Pěstování okurek na síti - vertiko systém



host - 18.68 (?)
21.5.2014 11:24

Dobrý den. Letos to budou dva roky, kdy jsem pěstoval nakládačky na síti. Něco kolem toho jsem tady uváděl, možná se to dá ještě najít. Za sebe jen napíšu, že v mém případě určitě nebyla větší úroda takto vedených nakládaček. Část porostu byla běžně na zemi a tam byl výnos daleko větší. Likvidace tohoto porostu potom byla taková až otravná, protože to všechno bylo do sebe propletené. Letos opět budu pěstovat nakládačky, ale normálně na zemi, jen jsem zrovna včera nastýlal černou netkanou textilii, kterou jsem před těmi dvěma lety také použil. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Stanleynka - (28) - 110.25 (?), 21.5.2014 7:58, zobrazeno: 44786x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s pěstováním okurek nakládaček na sítě. Vždycky jsem je pěstovala volně na záhoně a letos bych chtěla vyzkoušet pěstování na síti. Díky za vaše příspěvky :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.68 (?), 21.5.2014 11:24

Dobrý den. Letos to budou dva roky, kdy jsem pěstoval nakládačky na síti. Něco kolem toho jsem tady uváděl, možná se to dá ještě najít. Za sebe jen napíšu, že v mém případě určitě nebyla větší úroda takto vedených nakládaček. Část porostu byla běžně na zemi a tam byl výnos daleko větší. Likvidace tohoto porostu potom byla taková až otravná, protože to všechno bylo do sebe propletené. Letos opět budu pěstovat nakládačky, ale normálně na zemi, jen jsem zrovna včera nastýlal černou netkanou textilii, kterou jsem před těmi dvěma lety také použil. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 21.5.2014 11:57

Vertiko-systém ná výhodu v úspoře místa, okurky jsou odolnější proti plísni, pohodlnější sklizeň.Co se týče úrodnosti, nepoznal jsem rozdíl.Úrodnost záleží na odrůdě. Já používám drátěné pletivo již několik let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 139.244 (?), 29.5.2014 1:15

Souhlasím. úspora místa je při použití vertiko systému značná a pro malé záhony doslova neocenitelná. Já vždy natáhnu síť na severní okraj záhonu, takže až pkurky povyrostou nebudou mi clonit ostatní rostliny. Jak okurky postupně rostou zaplétám je do jednotlivých ok sítě. Navíc ze zhora vedu provázek a ten přivážu k vrcholu pnoucích výhonů a jemně napnu.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 21.5.2014 12:45

Zdravím.

Otec pěstuje okurky vertikálně už hodně let, ale ne na síti, ale rajčatové spirále. Dělá to kvůli úspoře místa, protože tolik plochy nemá, plodí to slušně. Síť mi přijde nepraktická pro podzimní likvidaci rostlin, ale vlastní zkušenost nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Stanleynka - (28) - 110.25 (?), 21.5.2014 13:20

No vidíte, na spirále mě to nenapadlo, tak to zkusím příští rok, když se síť neosvědčí, určitě to bude jednodušší, než se mi podařilo síť pořádně vypnout, to byla hrůza. Chtěla jsem vyzkoušet změnu, protože při pěstování na zemi, jsem se často potýkala s plísní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 21.5.2014 22:38

Mam velmi dobre skusenosti, pestujem partenokarpicke odrody, ten rok skusam aj multifruit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 129.28 (?), 29.5.2014 2:55

Bohužel nemůžu využít výhody pěstování nakládačekna síti, zloději by měli sklizeň moc jednoduchou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 30.5.2014 21:01

Siet nesiet, ak zlodej chce tak ani listy nazostanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 43.241 (?), 29.5.2014 14:30

pestujem už roky takto (podľa otca - ten vždy pestoval len na klasickej sieti). použivam kovovú kari sieť, na krajoch ju priviiažem o v zemi zapichnuté palice (aj v strede jednu), z nej to ide aj na jeseň celkom dobre dole. mávala som karisiete vysoké 2m, lenže také vsoké som uhorky nikdy nemala a zle sa so sieťou manipulovalo (sused má uhorky vysoké na 2 metre, ale tie hnusy, čim to hnojí... ale možno je to aj otázka odrody).

Rozdelili sme ju teda na polovicu (tj výška 1m, dĺžka 3m) a to mi úplne postačuje, koncom sezóny už trošku prevísajú rastliny, ale to nevadí, ideálka by bola 1,3-1,5m, ale čo s tým zvyškom, že? skúšali sme ju mať aj do oblúka (som sa bála, že ak by bola rovno, plná listov a rastlín, že ak by sa to toho oprel vietor, vykotilo by sa to, preto ten oblúk), ale nie je treba to siliť. ja som spokoná, oberanie je prehľadné, málo uhoriek mi prerastie (že si ich nevšimnem), občas treba navigovať výhony a prepliesť ich do siete kľudne aj vodorvne - smerujem ich tam, kde je v sieti miesto. nie sú dobré moc malé oká (keď je tam už rastlina, ťažko sa okom prevlieka ruka túžiac utrhnúť uhorku na druhej strane) ani moc veľké (potom sa výhony neťahajú po sieti ale ovísajú.)...ideálka 15cm. hrúbka železa môže byť veľmi malá, stabilita sa zaistí tými postrannými palicami a tou strednou... adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika