Plíseň



V__K - (36) - 191.35 (?)
24.5.2010 22:23

Já bych řekl, že to septorióza není, je to tím, že živoří v kelímku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
keiti - (4) - 150.58 (?), 24.5.2010 7:11, zobrazeno: 8582x

Prosím o radu.Po vytrvalých deštích a zimě-5st.-bydlím pod Beskydami, jsem na svých rajčatech, které mám v klimaboxech našla plíseň.Otrhala jsem postižené listy a postříkala Kuprikolem.Myslíte, že to bude mít nějaký smysl?Díky za každou zkušenost.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.5.2010 7:24
U mne pomohl vloni RIDOMIL GOLD MZ PEPITE.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Felima - (29) - 151.38 (?), 24.5.2010 10:53

Mě též vloni pomohl Ridomil.Asi 75% úrody zčernalo a po postřiku se rostlina krásně vzpamatovala.Naštěstí to bylo brzo, tak jsem mohla sklidit ještě velkou úrodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.168 (?), 24.5.2010 15:41

Dobrý den, uvažuji o ridomilu-rajčata jsem dala ven teprve včera, děsně se mi vytáhly.mám ho aplikovat co nejdříve nebo mám počkat do června?zvládnou to rostliny?děkuji za případnou radu a přeji méně deštivého počasí..T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.5.2010 15:59
Já jsem o něm uvažoval ale nechám si ho jako zálohu až na plíseň. Stříkal jsem dnes ACROBATem MZ ne plíseň ale =Septoriovou skvrnitost rajčete=. RIDOMIL GOLD MZ PEPITE mi zabral po objevení plísně na rostlinách.
Septoriová skvrnitost rajčete
Septoriová skvrnitost rajčete
detail toho šméčka
detail toho šméčka
balkonovky už pomalu zrají ale stále NEROSTOU!!!
balkonovky už pomalu zrají ale stále NEROSTOU!!!
příklady chorob
příklady chorob
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 32.168 (?), 24.5.2010 16:46

Mirku, děkuji moc za radu.já prostě nevím, zda je stříkat preventivně nebo až se něco objeví.kdy jste dával ven ty balkonovky?T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 24.5.2010 17:19
Stříkával jsem preventivně v tuto dobu Kuprikolem (zpomaluje růst) ale letošní rok je extrémně hnusný, a tak jako prevenci každopádně ACROBAT a následně hnojivo pro obnovu listů. Ridomil až při prvních příznacích plísně. Pokud to nezachrání Ridomil tak už nic, bohužel. Balkonovky jsem dával ven v březnu, na noc domů. Pak se ochladilo a doma na ně už nebylo místo, a od té doby "čučí".
ranní preventivní postřik je v pr....
ranní preventivní postřik je v pr....
chtěl jsem jít dosadit zbytek rajčat, nachystat pro melouny, postříkat révu na Hálčivce ale můžu se tak akorát dloubat v nose a jet zjistit škody na zahradu, ještě že jsem přísadu melounů schoval. co na to říci??
chtěl jsem jít dosadit zbytek rajčat, nachystat pro melouny, postříkat révu na Hálčivce ale můžu se tak akorát dloubat v nose a jet zjistit škody na zahradu, ještě že jsem přísadu melounů schoval. co na to říci??
... hlavně že jsme mistři světa!
... hlavně že jsme mistři světa!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.4 (?), 24.5.2010 17:53

dneska jsem stříkal hned po ránu Acrobatem, v tuhle chvíli prši, tak snad to stačilo trochu zabrat! do postřiku automaticky dávám smáčedlo, lignohumát a hnojivo na list, je to tak dle zkušeností lepší, když už postřik tak ať je v tom i nějaký ten "vitamín" :)

a jak jsem už psal, Kuprikol si nechte na pozdější dobu kdy oceníte krátkou OL!!! teď to chce silnější věci jako právě Acrobat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
V__K - (36) - 191.35 (?), 24.5.2010 22:23

Já bych řekl, že to septorióza není, je to tím, že živoří v kelímku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika