Poraďte mi prosím někdo ohledně wistarie



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 130.20 (?) 
14.11.2008 13:14

Množíme vistarie jen semeny a kvetou bez problémů, ovšem až když si "lehnou " na pergolu. Nové výhony jsou asi metrové, stříháme asi za polovinou. Z.E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
host - 18.25 (?), 17.7.2009 20:16

Já mám wistárii ze semene a krásně kvete každý rok. Pouze začíná semeno kvést okolo páteho roku z řezu o něco dříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.25 (?), 17.7.2009 20:19

Ještě bych chtěla říci moje tchýně má wistárii již 30 let kvete každým rokem má spoustu semínek každým rokem a dokonce zahradník tam chodil spoutu let si pro semena, ty zasadil a pak to normálně pěstoval/ prodával.kde máte záruku co je ze semene a co z řezu:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.162 (?), 7.12.2007 14:02

Na Váš problem radu nemám ale řeknu Vám historku. Asi před 15 lety při přestavbě domu byla v zahradě u zdi taková slabá větvička. Nějakým omylem se zabetonovala do zahradní besídky. Postupem času rostla, tloustla a krásněla... Vyšplhalala se po zdi, přeskočila na prastarý smuteční dub vzlezla mu až na vrcholek. Obrostla celou besídku pak se volně rozrostla kolem zdi. (cca 15 m) Už má kořeny po celé délce zdi. Nádherně kvete a když se jí zachce tak kvete 2 x do roka. Je to prostě divoch. Srdečně zdravím.

Přikládám moji adresu. Budet li chtít fotografie ozvěte se!

RozehnalVaclav@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.6 (?), 21.5.2009 12:02

Mám wistarii letos třetím rokem a hrozně špatně se rozrůstá. Je na jihozápadní stěně. Když jsem ji sázela, dočetla jsem se, že by se měla seříznout na polovinu, tak jsem tak učinila a od té doby se jí nedaří. Je v záhoně s ostatními okrasnými dřevinami. Minulý rok trpěla žloutnutím listů, letos jsou listy ještě v pupenech, ale moc se jí růst nechce. Na zahoně je umístěna folii proti prorůstání plevelu. Nevíte někdo jak docílit aby rostla. Dekuji za reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.242 (?), 21.5.2009 21:28

Z Vašeho příspěvku není patrné, zda má oporu, příp. jakou. Má dostatek zálivky? Tu folii bych určitě odstranila. Ale těžko říct, máme wistarii už dlouho, roste na nehnojeném trávníku, vine se kolem staré jabloně jako splašená, už tři týdny je po květu, nijak výrazně se o ni nestarám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 106.106 (?), 30.9.2009 10:51

Zdravím, mám Vistárii a snažím se jí ukočírovat. Naši známí ji měli asi 15 let o rodinného domku u zdi a když jim za ta léta popínavka zesílila tak, že jim začala trhat základy museli si pozvat bagr, aby je tohoto trifida zbavil.Po těchto zkušenostech, sázím Vistárie zásadně na hradbu, staré stromy a podobně. Další nemilou zkušenost mám s tím, že pokud se vyryje a přendá na jiné místo, tak na původním neusále vyrážejí na mnoha místech,, sazenice". Zatím si nechávám a zapleveluji s nimi výše zmíněná místa. Ale pokud si uvědomím, že jich mám opravdu dost, tak vezmu na ně osvědčený Rondup. Přeji mnoho úspěchů s pěstováním a hodně radosti z romantických květů. Veruna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.2 (?), 1.6.2010 16:36
Poraďte, prosím, jak mám stříhat vistárii? Loni poprvé kvetla - měla jeden květ, zaradovala jsem se, že příští rok už to bude dobré. Letos nasadila také jenom jeden květ. Loni jsem ji ostříhala asi moc - nové výhony tak na 4 očka. Jak by to mělo být správně? a potřebuje hnojit a zalévat? Děkuji za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.236 (?), 1.6.2010 18:54

Pročetla jsem si diskuzi trochu s obavami o svou letos zakoupenou vistárii. Prvně jsem ji dala k plotu a asi po dvou měsících jsem ji přesadila k třešni, kterou bráním před skácením. Jako opora by posloužila líp než starý plot. Neuškodila jsem jí tím přesazením? je ještě mladá asi 80cm vysoká.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.135 (?), 17.6.2010 19:06

zdravím,,

mám jednu Wistárii neroubovanou z trhu od staré babičky taková malá, tak jsem si říkala, že bude jako okrasa bez květu.Koupila jsem si

bílou u zahradníka drahou a doufala že pokvete.Ten malý výhonek od babičky mi kvete a ta velká drahá ne. Již jsem ji sestříhala dělala vše možné, ale zbytečně. Přitom jedna je planka druhá roubovaná. Těžká rada.  simona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika