buganvília



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 176.18 (?) 
17.1.2010 23:18

Stříhá se časně zjara, aby udělala pěkný keřík.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 217.116 (?), 22.1.2010 13:47

V létě jsem měla nádhernou buganvilii, ale na podzim jsem ji pozdě zazimovala a mám dojem, že zmrzla. Dlouho měla pořád listy i barevné listeny, ale teď už všechno opadalo a nevypadá moc dobře. Zalévám dost málo a teď zjišťuji, že to bude asi ta největší chyba. Jsem zvědavá, jestli na jaře obrazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 151.168 (?), 22.1.2010 17:08

Přezimováníí bougainvilie je největší problém, často v našich podmínkách i přes pečlivou péči zahynou.

Mě tak v jednu zimu zahynula asi po čtyřech letech už velmi pěkně rozrostlá rostlina i její tři mladší "oplégry", a nevím pořádně "kde udělali soudruzi z NDR chybu".

Hlavně ji nepřelít - rada o zalévání jedenkrát za dva týdny je správná! Opadání je vcelku běžné, pokud zimuje v chladu - pokud přežije, na jaře obrazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 23.1.2010 17:49

Opadání listů buganvillie je normální reakce pokud je v chladné místonosti přes zimu. První rok mi taky opadala a podle rad zahradníka jsem jí zalévala minimálně, protože přemokření nesnáší v klidovém období. Letošní zimu jsem jí přemístila do teplejší místnosti, kde se občas topí a začala vyhánět lístky. Zkuste jí dát do tepla a zalít. Uvidíte jestli se vzpamatuje, pokud ovšem opravdu nezmrzla nebo ustřihněte kousek větvičky a uvidíte jestli má živé dřevo. Přeji úspěch 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika