Stevie



host - 234.228 (?)
28.7.2014 22:46

Na chodbě je vzimě tak do 10-12 stupňů, beru ji z venku, když stěhuji ostatní, než začnou teploty klesat pod 4 stupně, aby přežily i fíkusy a ibišky. Řízky se udělají klasicky, asi 10 cm dlouhé, spodní listy odstranit a napíchat do lehkého substrátu s perlitem do menšího květináčku nebo sadbovače, po několika kusech, nechat na zastíněném místě. Stimulátor není potřeba.  Se zakořeněnými už nehýbat, přesadit s celým balíčkem do konečného květináče. Řízkovat teď, jestli jsou výhony trochu vyzrálé, já musím ještě počkat, protože jsou zatím moc čerstvé.  Jestli ji máte venku ve volné půdě, tak bych ji raději dala do květináče, aby do zimy řádně zakořenila a zapustit ji do země v květníku.V.L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 28.7.2014 10:45, zobrazeno: 14047x

Dobry den, vim, ze to sem asi nepatri, ale chodi tady dost lidi, tak mozna nekdo poradi. POridila jsem si stevii, abych pouzivala na slazeni. Videla jsem v televizi reportaz, kde davali 2 listky do konvice studene vody a tvrdili, ze je to super sladke. Ja dala 10 do horkeho caje a nic. Tak nevim... Musi se to treba nasekat nebo se to dava jen do studeneho caje nebo se to nedava do ovocnych, protoze jsou moc kysele, tak to stevie nezvladne. Prosim poradte, co delam spatne. DEkuji Evav

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.228 (?), 28.7.2014 14:22

Dva lístky do konvice je nesmysl, to ani nepoznáte.To byl jen asi nějaký hloupý reklamní trik. Já používám stevii sušenou, nasuším si ji přes léto, když je venku na slunci a může se pořádně hnojit a zalévat, aby narostlo použitelné množství. Než začne vykvétat, tak ji sestřihnu, tak to lze několikrát, než ji na zimu uklidíte. Usušenou rozdrolím, ponechám i stonky, ty nalámu nebo nastříhám na kousky. Používám ke slazení bylinkových čajů, v množství asi necelé až půlky kávové lžičky na velký hrnek, zalévám vroucí vodou a klasicky vyluhuji, pak přecedím. Množství si odzkoušíte podle chuti, takto je to sladké až dost. Při používání zelené bych lístečky alespoň natrhala, nebo podrtila. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 28.7.2014 14:51

Aha, tak dekuji za radu. Letos uz jste sklizela na suseni?me jeste nekvete. Muzete dat foto sve? Jak ji zimujete, aby znovu vyrazila na jare? Dekuji Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.228 (?), 28.7.2014 18:24

Nemám se letos čím chlubit, z jara jsem ji dala ven, postavila jsem ji mezi květináče do trávy, a vůbec mi nedošlo, proč pořád neroste. Po bližším ohledání jsem zjistila, že ji nepřetržitě ožírají slimáci, takže se pořád jen krčila v úrovni květináče. Takže teprve teď po přemístění je vysoká asi 15 cm a konečně roste. Už je několik let, tak ji chci nařízkovat a obnovit alespoň jeden další květináč. Koření dobře, jen musím ještě trochu počkat, až výhony víc vyzrají. Zimuji ji na studené chodbě v domě, kde není až moc světla, okno je na sever, ale vždy tam zimu přežije. Dávám ji tam sestřiženou, asi na 3 cm, přes zimu jen lehce občas zalévám. Ke konci zimy vypadá jako suchá, vyžene přes zimu trochu neduživých výhonků. Ty na jaře odstraním a z trsu začnou rašit na sluníčku nové výhony. Přihnojuji Kristalonem a zalévám, pozor na zahnití kořenů, má jemné vlasovité.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 28.7.2014 22:10

Tak to zkusim take tak, kolik mate asi na te chodbe? 5 stupnu asi dost nebude, ze? Pri kolika stupnich venku davate dovnitr a zimujete? Mam ji totiz vysazenou venku. Rizkovani se provadi jak u stevie a hlavne kdy? Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.228 (?), 28.7.2014 22:46

Na chodbě je vzimě tak do 10-12 stupňů, beru ji z venku, když stěhuji ostatní, než začnou teploty klesat pod 4 stupně, aby přežily i fíkusy a ibišky. Řízky se udělají klasicky, asi 10 cm dlouhé, spodní listy odstranit a napíchat do lehkého substrátu s perlitem do menšího květináčku nebo sadbovače, po několika kusech, nechat na zastíněném místě. Stimulátor není potřeba.  Se zakořeněnými už nehýbat, přesadit s celým balíčkem do konečného květináče. Řízkovat teď, jestli jsou výhony trochu vyzrálé, já musím ještě počkat, protože jsou zatím moc čerstvé.  Jestli ji máte venku ve volné půdě, tak bych ji raději dala do květináče, aby do zimy řádně zakořenila a zapustit ji do země v květníku.V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 29.7.2014 17:09

Muj problem je v tom, ze neuznavam umela hnojiva, proto ji mam vysazenou venku. Myslim, ze nebude problem vyryt. Vyhony uz asi jsou dobre. Ty rizky se pak normalne zimuji?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 29.7.2014 17:41

Muj problem je v tom, ze neuznavam umela hnojiva...však můžete i doma hnojit zkvašenýma slepičincema nebo čerstvým kravským hnojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 175.210 (?), 31.7.2014 15:42

i v kvetinaci?  Nespalim to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.20 (?), 17.3.2023 17:49

Nezkoušeli jste jak chutná "sladkolistá malina"? Jaké to je oproti stévii?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika