Co je to za Kvetinu



host - 22.31 (?)
28.10.2008 15:28

Foto je skutečně velmi špatné, no hlavně že se s tím ještě dovoláte, když předpokládám, že něco tak špatného snad ani fotoaparátem pořídit nelze.
Květina mi připomíná Pepřinec (Peperomia), ale těch je okolo 1000 druhů, takže i kdyby to byla, těžko to určit přesně. Ale berte to, jen jako tip.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
najamysikovska - (1) - 134.106 (?), 28.10.2008 1:43, zobrazeno: 11293x

Zdravim,

nedavno jsem dostala darekem kvetinu, ale kyticka mi den ode dne chradne:(,jelikoz nevim co je to za kvetinu=jak se pestuje! tak jsem jiz vyzkousela nekolik ruznych zpusobu pestovani, bohuzel ty spravne podminky pro jeji zdravy rust se mi dosud zjistit nepodarilo:(a tak prosim o radu Vas:)!Za jakoukoliv reakci predem dekuji,

           NADENKA

kyticka
kyticka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.153 (?), 28.10.2008 15:15

Tedy koukám, kolik už se nás podívalo na váš příspěvek, ale nezlobte se to foto je hrozně špatné.Zkuste ji vyfotit znovu a třeba list v detailu.Určitě ji pak někdo pozná a poradí.Berta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 22.31 (?), 28.10.2008 15:28

Foto je skutečně velmi špatné, no hlavně že se s tím ještě dovoláte, když předpokládám, že něco tak špatného snad ani fotoaparátem pořídit nelze.
Květina mi připomíná Pepřinec (Peperomia), ale těch je okolo 1000 druhů, takže i kdyby to byla, těžko to určit přesně. Ale berte to, jen jako tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 28.10.2008 17:38

Taky bych řekla že je to opadaný pepřinec.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 28.10.2008 19:13

Paní Naděnko, určitě nic nepokazíte tím, když si z této kytičky uděláte řízky a zasadíte jí do nové zeminy (jeden díl listovky, jeden díl rašeliny a jeden díl písku) a nezapomeňte na dno květináče dát pár drobných kamínků - drenáž. Nyní přes zimu chce jen malinko zalévat a hlavně- zalévat až po té, co zemina téměř vyschne. To znamená, tak jednou za týden malinko, pokud budete mít kytičku v běžné pokojové teplotě. Z té fotky mám dojem, že je přelitá. Ty řízky se přes zimu zakoření a na jaře teprve začnete zalévat o něco víc, ale nepřelévat. V létě chce zalévat víc, přihnojit a  doporučuje se rosit (ale jen v létě !)   Zdravím – Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 186.98 (?), 29.10.2008 9:04

Tohle už tu tušim bylo. Jde o Pilea peperomioides.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 31.10.2008 23:52

Ty lístečky jsou takové masitější, že? Tak pěstovat spíš jako sukulentní rostlinu. Řízky by po krátkém zaschnutí řezných ran mohly zakořenit i ve vodě. Ty holé větvičky, co vám tam zbudou, trochu zkraťte a zalejte, jen když bude zem suchá. Měly by obrazit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika