Mám je zalít



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 21.226 (?) 
25.10.2008 12:24, zobrazeno: 55796x

koupil jsem si kaktusy / začátečník / došli bez květináčků tak jsem je zasadil do koupené zeminy pro kaktusy.Mám je zalít nebo ne.na většině forech čtu že ne, až na jaře to vydrží až do jara bez vody.můžu je mít v jakékoli teplote co je na zimu idealni teplota.díky za odpověd

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 25.10.2008 13:24

Po zasazení se kaktus nesmí hned zalít.  Teprve až tak po deseti dnech ho zalijte, ale nepřelejte.  Ze začátku ho nedávejte na přímé slunce.  Potom ho zazimujte běžným způsobem t.j. teplota okolo + 10 °C a nezalévat až do jara.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 217.67 (?), 22.11.2008 10:10

Vím, že by se měly kaktusy zimovat v chladnu a bez zálivky, Ale když ta možnost není a jsou stále na parapetu, jak tedy zalévat? V noci se topení sice vypíná ale i tak je pro kaktusy na zimování teplo.Zalévám jednou týdně a méně.Mám strach aby neuschly. Někde se radilo, že se mohou kaktusy zimovat ve spodní části ledničky, Ano? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 22.11.2008 10:52

Měla jsem kaktusy 30 let v paneláku, cca 80ks. Přes léto byly na lodžii - JJV, přes zimu v místnosti (měla jsem garsonku). Byly na parapetu, pod ním asi 5 cm tlustý polystyrén, položený na dřevěných špalíčkách na radiátoru. Nezalévala jsem je vůbec od poloviny září, co šly dovnitř, do poloviny května, než šly ven. Pak  - poprvé - vlažnou vodou. Poskočily, nacucaly se a rostly. Jinak kvetly celý rok skoro všechny (šlo převážně o mammilárie).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 22.11.2008 11:03

p.s. Nejlepší teplota v zimě je tak 12°C, ale v té garsonce jsem měla 23°C a zvládly to v pohodě - ale v suchu, jinak se deformují!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.11.2008 17:25

O zazimování kaktusů v ledničce jsem ještě nikdy neslyšela.  Bála bych se, že tam budou mít nedostatek světla.  To reději bez té zálivky až do jara a někde na nejchladnějším místě v bytě - stejně jako paní 176.18.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 217.67 (?), 22.11.2008 23:24

Při tom zimování údajně nepotřebují světlo. Vždyť se doporučuje je balit do novin.Při tom zimování v bytě se ale bojím, že když nezaliju, uschnou úplně. Tak se mi to stalo s živým kamenem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 23.11.2008 0:27

Živé kameny - Lithopsy - nejsou kaktusy, ale patří k sukulentům (jako třeba tlustice, havortcie, gasterie a p.), které přece jen vyžadují poněkud odlišné podmínky,  jako také např.epifytické druhy kaktusů (např.Epiphyllum). Klasické sloupovité, kulaté kaktusy vč.opuncií to v pohodě přežijí a o to víc pokvetou. Zabalené v papíru, bez zeminy, mohou také zimovat, ale tam je nutný chlad 5-10°C a naprosté sucho, jinak shnijí.

To přezimování v paneláku ve vytápěné místnosti na parapetu podloženém polystyrénem mám odzkoušené po dobu 16-ti let. Začínaly mi kvést už v lednu -M.hahniana -a kvetly podle odrůd až do podzimu. Jen přes léto "potřebují vidět co největší část oblohy", aby měly dost světla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 217.67 (?), 29.11.2008 21:52

Tak já to tedy zkusím, ale jeden kousek mám starý více než 10 let a s tím tedy pokusy dělat nebudu. To raději ať nekvete...

Proč ten polystyren?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 29.11.2008 22:18

Polystyrén je tepelná izolace - izoluje spodní desku, aby se nezahřívaly květináčky odspodu. Jinak se fakt nemusíte bát.Řeknu Vám, co se mi kdysi stalo, to jsem ještě bydlela u rodičů. Při podzimním stěhování do místnosti mi jeden kousek zapadl za velkou a těžkou starou šatní skříň. Oželela jsem ho. Když se zhruba za rok v místnosti malovalo, přišel na svět. Dala jsem mu čerstvou zeminu, za dva dny prolila - a rostl dál. Je fakt, že v tom pokoji se tehdy netopilo, ale i tak měl výdrž...    :o))

Navíc, pokud jsou kaktusy na parapetu (a nemáte okna s dvojsklem), vzduch ochlazený o sklo stéká dolů na rostliny. Takže odspodu mají tepelnou izolaci a od skla chladný vzduch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika