Zastipovat dyne, ano ne?



host - 4.98 (?) 
10.7.2012 9:56, zobrazeno: 11418x

Pestuji dyne hokaido, a to na zoranem poli- dari se jim krasne. Udelal jsem v kvetnu 6 hnizd po 3-4 seminkach s 1.5m mezerami. Nyni mame cervenec a dyne se neskutecne rozlezaji do vsech stran. Pomoci slahounu se "vyplazuji" z tohoto policka.

Otazka: Uz jsou dokonce videt samotne dyne (mlade plody), ale prijde mi ze tyto plody se spise objevuji na krajich, resp. na slahounech jez vystupuji z pole. Uvnitr plody jeste nejsou, jen kvety, jez opyluji vcely.

Pestuji prvnim rokem. Ptam se tedy, mam se o to nejaksi starat? Nekolik slahounu jsem zatipl, za kvetem. Ale co uvnitr? Uprostred? Tam kde tech plodu jeste moc neni- budou casem?

Deda mi furt vyhrozuje, ze jakmile je nebudu stipat- ze mi uschnou (myslim si ze ma spis strach, aby mu slahouny nelezli mezi jeho nakladacky)

poradte prosim

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 29.27 (?), 12.7.2012 8:27

V přírodě platí zákon "dynamické rovnováhy".

Když necháte rostlinu růst bez zásahu, vytvoří plody podle svého - obvykle hodně malých, pro nás "nekvalitních".

Když se naučíte vhodně zasahovat, vytvoříte plody podle svého - více menších nebo méně větších - jak nbudete chtít. Také záleží na hnojení a zálivce. Bez zálivky by mohly opravdu uschnout.

Já pěstuji dýně na kompostu,  výhony zaštipuji za 1. květem, úroda je bohatá. Květy přisedlé přímo na sazenici ponechávám, mají už boule na semeníku, takže plody vytvoří také. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.98 (?), 12.7.2012 22:52

dekuju- presne co jsem chtel slyset!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 229.74 (?), 19.7.2012 11:22

s tym zastipovanim za 1.kvetem som to nepochopil, znamena to ze za 1.kvetom na slahuni? Moze mi to niekto poradit na prilozenych  obrazkoch?

kde zastipnut?
kde zastipnut?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 29.109 (?), 19.7.2012 17:55

Za 1. květem ještě ponechám 1 list, pak zaštípnu.

Záleží na tom, kolik květů a plodů cv nasazuje - když nasadí mnoho a větví se, zaštípnu hned za květem (nechám 3 cm čípek).

Ponechaný list živí plod, později u něj vyraší další šlahoun a nasadí další květ. Záleží ovšem na kultivaru - je to různé.

Záleží na tom, zda chcete mít hodně menších plodů nebo málo větších. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 38.89 (?), 19.7.2012 18:23

Každý šlahoun zaštipuji zvlášť - tedy za 1. květem na každém šlahounu. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika