Kokosová palma



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 117.119 (?) 
30.3.2009 21:06

Ne, vyjádřila jste se doslovně. Jen jsem tak konstatoval nahlas. Říkáte, světlo poměrně má, ale víte že kokosovník je jedna z nejnáročnějších palem na světlo? Proto je to taková záhada...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 205.181 (?), 31.3.2009 15:02

Zdravím, mám otázku.

Máme sice doma mekčí vodu jak jsem už jednou psala, ale protože rosím kokosovník už skoro rok cca 3x až 5x denně nějaký ten vodní kámen se mi na listech usadil takže by mně zajímalo, jestli se to dá z těch listů dostat dolů.

Doufám že jo. Prosím poraďtě.

Díky Tereza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 31.3.2009 22:10

Tak to jsem ještě neřešil, myslím že to dolu půjde. Pokud to nejde přímo vydrhnout tak bych skusil mýdlový roztok. Bohužel s tím skušenosti nemám, roztok se běžně používá na vlnatky či jinou havěť, já ale používám chemii. Skuste si zagooglovat a najít: mýdlový roztok na škůdce. Vým o několika stránkách kde to je pěkně popsané, ale bohužel odkazy jsou zakázané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 31.3.2009 22:38

Rosení se obvykle provádí převařenou vodou, právě kvůli vodnímu kameni, který ucpává póry listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.50 (?), 7.4.2009 13:18

Prosba - měli jsme kokosovou palmu. Zahynula nám - přelili jsme jí. Zůstal nám tedy jen kokos v květníku. Chci se zeptat, zda z tohoto kokosu může ještě vyrůst nová palma, nebo je definitivně zničen. Pokud to jde - jak postupovat? Díky za případné rady. Andrea K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 7.4.2009 16:21

Tak to je vám kokos už na nic, kokosovník není fénix. Já jsem shodou okolností dneska oddělil rostlinu od kokosu. Rostlina je tříletá a už kokos nepotřebuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.50 (?), 8.4.2009 10:53

Díky za odpověď...

Andrea K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.166 (?), 19.4.2009 19:50

Dobrý den, chtěla sem vás požádat o radu. Dneska sem si udělala radost a koupila sem si kokosovou palmu, ale po přečtení článku sem se zarazila a bojím se abych něco neudělala špatně a o palmu nepřišla. Mám už doma Datlovník a té se daří velice. Chtěla sem se zeptat, když kokosovou palmu dám k jižnímu oknu, které přez léto necháváme celí den otevřené zda jí to nebude vadit a jestli jí mužu zalévat převařenou vodou z kohoutku. předem děkuji za radu.Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.41 (?), 19.4.2009 22:19

Dobrý večer:)

přesně dneska jsme si také palmičku s přítelem pořídili v Tescu. Lístky má 4 (2 velké - rozpůlené a 2 malé rostou) a na kokosu prasklinku asi 6 čísel. Ráda bych se zeptala jestli může stát u jihozápadního balkónového okna a jestli převařená voda z kohoutku stačí, protože bydlíme v Brně a tady je docela dost vápenitá, aspoň v Líšni. Také mám cykas a další exotické květinky a těm stačí odstátá voda. 

Děkuji moc za odpověď a taky všem pěstitelům hodně štěstí a trpělivosti:)

Ivča K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 24.4.2009 23:15

Dobrý večer děvčata :-)

Doporučuji jižní okna i na východ nebo na záchod. Klidně i přímé sluníčko. Čerstvý vzduch je snad to nejlepší co jí můžete dopřát, ale dbejte na dodržování minimální teploty 15 stupňů. Čím více čistá voda, tím lépe! ale pokud jednou zalejete z vodovodu, nic se nestane. To tam výše jak jsem psal bylo zřejmně z jiného důvodu.

Prasklinky nevadí a aspoň se do kokosu dostane lépe voda. Já už kokos u kokosovníku nemám, zabral jsem a zůstal mi v ruce tak ho teď suším jako dekoraci. Členěné listy na dvě půlky mi už dávno nerostou, ale zato teďka bojuju se sviluškama, tak uvidíme. Mějte se

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika