Výsev rajčat



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
badoga - (43) - 56.166 (?) 
1.3.2012 19:32

Suhlasim, tiez sadim rajciaky hlboko. Na posledne presadzanie pouzivam tetrapack krabice od 2l dzusov - korenovy bal je vysoky cca 30cm. Rohy krabic nastrihnem - drenazne dierky. Pri vysadbe von krabice opatrne roztrhnem a korenovy bal neporuseny zahrniem nalezato do pody. Podou zakryjem este dalsiu volnu cast stonky, takze zahrniem zemou az 0,5m stonky. 

A este sadim pod ciernu mulcovaciu foliu. Minulu sezonu mi rajciaky Bejbino, Toro, ale aj Beefmaster narastli do vysky 2,5m. oberala som z rebrika :D

zahradkarom a rajciakom zdar :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 11.2.2009 13:50
Vžádném případě nelze nic dohnat, tak jako nikonu není 17, 18. To platí i u rajských, prvních plodů se dočkáte po 150 dnech od výsevu. Takže máte možnost si každý snado spočítat kdy začnete sklízet. Pan Boštička doporučuje poslední týden v březnu. Škoda, že též neudává termín 1 zběru dozrálých plodů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.209 (?), 12.2.2009 14:47

To tedy můžu potvrdit! Seju normálně začátkem února a první plydy sklízím těsně před prázdninami... Tedy 150 dní... Taky by mě zajímalo, kdy sklízí ten, kdo seje koncem března... Když jdou děti znova do školy??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 11.2.2009 14:52
Každé semeno má ve svém obalu blokaci proti klíčivosti. Právě v extrakci dochází k mnohem rychlejšímu odstranění než při naklíčování na vlhkém podkladě. Vzduch způsobuje víření a voda zabraňuje polámání klíčku. Světlo zaroveň otepluje vodu. Je zde dokonalá kontrola klíčivosti. U toho obrázku, jsem nemohl slovo opravit tak jak má sptávně být, EXTRAKCE.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 106.118 (?), 24.3.2009 17:51
 

Sadit rajčata v únoru? No nevím nevím. Já sázím semena začátkem dubna. Sázel jsem i dřív ale to mi narostly na parapetu v obýváku do výšky 150cm protože se zrovna opozdili ledoví muži a já je nemohl nasadit ven. Ale ani to nevadí. Udělal jsem to tak jako každý rok. Vykopu brázdu asi tak jako na brambory, rostlinu do ní položím i z listy a zahrnu půdou. Nad zemí nechám jen 10cm. Takto nasazená rajčata narostou do podzimu do takové výšky že horní patro plodů u některých už jen těžko dosáhnu a to měřím metr devadesát. Sázím odrůdu Tornádo a Bejbino. Bejbino je menší, jak plody tak i rostlina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 11.2.2009 14:08
Pokud má někdo zájem sklízet úrodu až na podzim, má možmost plně respektovat doporučení pani Daniely. Chceme li provádět zběr podů v určitým datu, musíme odečíst kolik dní potřebuje rostlina k tomu aby dozrál 1 plod, podle toho zasít semeno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.210 (?), 20.2.2009 18:57
Dobry den, pani. Daniela.Rada by som Vas poprosila o radu.Mate skusenosti s pestovanim paprik a rajcat v skleniku? Pestovali sme ich pred niekolkymi rokmi, no rajcatam sa v skleniku akosi nedarilo. Vyrastli krasne pevne mohutne rastliny, ale plody ziadne. Mam pocit, akoby sa s paprikami neznasali. Dakujem Vam.Monika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 2.3.2009 9:33

K pěstování ve skleníku: Papriky jsme po několika létech vzdali. Mšici nezahubilo ani několik postřiků a to i na plody, naopak zachutnali jí i rajčata, která stříkat v době sklizně se mi nelíbí. Takže pěstujeme ve skleníku rajčata (po stranách(a salátové okurky roubované - uprostřed. Co nejvíce větráme, i v noci, nehrozí-li mrá či nadměrné chladno. Půda je pokrytá černou textilií. Při dobrém hnojení, zálivce, vyštipování a u okurek postřiku proti molici je úroda ze skleníku 3,7 x 7,5 m v hlavní sezoně problémem spíše nadměrností. Takže dám pár sazenic koktejlových, jen pro zajímavost.

Rajčatům

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.105 (?), 8.2.2009 21:23

Když už jsem se rozepsal. Ještě k výsevu. Máte-li málo semínek, zajímavé odrůdy, vysejte v tuto dobu, V 1. dekádě dubna uřízněte vršek sazenice a dejte ji do vody zakořenit.  Získáte 2 krásné sazenice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 167.249 (?), 11.2.2009 10:43

Dobrý den já vysévám rajčata v polovině února a řídím se podle měsíčních fází(viz. lunární kalendář krásné paní aneb měsíc zahradníkem). Letos je nejvhodnější doba 18. a 19. února. Když rajčata přepichuji tak do uřízlích dvoulitrových pet lahví(musíbýt asi tak dvě třetiny vysoké) a jak sazenice roste tak stále přisypávám hlínu. Sazenice se tak nevytahuje a má dostatečně vyvinutý kořenový bal. Ven dávám začátkem května, ale do zmrzlích je omotám bílou netkanou textilií.  S pozdravem M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika