Utržený přísavník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?) 
12.5.2009 15:04

Jak jsem již psal, podle profesionálů je jistota u trojlaločného přísavníku právě roubování na podnož pětiprstého. Jejich informace je založena na zkušenostech. Koneckonců sami prodávají pouze roubovance, třebaže by pro ně bylo jistě jednodušší vyrábět sazenice řízkováním, či hřížením.

"Náhlá smrt" je prý u vegetativně množených zcela neodhadnutelná a nezávisí nijak na péči, rostlině poskytnuté. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 13.5.2009 2:39

Odpověď sice hezká, ale pořád nic nevysvětlující - proč se všude doporučuje řízkování, nějaké vysvětlení co působí náhlý konec a proč se nedá skoro nic dohledat o roubování. (česky dvě zmínky na diskuzích, anglicky NIC) Jen jestli to není nějaká pověra, která vznikla po pár náhodných uschnutích, přece jen u nás se to moc nepěstuje...

No stejně by ho tazatelka kupovala znovu, tak tím že to zkusí určitě nic nezkazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 13.5.2009 13:43

Hmm, pokud Vám nestačí zkušenost profesionálů, tak mi už nezbývá, než Vám doporučit optimistický pohled do budoucna a řízkovat a řízkovat.

A pečlivěji číst - jako příčinu uvádějí zahradníci nižší odolnost k náhlým poklesům teplot.

Jestli je to pověra? Profík asi nejede na pověry, ale na ziskovost a kalkulované riziko. Prodej sazenic, u kterých je zkušeností ověřené zvýšené riziko, že Vám je zákazník přijde za pár měsíců reklamovat, to jistě není ideální podnikatelský záměr.

Jestliže bych neznal zdejší situaci a rychlé a nekompromisní zásahy administrátora, rád bych Vám zde uvedl jednoho z velkých prodejců, jehož zaměstnanci mají na problematiku roubovaný x řízkovaní  přísavník tříprstý naprosto jasnou představu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 13.5.2009 22:59

Alí pochopte, když mi jeden člověk tvrdí že to nejde a všichni ostatní že to jde, je logický věřit jim. Opačnou situaci (jeden by tvrdil že to jde) bych ještě bral, ale tady opravdu nevidím důvod, zvlášť když se o tom opravdu nedá vůbec nic najít.

To že to někdo dělá na kšeft nutně neznamená že to je profík a v ČR už vůbec ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 14.5.2009 10:26

Jste skeptický, nic proti tomu.

Tak jinak - najděte jediného velkého dodavatele (tím myslím holanďany - v pěstění rostlin pro zahrady a veřejné plochy mají, v tom mi jistě dáte za pravdu, nejenom v Evropě Antverpy prim), který by dodával trojlaločný přísavník vegetativně množený.

Nenajdete jediného dodavatele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 13.5.2009 19:51

Mě bylo řečeno, že přísavník třílaločný se roubuje na pětilaločný hlavně proto, že potom se sám přisaje na zeď´ a drží. Když se pouze řízkuje tak tuto schopnost ztrácí. Samozřejmě, že kořenový systém pětilaločného má také velký význam. Ale hlavní je v té schopnosti se řádně přisát na povrch. samotný pětilaločný tuto schopnost nemá. Ten se pouze zachycuje úponky do drobných mezer ve zdi a v různých nerovnostech povrchu kdekoli. Václav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 13.5.2009 20:12

Nesmíte věřit každé hlouposti co slyšíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 13.5.2009 20:22

To je smíchaných několik informací dohromady. Ano, trojlaločný přísavník se přichytává malinkými "přísavkami", ale tato schopnost není vázána na roubování. Prostě to bude dělat ať roubovaný nebo řízkovaný.

Krásně a odborně popsal rozdíly mezi přísavníky pan Stanislaw v tematu prisavnik petiprsty vs. psi vino.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 13.5.2009 23:06

To je nesmysl, roubování na to vůbec nemá vliv. U toho pětilaločného jsou dva velmi blízké druhy, které se liší jen přítomností přísavek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 14.5.2009 7:07

To je možné, ale taktomi to vysvětlil zahradník v Bechyni když jsem u něj kupoval roubovaný tříprstý. Nicméně jsem si přečetl odkaz na p. Stanislawa a jsem zas o něco chytřejší. Když existují dva velice příbuzné druhy pětiprstého, jeden s e schopností se dobře přissát na povrch, lze je od sebe nějak jednoduše poznat? Protože obvykle přes bohatý vzrůst není vidět na přísavky.na zdech. Václav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika