Pěstování šeflera



host - 90.130 (?) 
6.6.2009 20:19, zobrazeno: 23483x

Dobrý den,

potřebovala bych poradit se šeflerou. Už jí mám dost vysokou a v zimě mi hodně opadávají spodní lístečky, takže mám vysoký holý kmínek a na vrchu lístečky. Chtěla jsem jí ustříhnout a zasadit znovu, ať je hezky hustá už odzdola a starý kmínek bych nechala, jestli třeba znovu obrazí a popř. se i rozvětví??? Je to tak možno, nebo to nemám riskovat, nerada bych o ni přišla úplně  A pokud ji ustřihnu, je lepší jí dát do vody, nebo mohu zrovna do hlíny? Díky za každou radu  Monika

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 215.213 (?), 6.6.2009 20:37

Pěstuji šeflery už mnoho let a když už jsou moc vysoké, tak vršek uřežu a dám do sklenice s vodou a pokaždé mi pustila kořínky. Pahýl, který zůstal seříznu, tak na deset cm a ten také obrazí. Do vody můžete dát i rozřezané kusky asi tak po 20cm i ty mi většinou zakoření. Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.166 (?), 6.6.2009 22:20

Seříznutý pahýl obrazí, ale problém může být se zakořeňováním ořezaných větviček, záleží totiž, jak kvalitní voda vám teče z kohoutku. Na to je šeflera při zakořeňování dost citlivá, může se stát, že začne uhnívat. Mám ji doma vždycky v několika vázách a vodu jim doplňuji vždycky jen převařenou nebo ze studánky. Zakoření i samotné listy, z těch sice nová rostlina nevyroste, ale ve váze pak vydrží dlouho. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.35 (?), 28.9.2011 14:59

prosím poradte mi, mám doma šefleru velkou, ale od kořene jsou listy lepkavé, a tvoří se na nich bílé tečky jako vata, co je to za nemoc a jak se jí zbavit, abych nemusela šefleru vyhodit a nenakazila mě jiné květiny.

Děkuji Irena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 63.6 (?), 28.9.2011 19:12

Zřejmě se jedná o vlnatku, je to dost obtížně likvidovatelný škůdce. Použít insekticid, mně osobně se osvědčují přípravky na olejové bázi.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika