Příspěvky uživatele - 171.245

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Popínavá rastlina na juhovýchodný múr, sucho, 9.11.2009
záleží na tom, co chcete, zda ozdobu, ochranu zdi, nebo ještě užitek.Pak o jakou zeď se jedná.Stálezelené - břečťan se do těchto podmínek nehodí, Lonicera henryi potřebuje oporu.Loubince jsou sice samopnoucí, ale opadavé.aktinidie jsou také opadavé,... celý příspěvek >
Skřípinec jezerní, 6.11.2009
Tohla je častá bolest všech rostlin, které mají nějak panašované, nebo pruhované listy.Jde vlastně o chiméry, tedy dvě rostliny, zelenou a bílou v různém poměru prorostlé.Samozřejmě ta zelená živí tu bílou a někdy se stane, že to zelené pletivo tomu... celý příspěvek >
Amarylis - už jen 1 list, 5.11.2009
Jste si jistí, že se jedná o Amaryllis a ne o Hippeastrum?Podmínky pěstování jsou přeci jenom malinko odlišné.pH
Tis nebo zimostráz?, 4.11.2009
K těm tisům: existuje řada odrůd, které mohou růst buď spíše do šířky, nebo sloupovitě.Odrůdy se samozřejmě množí řízkováním, aby si podržely dané vlastnosti.Takže když koupíte sloupovou formu, tak poroste sloupovitě.Jenom mě tak napadlo k úvodní... celý příspěvek >
Rebčík královský, 3.11.2009
Tak jak dál pátrám, ten americký to nebude, asi vím, ale nemohu si vzpomenout, ani to nemohu nikde najít.Rozhodně to není ř. královský. pH
Jehličnany a konifery, 3.11.2009
No právě!
Moruška - nové ovoce pro naše zahrádky, 3.11.2009
Tak nevím, kdo vymýšlí nové druhy ovoce do našich zahrádek.Ostružiník moruška je rostlinka severských krajin, u nás je to chráněná rostlina hor.V těch severských zemích skoro nic jiného ovocného neroste, tak jsou za to rádi, ale u nás máme přece... celý příspěvek >
Rebčík královský, 2.11.2009
Opakuji, že se nejspíš určitě nejedná o řebčík královský, ale o americký F.recurva, který u nás nikdo běžně nenabízí.           pH
Jehličnany a konifery, 2.11.2009
Dost dobře jsem nepochopil, jaký je mezi tím rozdíl
Pavlonie plstnatá, 2.11.2009
Jeniom nechápu, proč jte zařadili paulovnii mezi popínavé dřeviny.
Lilie - přesazení, 1.11.2009
Tohle dokáže např. lilie pardálová, která má rhizomovou cibuli, tedy vlastně mnoho cibulí srostlých na společném podpučí a není třeba se tomu divit.pH
Rebčík královský, 27.10.2009
kostkovaný řebčík královský?Podle popisu by to snad mohl být Fritillaria recurva původem z Ameriky, ale kde ho sehnat u nás? pH
Dub červeny, 8.10.2009
Tak to by mě nenapadlo, jaký román může vzniknout z tak jednoduché otázky, jako že se někdo zeptá, jak zasadit žalud dubu červeného.Ještě hezčí podzimní vybarvení má snad dub bahenní.Ale je to taky cizák, tak snad mě nebude nikdo žalovat.Taky jsem... celý příspěvek >
Ženšen, 7.10.2009
Pojmy a dojmy.Panax - česky všehoj - je jich asi 25 druhů.Ten žen.šen, pokud se Vám ho podaří vypěstovat ze semen, tak už o té stratifikaci musíte něco vědět, protože v tomto případě je to skoro věda.Jinak by v našich podmínkách rostl docela dobře,... celý příspěvek >
Klanopraška čínská, 7.10.2009
klanopraška - asi prvně ji u nás začali pěstovat v 60 -tých letech minulého století v experimentální botanické zahradě LF v Brně.Takže jsou u nás již bohaté zkušenosti.Raší brzy na jaře a proto mohou být mrazíky postiženy hlavně květy, takže se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika