Pěstování zeleniny pod stromem?



Stránky: 1,  2   
Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 103.6 (?) 
23.8.2014 18:40, zobrazeno: 10101x

Na malé zahrádce -cca 40m-mi roste celkem velká "kroucená vrba".Jinak tam pěstuji plodovou zeleninu-rajče, papriku,cukety no a bylinky.Občas mi někteří známí radí, abych dala vrbu pryč, že bude malá úroda, že vrba spotřebuje hodně živin z půdy.ale mě se docela líbí, tak nevím...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.88 (?), 23.8.2014 19:55

Pokud tam chcete dál pěstovat vrbu, tak tam ostatní nebude mít asi dost slunce. Ona tahle vrba je docela vzrůstná, udělá vám korunu aspoň 5 metrů širokou, a pokud máte zahrádku cca 5x8...  :-((           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.91 (?), 23.8.2014 21:33

Já pěstuji zeleninu takto pod stromy. Hlavní důvod byl, že mě při sekání trávy nevadí spodní větve a po osázení dokola, tak se v pohodě zalévá a okopává...Úroda je v pohodě. Mili


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.91 (?), 23.8.2014 21:34

Ještě jeden obrázek       Mili


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.38 (?), 23.8.2014 23:48

Máte stříhané zákrsky, tak to bude od pisatelky rozdíl, i když vrbu může taky udržovat řezem v rozumné velikosti. To Vaše pěstování zeleniny vypadá moc pěkně. Držím palce, ať se úroda daříyes Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 103.6 (?), 24.8.2014 4:44

Moc pěkné.Přiznám se že ta moje vrba je "nadivoko".zatím jsem na řez netroufla-ale asi kam dosáhnu to zkusím.Spíš mám obavy aby v jejím dosahu se zelenině vůbec dařilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 24.8.2014 6:38

Je to, Mili,pěkné, jenže : nevím, zda se Vaše stromy obejdou bez postřiku.At´proti housenkám, či strupovitosti a pod.Pokud ano, pak "Št´astná to žena!"A nosit si domů kromě ovoce i zeleninu, postříkanou v.r. ,je na zvážení.Téměř všechno pod stromy i pod vínem jsem zrušil.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 38.10 (?), 24.8.2014 7:38

Souhlasim, ja jsem naopak zrusil stromky v zahonech. Mili ma vcelku velkou zahradu, takze pestovat pod stromy nepotrebuje. Rovnez souhlasim s pani Lidou, na zahradce 40m2 je pro plodovou zeleninu (rajce, papriky) potreba predevsim slunce. Bud vrba nebo plodova zelenina, oboji nejde dohromady. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.91 (?), 24.8.2014 14:30

Byla jsem právě vyfotit. Samozřejmě, že stříkám proti strupovitosti.. Proti mšicím a pilatkám nestříkám. Je zde stále průvan, takže asi se téměř nevyskytují. Mšice jsme ještě neměli. Zeleninu (salát, kedlubny, červ. řepu, brambory, hrášek...) Kterou pod stromy dávám, tak přikreju buničinou a poté stříkám... Zahradu mám sice dost velkou, ale jak jsem psala, tak hlavně tyto záhonky jsou kvůli sekání trávy pod stromy. Zdravím všechny  Mili


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 254.91 (?), 24.8.2014 14:32

A ještě pod hruškou.giganti a rajčata a vše s velkým úspěchem dozraje a vyroste každý rok... Mili


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika