Co je to za palmu?



misa k. - (2) - 64.236 (?) 
29.10.2008 11:01, zobrazeno: 12962x

Prosím jestli by mi někdo neporadil, co je to za palmu. Myslím si, že jde o datlovník, ale nevím o který, a hlavně jak se o něj starat. Dostala jsem ho asi před dvěma měsíci a umístila ho na světlé místo v místnosti s teplotou asi 24st.C. Asi před týdnem začal takhle sesychat. Můžu ho ještě zachránit? Děkuji za radu.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 117.119 (?), 29.10.2008 22:24
Dobrý den, je to phoenix reobelini. A jelikož se jedná o tak náhlí uhyn, pravděpodobně bude něco s kořeny. Nejčastěji se jedná o přelití, tak zpytujte svědomí a podívejte se jestly nestojí ve vodě. Jestly ne, tak přesadit. Vím že se to nemá ale skuste vyklepat zeminu jestly nenajdete škůdce, dyžtak se ještě ozvěte
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
misa k. - (2) - 64.236 (?), 30.10.2008 14:14

Děkuji za odpověď. Je možné, že ze snahy, aby mi neuschla, jsem ji zalévala trochu vydatněji. Každopádně ji jdu hned přesadit. Doufám, že to pomůže...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.230 (?), 3.11.2008 16:59

na 99% mma uz hnile korene...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 3.11.2008 17:21

Já jsem si koupil palmu vysokou asi něco málo přez metr v jednom nejmenovaném obchodě, byla celkem levná, tak jsem ji vzal.Bylo to koncem zimy, měla celkem malý květináč, měl jsem v plánu ji přesadit na jaře.Za pár dní začala vadnout, poté zasychat, nevěděl jsem si rady.Po měsíci uhynula úplně, tak jsem ji vyndal z květináče a nestačil jsem se divit, palma měla osekané kořeny, řekl bych radikálně osekaný kořenový bal a následně vložená do menšího květníku, patrně proto, aby se jich vešlo více do kamionu.Je smutné, co se děje pro peníze a nebere se ohled na to, že palma nemá šanci na přežití.Toto byla má první a poslední květina zakoupená v tomto obchodě.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.119 (?), 3.11.2008 17:43

A jste si jist pane Láďo, že to byl stejný druh?(phoenix roebelini). Jelikož Druh phoenix dactilifera x canariencis má dobře regenerující kořeny a bežně se osekávají. I já je osekávám, ale asi ne tak surově, protože mi zatím žádný neodešel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 3.11.2008 18:03

Jsem si jist, že to byl na 100% nějaký Phoenix, jaký,to už nevím.Škoda, že jsem si nepořídil foto.Doma mam mám již 3 roky Phoenix canariensis a daří se ji dobře, dopřál jsem ji stejné podmínky jako této.U žádné jiné květiny z jiného obchodu se mi to nestalo.Mám za to, že to bylo nejspíše osekání kořenů, popřípadě jiné tajemství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 3.11.2008 21:12

To jste to moc nezužil. Fotky je škoda, ale veřím že byly osekané kořeny, běžně se to děje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.167 (?), 10.11.2008 19:25
Je fakt že nevypadá nejlíp.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika