Povadlé okurky



Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?)
21.8.2009 17:33

okurka Palaca Pride

poměrně úzká, délka 30cm, chuť lehce sladká! asi můj favorit na příští rok!

jinak bílá okurka zatím malé plody a ta citrónová odrůda zatím květy, tam jsem opravdu zvědavý jak ve skutečnosti bude okurka velikosti a tvaru basebalového míčku vypadat :)

palace pride
palace pride
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 40.188 (?), 20.8.2009 12:48

 jooo super rostou-paráda-koukám po zahrádkách a všichni už tam mají takové seschlé rostlinky a já jsem ted frajer s 12ti rostlinkama a malé okurečky do týdne snad už něco sklidííím děkuji za radu.Už se moc těším na Vaše fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 21.8.2009 17:33

okurka Palaca Pride

poměrně úzká, délka 30cm, chuť lehce sladká! asi můj favorit na příští rok!

jinak bílá okurka zatím malé plody a ta citrónová odrůda zatím květy, tam jsem opravdu zvědavý jak ve skutečnosti bude okurka velikosti a tvaru basebalového míčku vypadat :)

palace pride
palace pride
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 3.9.2009 15:38

tak Palace Pride už sklizeno 8ks okurek kolem 35cm a nasazeno spousty malých plodů! teď už je to na počasí...

bílé okurky plodí, ale jen malé, zastaví se na cca. 10cm a víc už nechce

a kulaté citr. bohužel jen spousty krásných květů a nenasazen jediný plod... na tuhle odrůdu je už jednoznačně pozdě...

ten Palace Pride je ale mazec, nasazuje množství plodů jako klasická "zavařovačka" a během pár dnů i teď na konci srpna je okurka ke sklizení

jinak ohledně roubovaných hadovek: dneska jsem sklidil dalších 12 velkých okurek a stále je nasazeno na další, nakonec po vystrašeném začátku s hnilobou a plísní a sviluškami je úroda cca. 220-250 kusů hadovek

z 90% jsou hadovky vždy zpracovány s jogurtem a česnekem :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.49 (?), 3.9.2009 22:32

Jaký že to recept??? Také mám chutě na česnekovou pochoutku. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 5.9.2009 23:47

Okurek nastrouhat, buď na plátky nebo na nudličky, osolit, opepřit, přidat podle chuti prolisovaný česnek a jogurt. Já dávám zakysanou smetanu, jogurt je na mlj vkus příliš řídký. Samozřejmě můžete přidat třeba kopr, petrželku, cokoliv, co Vám chuťově pasuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 8.9.2009 10:25

Tohle je moc dobré-neříká se tomu Tzatziky... já tam kapnu ještě citron-tohle je pro mě nejlepší salátek.Já jsem zasadila stejně jako vy a už sklízím také-žádná plíseň a jsou lepší než ty první.Takže příští rok sázím opět na 2x.Gratuluji k úspěchu hadovek-optavdu velká ouroda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 219.3 (?), 3.6.2013 8:40

Je možné, že mám nyní povadlé okurky zimou? Před 14 dny jsem je zasadila do skleníku, byly pěkné a jak začla ta zima, svěsily listy. Stonek vypadá v pořádku. Myslíte, že mi mršky nastydly?indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 3.6.2013 9:00

Řekl bych že je to jisté. Usuzuji podle svých okurek, které byby také nádherné, kvetly jako o závod a jak přišla ta zima s mrazíky, tak jsou zubožené, jak píšete listy povadlé, flekaté. No uvidíme jestli se zmotají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 3.6.2013 11:02
Okurka umí ve skleníku svěsit listy když na něj nebo ni přímo praží slunce, v tomto případě je ovšem navečer už zase óká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 3.6.2013 11:50

Tak si nejsem jistý, zda moje okurky vůbec vědí co to slunce jelaugh  Taky jsem si vzpoměl, že budu muset reklamovat solární systém, protože mi neohřívá voducheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika