Rajčata v kyblících



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Kvark - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 246.215 (?) 
22.3.2021 16:53

Milan HP:  A co rikate na pestovani rajcat v textilnich kvetinacich? Evidentne se docela vyznate, tak jestli s timhle mate zkusenost. Nekdo to docela chvali, ze je to dobre pro rozvoj korenove soustavy, ze to je vzdusnejsi a rajcata lepe rostou, ale zase to ma velke naroky na zalevani. Cenove ty kvetinace vychazi docela priznive hlavne u objemnych, treba 60l nebo 100l.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 22.3.2021 20:00

Díky za nezaslouženou pochvalu, ale zrovna v tomhle se nevyznám. Čili vše, co napíšu, je jen názor laika. Sice pěstuju rajčata i papriky v kontejnerech, ale klasicky.

Eva T. ty květináče vyzkoušela. Pokud si dobře pamatuju, prolézaly kořínky skrz tkaninu a pochopitelně konce zasychaly. Což není úplně ideální. Ale existují květináče AirPot (výrobek a patent skotské Caledonian Tree Company), o kterých se říká, že se u nich tohle nestává. Jsou konstruovány tak, že kořínky jsou větrány, ale ven neprorůstají. Dozvěděl jsem se to příliš pozdě, ale na příští sezónu plánuju jejich vyzkoušení. Určitě ne ty litrové pro sazenice: při přesazování bych poškodil ty kořínky, které jsou zarostlé v konstrukci. Ale pro koncové pěstování by to mohl být přínos. Navíc mají odejímatelné dno, takže je lze později vysadit i na zahradu bez přesazování. Není to ovšem moc laciná záležitost, protože je potřeba alespoň 9ti litrový, cena, pokud mne paměť neklame, kolem 300 Kč za kus.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 37.133 (?), 23.3.2021 12:46

Jak už jsem psal, pěstuji rajčata v normálních plastových foliích, který mají přibližně 25 litrů. Rajčata tam rostou velmi pěkně a mají větší kořenový systém než rajčata v květináčích, a také více výnosů. Čím větší pytel tím více se voda zadržuje a rajčata mají menší riziko že by uschla. Tento rok je chci zkusit pěstovat v menších nádobách na vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 23.3.2021 15:17

Ale nemáte je na dešti, nebo ano? Vodu dodáváte podle potřeby vy. Pokud se mýlím, jak zajišťujete, aby nebyly přelité?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.133 (?), 23.3.2021 16:41

Mám je pod střechou a zalívám je skoro každý den tak abych je nepřelil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 23.3.2021 22:48

Ano, to jsem si myslel. V tom případě není potřeba žádná drenáž. A 25 litrů je dost i na vstřebání "ujeté lidské ruky". Chci jen říct, že způsoby pěstování nemůžou být jednotné, protože podmínky jsou hodně různé.

Milan Hp

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 24.3.2021 9:47

Vidíš, Milane, já zrovna ty litrové air-poty letos pořídit chtěla, právě pro sazenice, které pak půjdou do volné půdy. Říkala jsem si, že by mohly mít kořeny pěkně "nastartované" a rychle by se pak v záhoně chytily. Bohužel teď nejdou sehnat, kontejnery z Číny prý teď nechodí jak by měly, tak vyzkouším až příští sezónu. Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 24.3.2021 19:04

Elen, taky jsem o tom uvažoval, ale pak jsem se podíval na jejich konstrukci a řekl jsem si, že z toho bych je přesazovat nechtěl. Možná jsem vedle jako ta jedle, takže budu jen rád, když mi mé podezření vyvrátíš. Ony ty litráky nestály zas až tak moc, myslím, že kolem 70 Kč jeden. Házel jsem dotaz na Tomatoville, ale žádná rybička na udičku nezabrala. Tam se o nich nemluví, z čehož usuzuju (možná chybně), že to zas až tak super není. Ale určitě zkusím několik větších jako koncové kontejnery.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 157.50 (?), 24.3.2021 15:02

Milane Airpoty sú práve ideálne aj na presádzanie, na boku sú šrobovacie, takže sa sadenica dá z nich perfektne vybrať bez poškodenia koreňov a presadiť na záhon, alebo väčšej nádoby. poznám ľudí čo si ich sami pracne vyrábajú z nopových fólií.

Rastlinám sa dobre darí aj v tých textilných kvetináčoch- korene neprerastajú, cez veľmi hrubú textíliu, ale akonáhle sa dostanú k suchšej textílii, končeky zaschnú, čo prinúti rastlinu vytvárať nové korienky a vetviť sa aj smerom dovnútra a nielen po obvode(Na podobnom princípe fungujú aj Airpoty) a vytvárať tak bohatší koreňový bal= lepšia úroda- uvádza sa až o 30 %..Textilnáče sa mi minulé 2 roky osvedčili hlavne na papriky. Na presádzanie sa však príliš nehodia- iba na finálne pestovanie- s objemom 10-20 litrov. 

Asi si k budúcemu roku vyskúšam aj ja urobiť si nejaké Airpoty z nopovky.

                                                                           Eva T.

Rozšroubovaný Airpot
Rozšroubovaný Airpot
Airpot
Airpot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 24.3.2021 19:10

Evi, takže jsem si to blbě zapamatoval, ach jo. Vidíš, že Ti nelžu o své paměti, ba dokonce ani moc nepřeháním.

Tímto se omlouvám za špatný tip.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika