Yuka



Stránky: 1,  2   
host - 225.137 (?) 
7.2.2010 11:58, zobrazeno: 54353x

Dobrý den.měla bych k vám malou prosbu.Mám už několik let palmu Yuka.Pořád se ji tak krásně dařilo, a ted se jí začali ohýbat listy, jak staré tak i nové.Nevím co se s ní děje a nerada bych o ni přišla, bojím se ji i přesadit, abych něco nepokazila a neodumřela mi.Prosím vás o radu.děkuju mockrát.Veronika

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 154.120 (?), 8.2.2010 18:39

Nejdřív by to chtělo popsat, co vlastně máte, palma a Yuka jsou dvě naprosto rozdílné rostliny, taky by pomohla fotka, pak snad může teprve někdo poradit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.117 (?), 3.4.2010 12:28

co mam delat kdyz mi jaka zmrzla vypada jako by ji hnily jisty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.161 (?), 27.3.2013 14:07

Dobry den, prosim Vas co Vam poradili, s tou umrzlou Yukou, my jsme se vratili s hor a nasu Yuka zatim umrzla, odrezala jsem ji, takze ted mam jenom pahyl, nevim co delat? jestli ji vyhodit, nebo nejak presadit a cekat. 

Dekuji za radu 

Alena

ajkap@email.cz

Yuka
Yuka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 28.3.2013 17:46

Záleží na tom, jak hodně promrzla.

Počkejte ještě s jejím vyhazováním i s přesazováním. Během měsíce se buď projeví nějaký pokrok anebo zjistíte, že z ní opravdu nic nebude. Udržujte ji velmi mírně vlhkou, spíše v teplejším prostředí.

Pozorujte ji a zkuste, jaká je na omak. Pokud bude taková pevná, pak je naděje, že obrazí. Pokud kmínek bude měknout a "gumovatět", je nejspíše po ní (třeba by ještě mohla obrazit ze spodní části - odřízl bych ji cca 15 cm nad zemí a čekal dál).

Víc poradit neumím.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.17 (?), 29.3.2013 12:40
Ježíš, jak to, že vám zmrzla? To v bytě? Koukám, jak jste ji seřezali... no, to je hrůza tedy;) Tak hlavně. Ustříhnout, nejlépe zahradníma nůžkama rovně! aby byla řezná plocha co nejmenší, zahradníci i zavoskujou. Jinak, jak píše pan Josef s tím, že zeminu vlhkou ani moc neudržujte, radši nechávejte víc proschnout, ve vlhké je náchylná k uhnívání kmínku:(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.248 (?), 12.6.2017 14:51
Dobry den jak mam zkrati zahradni yuku krasne kvete provoni celou zahradu kosati kazdym rokem vic leos uz ma 8 kvetu.muze se orezat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 12.6.2017 22:01

Nevím, co si představit pod pojmem ořezat? Jestli myslíte zakrátit, tak ne, jestli myslíte zmenšit trs, tak ano, viz: http://tema.ceskenapady.cz/tema-juka-zahradni-pestovani-23869.html

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 200.129 (?), 16.4.2012 14:48

Dobrý den, již před 2 lety jsem dostala na vánoce tuto palmu - Yuku. Byla krásná, zelená, živá! Ale během doby co ji mám doma tak chátrá a chátrá... vypadá to že umírá. Celá postupně žloutne, listy jsou sklopené a rovněž se na ní vytváří jakoby bilý povlak. Nevím si s ní rady... dle rad z květinářství zalévám pouze do mističky, ne přímo do zeminy, 1 x týdně. Je v místnosti u okna... tak opravdu už nevím. Poradí mi někdo jak ji zachránit? Přikládám foto. Děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 16.4.2012 16:05

Dala bych větší květináč a novou zem.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika