Příspěvky uživatele - 228.74

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bezsemenná réva, 27.9.2010
Kišmiš lučistyj mám na zdi, ale přesto letošních -24°C nepřežily hlavní pupeny, takže nekvetl. Díky tomu, že je chráněn převisem střechy, tak na něm plíseň tak neřádila. Výhony má dlouhé, takže se snad příští rok dočkám plnohodnotného... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 16.9.2010
Dakona je sice výborná vzhledově, ale tím její plusy končí. Relativně malé bobule, první ji napadají vosy. Ale nejhorší je chuť, tato odrůdy nedokázala ani loni nabrat víc jak 14% cukru, což je dost málo. Možná v teplejších oblastech se jí bude dařit... celý příspěvek >
Teréz, Augusteller - fa Starkl, 31.8.2010
Pokud je na fotkách Augusteller, pak se přikláním k názoru, že se jedná o Prim neboli Palatinu.
Jakou bezsemenou vinnou révu?, 31.8.2010
V letošním roce je podle mého názoru extrémní napadení plísní révovou a musím říct, že Kišmiš záporožskij se drží celkem dobře. Bez jediného ošetření jsou napadené jen zálistkové výhony, hrozny jsou bez napadení. V těchto dnech začíná zrát. Foto je... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 19.8.2010
S vosama jsem na tom podobně jako Mirek, najednou se vyrojily. Nejvíc jim chutnají muškátové odrůdy, Prim u mne ještě zdaleka není zralý, ale hodují nejvíc na Liepajasu Dzintars a taky Rusven jim chutná. Vůbec jsem je neviděl na Irince a na Elegantu... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 19.8.2010
Na Sádku jsem byl loni. Odrůd je tam vidět hodně, ale moštové odrůdy, jen výjimečně stolní, ale nedá mi to vzpomenout na velice pěknou Arkadii, která je tam hodně vysázená. Také záleží na tom, jak zvládli letošní nápor plísně, i loni tam byly některé... celý příspěvek >
Okurky nakládačky - plíseň, 6.8.2010
Z přípravků u nás registrovaných do nakladaček má nejkratší ochrannou dobu Ridomil, ale ten je naprosto zbytečné použít, plíseň okurková má na tento přípravek rezistenci. Z přípravku registrovaných v zahraničí má krátkou ochrannou dobu Revus,... celý příspěvek >
Moje nemocné papriky, 6.8.2010
Podle mého názoru se může jednat jednak o napadení sviluškami, bohužel fotky nejsou natolik detailní, abych to mohl říct na 100%. Ale přesně takovými skvnami se napadení sviluškami projevuje. Zkuste se podívat zespodu na listy. Na plodech se... celý příspěvek >
Životnost a úrodnost pravokořených sazenic, 29.7.2010
Beru za prokázaný fakt, že réva na podnoži je odolnější kořenové formě révokazu, ale nevěřím tomu, že je odolnější mrazu a plísni. Samozřejmě podnož také může ovlivňovat dobu zrání a tím obsah cukru. Spíš záleží na poloze atd. Zrovna včera jsem viděl... celý příspěvek >
Roncet révy, 16.7.2010
Také se přikláním k herbicidu. Nemusí přitom dojít k zasažení listů révy přímo postřikem, někdy stačí jenom výpary.
Životnost a úrodnost pravokořených sazenic, 16.7.2010
Z předchozího příspěvku jsem nabyl dojem, že ním chce pisatel říct, že podnože zlepšují chuť odrůd révy. Zajímalo by mne, kde k tomu došel.  Samozřejmě podnož může zesilovat nebo zeslabovat růst, či urychlovat nebo zpomalovat zrání naroubované... celý příspěvek >
Révokaz, 16.7.2010
Listová forma révokazu na evropských odrůdách by moc škodit neměla, pokud jsou naroubovány na odolnou podnož. Bohužel ne všechny podnože mají dobrou odolnost vůči révokazu a ty odolné zase nejsou vhodné do všech půd.
Preventivní ošetření sazenic před výsadbou, 16.7.2010
Proti plísni a padlí je to asi zbytečné, přiletí stejně vzduchem. Jediné, co by snad šlo je ochrana proti révokazu (návod v ruštině).
Pergola a reva, 14.6.2010
Talisman mám třetím rokem, nezdá se, že by trpěl padlím víc jak Prim. Dělal jsem loni jen dva postřiky a prakticky byl čistý. Proti perenospoře neošetřuju a zatím na něm nikdy nebyla. Ale jak píše mičurinec, má ženský typ květu, takže sólo se nehodí.... celý příspěvek >
Jakou odrůdu révy na Vysočinu?, 9.6.2010
Konečně mi to sepnulo NY 70.0809 = Corot noir NY 73.0136.17 = Noiret. Noiret mi doporučoval už jeden můj známý, bohužel se mi nepovedlo tuto odrůdu sehnat.  Oproti Marquette mají s Corot Noir sice možná nižší (ale pro nás naprosto... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika