Pěstování zeleniny pod stromem?



Stránky: 1,  2   
Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 103.6 (?) 
23.8.2014 18:40, zobrazeno: 10062x

Na malé zahrádce -cca 40m-mi roste celkem velká "kroucená vrba".Jinak tam pěstuji plodovou zeleninu-rajče, papriku,cukety no a bylinky.Občas mi někteří známí radí, abych dala vrbu pryč, že bude malá úroda, že vrba spotřebuje hodně živin z půdy.ale mě se docela líbí, tak nevím...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.88 (?), 23.8.2014 19:55

Pokud tam chcete dál pěstovat vrbu, tak tam ostatní nebude mít asi dost slunce. Ona tahle vrba je docela vzrůstná, udělá vám korunu aspoň 5 metrů širokou, a pokud máte zahrádku cca 5x8...  :-((           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.91 (?), 23.8.2014 21:33

Já pěstuji zeleninu takto pod stromy. Hlavní důvod byl, že mě při sekání trávy nevadí spodní větve a po osázení dokola, tak se v pohodě zalévá a okopává...Úroda je v pohodě. Mili


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.91 (?), 23.8.2014 21:34

Ještě jeden obrázek       Mili


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.38 (?), 23.8.2014 23:48

Máte stříhané zákrsky, tak to bude od pisatelky rozdíl, i když vrbu může taky udržovat řezem v rozumné velikosti. To Vaše pěstování zeleniny vypadá moc pěkně. Držím palce, ať se úroda daříyes Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 103.6 (?), 24.8.2014 4:44

Moc pěkné.Přiznám se že ta moje vrba je "nadivoko".zatím jsem na řez netroufla-ale asi kam dosáhnu to zkusím.Spíš mám obavy aby v jejím dosahu se zelenině vůbec dařilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 24.8.2014 6:38

Je to, Mili,pěkné, jenže : nevím, zda se Vaše stromy obejdou bez postřiku.At´proti housenkám, či strupovitosti a pod.Pokud ano, pak "Št´astná to žena!"A nosit si domů kromě ovoce i zeleninu, postříkanou v.r. ,je na zvážení.Téměř všechno pod stromy i pod vínem jsem zrušil.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 38.10 (?), 24.8.2014 7:38

Souhlasim, ja jsem naopak zrusil stromky v zahonech. Mili ma vcelku velkou zahradu, takze pestovat pod stromy nepotrebuje. Rovnez souhlasim s pani Lidou, na zahradce 40m2 je pro plodovou zeleninu (rajce, papriky) potreba predevsim slunce. Bud vrba nebo plodova zelenina, oboji nejde dohromady. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.91 (?), 24.8.2014 14:30

Byla jsem právě vyfotit. Samozřejmě, že stříkám proti strupovitosti.. Proti mšicím a pilatkám nestříkám. Je zde stále průvan, takže asi se téměř nevyskytují. Mšice jsme ještě neměli. Zeleninu (salát, kedlubny, červ. řepu, brambory, hrášek...) Kterou pod stromy dávám, tak přikreju buničinou a poté stříkám... Zahradu mám sice dost velkou, ale jak jsem psala, tak hlavně tyto záhonky jsou kvůli sekání trávy pod stromy. Zdravím všechny  Mili


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 254.91 (?), 24.8.2014 14:32

A ještě pod hruškou.giganti a rajčata a vše s velkým úspěchem dozraje a vyroste každý rok... Mili


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika