrob, z kterého musíte nejdříve vyrobit cukr a ten potom kvasit. V technologii výroby piva je to běžný proces.
Černoplodé maliny, 3.4.2011
Dejte fotku černých malin ať mám vizuelní představu co ještě nemám.
Kiwi, 31.3.2011
Vydržte, kiwi raší pozdě. Jestli namrzlo, vyrazí odspodu.
Rychlerostoucí smrk, 29.3.2011
U smrku bych nestříhal terminál ve dřevě starším než rok. Na terminálu musí zůstat pupen, z kterého vyrazí nový.  Nesmíte smrk moc mordovat, aby si zachoval charakter růstu. Stříháním ho jenom potlačujete v bujném rozvoji a houstne. S jedlí... celý příspěvek >
Cibule ze semínka, 28.3.2011
Pěstuji Alici, Všetatskou a Karmen. Karmen ve sklepě v paneláku mi nyní začíná ztenčovat vnější slupku, nemá takovou výdrž jako ostatní. Ale její chuť mě oslovila. Není ale pro svoji barvu vhodná na tepelnou úpravu, protože se nepozná zda se již... celý příspěvek >
Jak vymyslet čerpadlo z jímky na dešťovou vodu, 28.3.2011
Odstředivé čerpadlo je bezporuchové. Používám jedno takové, které bylo původně spojeno s darlinkem, výkon motoru 2,2 kW, 18let pro čerpání z vrtu pro zalévání. Je pravda, že než jsem ho použil tak jsem provedl generálku v podstatě spočívající v... celý příspěvek >
Trubková studna?, 28.3.2011
Dlouhým drátem vstrčeným do trubek, zjistěte hloubku a výšku vodního sloupce. Přiložte foto.
Jak vymyslet čerpadlo z jímky na dešťovou vodu, 28.3.2011
Nejjednodušší čerpání a také nejlevnější, by bylo použít odstředivé čerpadlo se sacím košem,  spínané jenom vypinačem. Mohla by se použít i tepelná ochrana proti přetížení a běhu na 2 fáze. Odpadne vám kohoutek, místo něho bude ten vypinač.... celý příspěvek >
Pomoc s rajčaty, 28.3.2011
Také to mám u Pollicin. Zatím to neřeším, neboť vršky se mi zdají v pořádku. Trochu snížím zálivku.
Rychlerostoucí smrk, 27.3.2011
Máme na zahradě smrk, který je stár asi 18 let. Udržujeme ho pravidelným zastřiháváním jak terminálu, tak koncových větví a větviček. Je vysoký asi 3.5m.
Sázení a stříh broskvoně, 27.3.2011
Rozhodně zastřihnout korunku, jak píše pan Josef. Těch 5cm, to je přibližná délka větviček po zkrácení. Důležité je aby byl na konci pupen. Jedině tak stromek dobře zakoření, dostane se do kondice a na letos narostlých větvičkách již příští rok... celý příspěvek >
Špatný kompost - proč?, 24.3.2011
Kompost běžně už nějakých 40 let používám na předpěstování rajčat a paprik. Za tu dobu mě nikdy nezklamal a vždy jsem vyprodukoval sadbu. Rostlinky po vzejití přepíchávám do krabic vystlaných folií a do poloviny naplněných zase čistým kompostem,... celý příspěvek >
Jak ostříhat 2-leté jabloně? viz foto, 22.3.2011
Proč vyškubnout, nač stahovat kalhoty, když brod je daleko? Jsou to mladé stromky, jako takové tvárné a mají budoucnost. Zkuste najít šikulu v sousedství, který vám rád poradí s řezem. Není ani v jejich vzrůstu časově náročný.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika