Rajčata kvetou, ale neplodí



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 75.91 (?) 
3.6.2014 20:32

Pár fotek z mojí džungle





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3245) - 5.149 (?), 4.6.2014 14:17

Pokud chcete vložit více fotek, musíte se přihlásit.

                                     Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.107 (?), 4.6.2014 17:14

...to je ono... děkuji...už jsem si myslela, že jsem fakt natvrdlá... Jsem úplný zahradník začátečník, a tak nemá smysl, abych se přihlašovala. Já rady čerpám, nikoliv dokáži poskytnout. Moc děkuji. Jinak rajčata jsem z parapetu přestěhovala na terasu, kde je víc sluníčka. Tak uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.15 (?), 16.6.2014 15:14

jsem zkušený zahrádkář a jsem na tom letos hodně stejně, rajčata už 2 měsíce kvetou a plody odpadávají,  většinou odkvetou a nic. Rostliny jsou krásné, zdravé, dokonce jsem i pohnojila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3245) - 5.149 (?), 16.6.2014 15:44

Opadávají neopylené květy nebo už nasazené drobné plody?

                               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.15 (?), 16.6.2014 23:01

netvoří se plody a když se nějaký objeví upadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3245) - 5.149 (?), 17.6.2014 16:26

Pokud tomu dobře rozumím, tak květy opadávají a pokud se vytvoří malý plůdek, tak tento spadne také. Na nemoc to nevypadá, ale na to určit proč to je já nestačím. Může to být cokoliv například to pohnojení  (dusíkatým hnojivem?), nedostatek fosforu, nedostatek závlahy, velké teplo, velká zima, velké vlhko, odrůdová vlastnost rajčete, atd. Někdy se stává, že čím větší péče se věnuje rajčatům, tak tím horší je výsledek. Já mám tolik rajčat, že ani nemám čas sledovat, jestli má některé nějaké problémy. Hlídám jedině plíseň bramborovou. Je mně líto, že Vám nemohu nijak poradit.

                                   Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.15 (?), 18.6.2014 18:07

děkuji i tak, musím to vysledovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.59 (?), 13.7.2014 12:22

Reaguji tu na příspěvky orientaci na JIH - velké horka... Tento truhlík 80x40x30 (5 rajčat) je umístěn na terase přesně JIH (slunce cca 9-18hod), někdy je zde teplota i 35 ve stínu.  Zalévám ráno a večer vždy po 3 litrech, hnojím každý týden Kristalon (plod a květ) - ale jen poloviční dávky, než je na obalu. A přibližně každý druhý den cvrknu prstama do každého květenství. A myslím si, že úroda je dobrá, i když sem porušil, že mají málo místa :-) PM

Rajčata 13.7.2014
Rajčata 13.7.2014
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.236 (?), 11.9.2014 14:32

Mno sám bych rád znal odpověď proče se tak děje... Letos totiž mám něco podobného doma i v kýblích co mám v práci. doma a v práci to mám v jiné hlíně, jiná velikost nádoby. Hnojím, tak jak jsem zviklí léta hnojit a přesto to odkvétá a neplodí ani jeden plod. Přitom je to stejná odrůda jakou jsem použil minulí rok, kdy byl výsledek opačný... Podivné je, že mi to dělaji i papriky Habanero, které jsem chctěl letos vyzkoušet a můžu do nich cvrnkat prsty jak chci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika