Příspěvky uživatele - 24.183

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čím zaplnit dieru v strome, 8.4.2011
Omezit možnost zatékání vody do díry je dobré, ale nešlo by také zajistit, aby zateklá voda mohla sama zase vytéci ven? Mám podobný problém u hrušně,  vyřezal jsem již před lety do dřeva drenážní kanálek a hniloba se zastavila. Strom sice... celý příspěvek >
Prosím o radu o roubování, 7.4.2011
Také jsem to tak párkrát udělal. Když chcete mít na podnoži víc odrůd, je to celkem šikovné řešení. Nejrizikovější období je konec léta, v tu dobu se mi vždy nějaký roub vylomí. Pásku odstraňujte podle potřeby, když se začne ovázané místo zaškrcovat.... celý příspěvek >
Roubování za kůru - je už čas?, 7.4.2011
Matčino jsem naroubovat musel, rodiče manželky káceli starý strom a já dostal za úkol tuto odrůdu v rodině zachovat. Rezista mě zklamala, sice rodila hodně a jablka měla pěkná, ale chuťově to byl propadák. Takže jsem rád využil zakořeněný kmen.
Čačanská slivoň, 7.4.2011
Kromě najbolji mám asi všechny u nás prodávané čačanské. Vyžadují nechat plody na stromě co nejdéle, potom jsou dobré a sladké. Pokud se sklidí jen o pár dnů dříve, cukr chybí a chuť je nijaká. Jsem 180mnm, ve vyšších polohách by mohl být s... celý příspěvek >
Umístění řízkovanců, 5.4.2011
Já řízky révy vinné dávám hned po ostříhání v únoru do záhonu a dle potřeby první rok zalévám. Podle mých zkušeností řízek obroste novými výhony ale kořeny začne tvořit až později.
Jak se zbavit vrabců, 5.4.2011
Varbce neznám a vrabci jsou už dnes skoro vzácní. Já bojuji proti kosům a mohu říci, že dlouhodobě funguje pouze kočka v kombinaci se vzduchovkou. A to jsem vyzkoušel snad všechno, DVD na stromech, i vycpaného dravce. Na všechno si zvyknou a dokonce... celý příspěvek >
Meruňka kvete, ale neplodí, 5.4.2011
Podle fotky je koruna stromu příliš hustá, ale to není důvod proč nerodí. Nemůže být problém s absencí vhodného opylovače? Je v blízkosti jiná meruňka?
Švestka stará 5 let opět nepokvete, 5.4.2011
Host 43.70. vám radí celkem dobře. Já bych ještě provedl jeden velice účinný zásah pro nastartování plodnosti - vodorovný zářez do kmenu v délce asi 20-25% obvodu kmene. Vypadá to sice drasticky, ale zejména u švestek se mi to velice osvědčilo.
Roubování za kůru - je už čas?, 5.4.2011
Tak jsem to dnes zkusil a opravdu to už za kůru jde. Dnešním dnem jsem se rozloučil s Rezistou a přivítal jsem na zahradě Matčino.
Roubování za kůru - je už čas?, 5.4.2011
Když to jde za kůru v HK, u mě v NB by to také neměl být problém... je to sice dost brzy, ale začínají mě svrbět ruce
Kvetou moc brzo, 4.4.2011
V mém případě letos meruňky kvetou o necelý týden později než minulý rok. Třeba slzení vinné révy bylo letos u nás letos zpožděné o dva týdny.
Meruňka odrůda Goldrich, 3.4.2011
Každému chutná něco jiného. Já jsem tuto odrůdu chtěl z důvodu menší citlivosti na šarku a velké odolnosti vůči mrazu. Snažím se mít na zahradě co nejvíce odrůd s různými vlastnostmi - do knedlíků se hodí jiné odrůdy než pro pálenici.  A když... celý příspěvek >
Jak to vypadá s úrodou meruněk?, 2.4.2011
I když jsem zakrýval kmeny z jižní strany prknem, dnes mi většina meruněk začala naplno kvést. Pár včel jsem na květech viděl, snad to bude v příštích dnech lepší...
Čištění demižonu, 2.4.2011
Prodávají se speciální štětky na demižony. Mám takovou, která dosáhne na všechna místa 50L demižonu. Běžně se demižony čistí pískem, nikdy jsem sklo při tom nepoškrábal. Pro zvlášť odolnou nečistotu používám klacek na konci omotaný hadrem a tím se... celý příspěvek >
Jaká vzdálenost mezi ovocnými stromky?, 31.3.2011
Pokud chcete sázet rybíz, metr bude bohatě stačit. Každá odrůda potřebuje trošku jiný prostor, také záleží na tvaru koruny a situování pozemku má také vliv.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika