Úroda ze semínka z kupované papriky ze supermarketu



kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?)
13.8.2013 12:37

tak oranžovou papriku-"roh"sem snědla, nebyla ani tenko ani tlustostěnná, velmi sladká, a nebyla v ní téměř žádná semena.-jen 16ks.Pro jistotu sem je schovala na pokusničení... Jinak na další rostlině z těchto semen je například některý plod jako normální obří podlouhlá paprika a jiný jako kozí roh ve stejné mega velikosti.Asi šlo o nákup paprik F1.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 7.4.2013 15:55

semena papriky z obchodu vysévám běžně, vždy to byly kapie-letos prvně mám ty super dlouhé červené, rostlinky jsou jak stromy.Ale kolegyně z práce je měla již loni a prý vše OK!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.40 (?), 7.4.2013 19:27

tento rok som uz premarnil cas, ale buduci rok ich skusim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 7.4.2013 19:40

Jmenují se Ramiry a jsou super... Loni jsme měli veliký výnos, letos to snad bude podobné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 10.8.2013 21:39

tak loni sem v supráči koupila papriku podobnou Ramiro, tmavo červenou, na slupce jemné prasklinky.Sazeničky co sem vypěstovala jsou zvláští, každá jiná... jedna má plody o tvaru velmi podobném původní paprice, akorát okolo stopky je jak kozí roh, velikost mezi kozím Rohem a normální paprikou.Je světle oranžová... ostatní plody jsou ještě zelené, některé tvar normální papriky, ale delší, jiné opět tvar obří kozí roh.Jsem zvědavá na barvu jestli budou též oranžové.Jinak rostlina co má ten oranžový plod-velmi ranná a plod rostl i v té největší zimě na průvanu v otevřeném foliáku u dveří.Ostatní rostliny nasadily raketový růst nyní v těch hicech.Sem zvědavá, jak to dopadne.

paprika
paprika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 13.8.2013 12:37

tak oranžovou papriku-"roh"sem snědla, nebyla ani tenko ani tlustostěnná, velmi sladká, a nebyla v ní téměř žádná semena.-jen 16ks.Pro jistotu sem je schovala na pokusničení... Jinak na další rostlině z těchto semen je například některý plod jako normální obří podlouhlá paprika a jiný jako kozí roh ve stejné mega velikosti.Asi šlo o nákup paprik F1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 7.4.2013 20:22

tak si pochutnejte, semínka usušte a schovejte na další rok, já mám krom těchto dlouhých, ještě takové ty klasicky tvarované papriky tmavo červené, také z papriky ze supráče.Krom toho ještě beraní rohy, a kozí rohy Mars/ ty vyrostly ze semínek starých skoro 12 let.Z 25 vysetých vzešlo 1O semínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.13 (?), 7.4.2013 21:28

Většinou se snaží semenářské firmy vyšlechtit novinku a staré ne tak špatné odrudy vyřadit ze sortimentu, hold kšeft je kšeft¨,ze Slávy porýní již asi nezbohatnou.Ale tahle doba velí, něco trochu vylepšit, dát novej kabát, jméno a šup s tím na trh(nevztahuje se na rostlinky).Mezi novošlechtěnci jako vzorový příklad beru rajče Policcino, tuším 12 semen za 35 kaček.

 Proto předpokládám, že krásné maxi papriky v marketu budou výsledek šlechtění, křížení a ne vybrané selekcí z výsevů.Možná se pletu a žádné F1 to nejsouMá někdo zkušenost z přeséváním rajčat?

Loni jsem neodolal a udělal z monokultury Startů, kterou jsem měl na jiném pozemku na kraji vsi mezi ovocnými sady semena, letos zasel, origo výsev posal F1,k těmhle jsem dal do kořenáče ceduli Start F2 a počkám, co se bude dít.Z asi 100 rostlin je nějaké promile, které při výšce 20cm mají tzv. bramborové listy jako již zmíněné Stupické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.98 (?), 9.4.2013 11:56

Ty bramborové listy u Stupického ranného rajčete jsou normální? Letos poprvé pěstuju ze semínek a mám v kelímcích 20 sazenic čehosi, co jako rajče vůbec nevypadá, ale voní správně.

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 9.4.2013 12:35

Stupické má charakteristický tvar listů, jiný než je běžné. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 10.8.2013 22:13

Prosím hosta 21713, aby se pochlubil, co mu vyrostlo z přesevu Startu, jak popisoval v příspěvku z dubna. Psal o asi 100 rostlinách, tak by to bylo jistě zajímavé. Vlasta L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika