Plody na rajčatech nerostou



host - 33.77 (?)
22.6.2013 23:59

stetcom? ja som myslel ze pel je ukryty vo vnutri kvetu... kazdopadne existuje este jeden sposob, elektricka zubna kefka, mozno to znie divne, ale kefka tvori vybracie, ktore uvolnia velke mnozstvo pelu, v skleniku som ju sice este netestoval, ale za oknom ano, vysledky vyborne a konecne som aspon aj tu kefku vyuzil... co sa este tyka opelovania tak vysoka vlhkost vraj moze robit problemy, tiez sa odporuca opelovat v urcitych hodinach a mladsie kvety uvolnuju menej pelu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 22.6.2013 22:06, zobrazeno: 45963x

Když tak koukám, jak vám to v těch sklenících roste... já mám foliáky, v nich mega rostliny, i docela bohatě kvetoucí, vše je v pořádku, rostliny sou zdravé, ale rajčátka nikde.Jen na několika místech odkvetlé květys mini plody, pár milimetrů, vůbec se to nezvětšuje.Jedno býčí srdce bohatě nakvetené, má jeden plod půl cm už 3 týdny a je pořád stejné.Venku sou na tom některé odrůdy skoro líp, např Start-jedna rostlina venku, druhá foliák.Ve foliáku sice obrovská obluda, veliké vijany víc květů, ale plody téměř neznatelné velikosti, ta venku je třetinová do výšky i mohutnosti, ale už má malé plody.To už mám letos víc paprikových plodů, třebaže papriky sou letos ubohé ve foliáku i venku, a přesto sem tam paprika.Rajčátka ve foliáku evidentně nic netrápí, ale nějak sem od toho foliáku čekala více, dřív sem mívala rajčata jen venku.Přitom v tom foliáku jsou květy oplozené, jen prostě rajčata se nezvětšují.Pěstuju na dva výhony.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 22.6.2013 22:08

Pokud nerostou, tak opylené nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 22.6.2013 22:14

Asi vadí vysoká vzdušná vlhkost ve foliáku, ze které plyne neprášivý pyl. Doporučuji větrat, vyrobit průvan a denně potřásat rostlinami. Stačí prstem cvrnktout do stonku, aby se vijany zatřásly.  S těmito opatřeními mám dobrou zkušenost. Špatné opylení se projevuje malými plody.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 22.6.2013 22:18

s rostlinami třesu pořád a foliák je trvale otevřený

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 22.6.2013 22:39

vždycky sem si myslela, že neoplozené květy odpadnou.Co se s těmi miniplody stane, sou tam už několik týdnů, a nic neopadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 22.6.2013 22:45

Mám to také tak,  loni vydržely skoro celou sezónu. Některé odrůdy plodí bez problémů, velkoplodé mají třeba jen jeden plod na střapci, venku podstatně víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 22.6.2013 22:59

ach jo, to sou vyhlídky.Tak sem si matně spomněla před lety, když sme se stěhovali, tak v zahradě stál starý skleník, na hrozném místě pod stromem, tenkrát sme věděli že půjde pryč, i původní majitel říkal že ho má jen na salát a kedlubny zjara než strom obroste.Tenkrát sme celou sezonu spravovali dům a uklízeli zanedbanou zahradu, a já do toho skleníčku foukla pár rajčat co mi kdosi daroval, neměla sem čas nic hnojit, štípat,hlína jen škaredý prach.Přesto rajčátka dozrála i bez třepání, a jiných procedur, o tom sem tenkrát neměla ani tuchy.Byly drobné, protože rostlinky rostly jak chtěly, ale pro dva lidi až až.Uplně sem na to zapomněla, až teď se mi ten skleník vybavil, ještě ten rok šel pryč.Teď to pomalu prohlížím i v noci, připadá mi, že čím míń toho člověk ví, tím líp.Ono je fakt že to počasí nebylo a bylo vlhko, je to s tým opylením možné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.197 (?), 22.6.2013 23:47

Mal som rovnaký problém s opelením rajčín v skleníku. Pestujem v ňom odrodu Spencer F1, väčšinou okolo 10 rastlín, viac sa ich tam nezmestí. Potriasal som pravidelne ale opelených plodov bolo málo alebo žiadne. Vytvorili sa maličké rajčinky bez semien a s veľmi hrubou šupkou, ktoré dlho dozrievali. Ostávalo už iba jediné - ručné opeľovanie z kvetu na kvet maličkým štetcom, vždy pri vylamovaní zálistkov a vyväzovaní. Odvtedy sa vytvárajú krásne vijany opelených plodov. Kvety rajčín sú otvorené niekoľko dní, takže opelovať stačí asi raz za 3 dni. Pokiaľ nemáte veľa rajčín vo foliaku, ako ja, netrvá to dlho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.77 (?), 22.6.2013 23:59

stetcom? ja som myslel ze pel je ukryty vo vnutri kvetu... kazdopadne existuje este jeden sposob, elektricka zubna kefka, mozno to znie divne, ale kefka tvori vybracie, ktore uvolnia velke mnozstvo pelu, v skleniku som ju sice este netestoval, ale za oknom ano, vysledky vyborne a konecne som aspon aj tu kefku vyuzil... co sa este tyka opelovania tak vysoka vlhkost vraj moze robit problemy, tiez sa odporuca opelovat v urcitych hodinach a mladsie kvety uvolnuju menej pelu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.245 (?), 23.6.2013 0:06

Jestli mohu trochu poradit, tak do skleníku patří pouze skleníková odrůda. Máme rajčata pouze venku a nemáme problém. Musíme ale stříkat proti plísni. Přeji dobré pěstitelské výsledky. Dobrou noc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika