Vesemeněná rajčata



Stránky: 1,  2,  3,  4   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 233.157 (?) 
16.5.2016 20:30, zobrazeno: 19958x

Ve skleníku mi vyklíčilo nemálo rajčat, která jsem vloni vyhodil na kompost, a už jsou z nich docela velké sazenice (zajímavé je, že takto rostou nesrovnatelně rychleji než v substrátu na okně).

Nezkoušel někdo pěstovat vysemeněná rajčata? Mám pro ně ještě najít někde kousek místa a nechat je růst? Budou mít rozumné plody v rozumném množství, nebo to nestojí za tu námahu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 116.145 (?), 16.5.2016 20:36

Ano, budou mít rozumné plody v rozumném množství, budou to úplně normální rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 17.5.2016 3:26

taky občas nějaké takové nechávám a bývají i lepší jak doma vypěstované na okně-jsou v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 17.5.2016 6:57

Záleží na tom, jaká rajčata jste pěstoval. Pokud jste pěstoval hybridy, tak to co Vám vyroste, budou hybridy tzv. F2, mohou být dobré ale také špatné (myslím tím úrodu). Bujný růst ještě nic neznamená. Pokud jste pěstoval nehybridní rajčata tak Vám asi vyrostou ty druhy, které jste měl loni (nepřepokládám, že ve skleníku se Vám pohybovalo větší množství opylovačů zejména čmeláků).

               Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 17.5.2016 7:52

Nebyly ve skleníku. Byla pěstovaná venku a špatná byla vyhozena na kompost, který jsem navezl do skleníku. Tornádo F1, Bejbíno F1 a sweet cherry. Nejpravděpodobněji (nejvíc) bylo bejbín.

Tak zasadím a uvidím. Za pokus to stojí. wink Pak sem napíšu výsledek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.4 (?), 17.5.2016 9:27
Také dopěstovávám vysemeněná rajčata. Tornáda F2 sice některá plodila méně, ale v tom množství se to ztratí. Lepší je F1 nepěstovat. Loni jsem rozdala 2 kýble vysemeněných a byla na ně samá chvála. Jen zrály o něco později. H.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.4 (?), 17.5.2016 9:36

Škoda, že jste z opačného konce republiky. H je předpokládám Hradec. Dolecela bych ráda vyměnila svá vysemeněná goldkrone za vaše vysemeněná bejbina :)     H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 17.5.2016 12:30

Souhlasím s tím, že za pokus to stojí, jen nechápu, co tím chcete dokázat. 

                                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Husi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 56.66 (?), 17.5.2016 10:21

Mne sa to zdá principiálne nesprávne.

"...a špatná byla vyhozena na kompost".

Keďže semená sú z tých zlých, vyhodených plodov, ak by ste to takto robili stále, podľa mňa by ste stále zhoršovali kvalitu a zdravotný stav ďalších generácií. Ak už by som experimentoval s vlastnými semenami, snažil by som sa ich odobrať z najkrajších, najzdravších plodov najlepších rastlín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 17.5.2016 10:30

Ale prosím vás... laugh

Jsou to normální plody, ale zůstaly třeba utržené tak dlouho na míse, až začaly měknout nebo nahnívat. Nebo spadené na zem a rozbité, což se také při trhání stává. Na kvalitu semen to nemá žádný vliv. Právě toto je funkce semen, aby plod někdo snědl nebo se rozložil, a semena se dostala do půdy a vyklíčila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika